Z analiz portalu paliwowego E-petrol.pl wynika, że najmniej za litr benzyny Eurosuper 95 płacą obecnie kierowcy w Lublinie - 3,79 zł - zaś najwięcej w Gorzowie Wlkp. - 3,99 zł. Z kolei olej napędowy najtańszy jest w Łodzi - 3,56 zł - a najdroższy jest także w Gorzowie Wlkp. - 3,88 zł.

Zdaniem analityków E-petrolu na najbliższe dni zapowiada się uspokojenie rodzimego rynku paliw, a prawdopodobieństwo wzrostu cen oddala się z każdym kolejnym umacnianiem się złotego do dolara. W takiej walucie są bowiem zawierane kontrakty paliwowe. Dzisiaj jednak złoty to traci, to zyskuje wobec dolara. "Dopóki rynek walutowy nie ustabilizuje się, ceny paliw w hurcie i na stacjach będą zmienne" - czytamy w komentarzu E-petrolu.

Według Biura Maklerskiego Reflex z Łodzi zbliżenie się średniej ceny litra Eurosuper do 3,90 zł może oznaczać, że jednak na części stacji kierowcy zapłacą za nią więcej niz 4 zł. Według analityków Refleksu ten poziom ceny pozostaje granicą psychologiczną, której obawiają się kierowcy, a która mogłaby być przekroczona, gdyby producenci paliw podnieśli ceny hurtowe. Tymczasem Orlen po raz kolejny je obniżył (o 14 zł na tonie benzyny i o 8 zł na tonie oleju napędowego).