Rozpoczęcie handlu online jest kolejnym krokiem Stolicy Apostolskiej w sieci. "Dzięki tej stronie chcemy dotrzeć do jak największej liczby wiernych, a także internautów chcących poznać Watykan" - informują na stronie twórcy serwisu. Już teraz zobaczyć na niej można m.in. galerię zdjęć papieskich samochodów, watykańskie prawo jazdy czy historyczne nagrania z archiwów Watykanu, np. nagranie upamiętniające rozpoczęcie Soboru Watykańskiego II.

Dzięku urochomieniu wirtualnego sklepu wystarczy kilka kliknięć, by stać się posiadaczem oryginalnych monet z wizerunkiem papieża Benedykta XVI, watykańskich znaczków pocztowych czy kart telefonicznych - podaje dziś "L'Osservatore Romano". Wystarczy wejść na stronę www.vaticanstate.va, zalogować się i wybrać produkty, które następnie zostaną dostarczone pocztą. W ofercie znajdą się ponadto reprodukcje, przedstawiające najsłynniejsze posągi z watykańskich muzeów oraz plakaty i książki dla dzieci. Przedstawiciele władz kościelnych liczą, że inicjatywa spotka się z entuzjastycznym odzewem ludzi na całym świecie, którzy nie bądą zmuszeni do stania w kolejkach podczas wizyt w Watykanie.

>>> Gigantyczne przekręty w Banku Watykanu

W ostatnim czasie przebojem są uaktualniane co kilka minut obrazy z kamer internetowych. Za ich pośrednictwem można oglądać m.in. grób papieża Jana Pawła II, ogrody watykańskie, kolumnadę na placu św. Piotra, a także ogrody letniej rezydencji papieskiej w Castel Gandolfo.