"LOT ma swoje miejsce na europejskim i światowym rynku lotniczym. Będę pracował, aby tę pozycję ugruntować, a także rozwijać zarówno zaufanie pasażerów, jak i partnerów biznesowych" - powiedział Sebastian Mikosz - "Jestem przekonany, że LOT jest w stanie być dobrze funkcjonującym i stabilnie działającym przedsiębiorstwem". Jego najważniejszym zadaniem będzie znalezienie inwestora, który uratuje polskiego przewoźnika przed bankructwem.

Sebastian Mikosz ostatnio był dyrektorem w międzynarodowej firmie doradczej Deloitte. Jego głównym zadaniem było rozwijanie doradztwa biznesowego i przyciąganie inwestorów zagranicznych do Polski. Ukończył prestiżowy IEP Paris (kierunek ekonomia i finanse). Po studiach pracował w firmie Arthur Andersen .

Po powrocie do Polski w roku 2000 pracował nad stworzeniem pierwszego niezależnego internetowego domu maklerskiego w Polsce. W 2001 roku objął stanowisko Dyrektora Generalnego Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce. W czerwcu 2003 roku został wiceprezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.