"O najmie domów mówi się jednak bardzo rzadko. A i w tym przypadku pojawiają się ciekawe oferty, które mogą zainteresować przyszłych najemców" - mówi serwisowi wynajem.pl analityk rynku nieruchomości Małgorzata Kędzierska.

Miesięczny wynajem małego domu na przedmieściach Warszawy może kosztować mniej niż dwa tysiące złotych. Natomiast dom w województwie pomorskim o powierzni 140 mkw., czyli dwukrotnie większej, kosztuje 3,5 tysiąca złotych.

Można też wynająć piętro domu. Nawet wtedy mamy funkcjonalność znacznie większą niż w przypadku mieszkania. Najczęściej możemy bowiem wtedy korzystać, wraz z sąsiadami, z garażu, części piwnic i ogrodu.

>>> W małych miastach mieszkania drożeją

"Najem domów może być ciekawą propozycją dla studentów, którzy mogą w kilka osób zamieszkać na przykład w małym segmencie i zmniejszyć tym samym swoje miesięczne koszty" - podkreśla Małgorzata Kędzierska. Dodaje, że zainteresować się ofertą wynajmu domu mogą też osoby, które tymczasowo przebywają w mieście, a poszukują zacisznych miejsc. Oczywiście wszystko zależy od potrzeb i zasobności portfela.