1. Koń Storm Cat - ponad 20 mln funtów

Najlepiej zarabiającym zwierzakiem świata jest koń wyścigowy Storm Cat - czytamy na timesonline.co.uk. Jednak to nie na startach w gonitwach jego właściciel zbił majątek. Miliony funtów zarobił bowiem na świadczeniu usług... rozpłodowych. Stawka za jedno zapłodnienie dochodziła nawet do 500 tys. dolarów! W latach 2002-2007 Storm Cat spłodził w sumie aż 297 potomków. Szacuje się, że w ten sposób na konto jego właściciela wpłynęło ponad 20 mln funtów (ok. 100 mln zł).

>>> Oto 5 najbogatszych brytyjskich aktorów

2. Kot Tama - ponad 10 mln funtów

Drugie miejsce zajął kot Tama. Trzy lata temu borykająca się z problemami finansowymi japońska firma kolejowa zwolniła cały personal zatrudniony na jednej z lokalnych stacji. Pozostał tylko Tama, który miał pełni honory "zarządcy stacji". Historia o kocie-zawiadowcy szybko obiegła świat i przyciągnęła tłumy turystów. Szacuje się, że zaledwie w ciągu roku lokalna gospodarka zarobiła dzięki niemu ponad miliard jenów.

3. Szympans Bubbles - 1,25 mln funtów

Całkiem sporą sumką może się pochwalić szympans Bubbles, którego właścicielem był Micheal Jackson. Okazuje się, że król popu zapisał mu w testamencie niemałą sumkę 1,25 mln funtów (ok. 6mln zł). Niewykluczone, że Bubbles zarobi kolejne miliony dzięki... publikacji "wspomnień", które mają trafić na rynek już jesienią.

>>> Oto pięć najbogatszych kobiet świata

4. Szympans Cheeta - ponad milion funtów

Tuż za podium znalazł się szympans Cheeta, dzięki którego nadzwyczajnym zdolnościom Cheeta Primate Sanctuary zarobiło ponad milion funtów. Jak to możliwe? Spod jego ręki wyszła m.in. ciesząca się sporym uznaniem autobiografia "Ja, Cheeta" oraz obraz "Ape-Stract" (z ang. ape - małpa).

5. Kapucynka - ponad milion funtów

Białogłowa małpa kapucynka dorobiła się swego majątku na... występach rodeo, gdzie ujeżdżała psy. Poza tym, wystąpiła w cieszących się ogromną popularnością i całkiem dochodowych reklamach telewizyjnych dla sieci fast-food Taco John's.

>>> Zobacz pięciu najbogatszych ludzi świata