Z zestawienia przygotowanego przez serwis Comperia.pl wynika, że największa przecena dotyczy kredytów w wysokości 10 tys. zł (z okresem spłaty 60 miesięcy). Roczne oprocentowanie obniżyło się z prawie 20 proc, do 17,5 proc. Nieznacznie potaniały również kredyty na 1 i 5 tys. zł - odpowiednio o 1,27 i 1,63 proc.

Zmniejszyły się przede wszystkim prowizje. Dla kredytów na 10 tys. zł o 0,45 proc, dla zobowiązań na 5 tys. o 0,1 proc. Zmianie nie uległa tylko prowizja dla najtańszych kredytów. To jednak może się zmienić - są to bowiem najpopularniejsze oferty w obszarze kredytów gotówkowych. Sprzyjać temu powinno także zakończenie sezonu wakacyjnego. Wraz z nadejściem roku szkolnego spodziewać się można promocji pożyczek gotówkowych na zakup przyborów szkolnych. Nie należy jednak liczyć na istotne obniżki kosztów kredytów.

Co miesiąc Comperia analizuje wysokość oprocentowania rzeczywistego, rat i prowizji modelowych kredytów gotówkowych o wartości 1 tys. zł (okres spłaty 12 miesięcy), 5 tys. zł (3-letni okres spłaty) i 10 tys. zł (5-letni okres spłaty). Przedstawione wartości są średnimi z 10 najtańszych ofert.