Z danych opublikowanych przez "Forbes" wynika, że najlepiej opłacaną celebrytką jest gospodarz najsłynniejszego talk-show w historii telewizji, Oprah Winfrey. Nazywana "królową mediów" Oprah w ubiegłym roku wzbogaciła się o 275 mln dolarów (prawie 800 mln zł!). Mimo że oglądalność "The Oprah Winfrey Show" spada, jej dochody praktycznie się nie zmieniły. Oprah posiada bowiem własne czasopismo oraz trzyletni kontrakt ze stacją XM Satellite Radio opiewający na 55 mln dol. (159 mln zł). Na początku przyszłego roku, miliarderka planuje we współpracy z Discovery uruchomić własny kanał.

>>> Zobacz pięciu najbogatszych ludzi świata

170 mln "zielonych", czyli ponad 490 mln zł zasiliło z kolei konto twórcy "Gwiezdnych Wojen" George'a Lucasa. Producent zarabia jednak nie tylko na mistrzu Yodzie i rycerzach Jedi. Lucas to nie tylko najbogatszy filmowy potentat, ale także twórca potężnej wytwórni Lucasfilm (oprócz najsłynniejszych "Gwizdnych Wojen" i "Indiany Jonesa", firma jest liderem w dziedzinie produkcji efektów specjalnych), producent gier wideo i wydawca "Lucasarts".

Równie dobrze trzyma się jego kolega po fachu, Steven Spielberg. Twórca "Parku Jurajskiego" i zdobywca dwóch Oskarów za filmy "Lista Schindlera" oraz "Szeregowiec Ryan" , zarobił w przeliczeniu 433 mln zł (150 mln dolarów).

Dzięki najbardziej dochodowej serii koncertów, następne miejsce zajmuje Madonna. Trasa promująca najnowszą płytę "Hard candy" przyniosła w sumie 270 mln dolarów, a na konto ikony muzyki pop wpłynęło 110 mln dol. (317 mln zł).

>>> Oto 5 najbogatszych brytyjskich aktorów

Tyle samo zarobił najsłynniejszy golfista świata, Tiger Woods, dla którego przeszkodą nie była nawet przerwa zawodowa wymuszona kontuzją kolana. Tiger zarobił na reklamach, występach na eventach i w programach telewizyjnych. Woods jest również właścicielem firmy projektującej pola golfowe.