Poziom obrotów był również przyzwoity - przekroczyły 1,1 mld zł. Inwestorzy skoncentrowali się na dużych spółkach, 80 proc. tej sumy dotyczy WIG 20. Nie można jednak popadać w hurraoptymizm. WIG 20 odrobił tylko część strat z tąpnięcia, do którego doszło na początku tygodnia.

Wiele zyskały instytucje finansowe - najwięcej 14,5 proc. Pekao. o 3 proc. mniej BRE. Tylko dwie największe spółki zakończyły sesję na czerwono. Są to KGHM oraz Agora. Na rynek dotarła wiadomośc, że wydawca "Gazety Wyborczej" w ostatnim kwartale 2008 roku stracił 30,7 mln zł netto, czyli trzykrotnie więcej, niż wynikało z prognoz.

Liderem szerokiego rynku został Bytom. Spółka odzieżowa zyskała 17 proc., inwestorzy kupowali akcje po publikacji informacji, że spółka zamierza wyemitowa obligacje o łącznej wartości 4 mln zł, które będzie można wymienić na akcje. Ponad 13 proc. zyskały Odlewnie Polskie, których walory były przez ostatnie dni panicznie wyprzedawane z powodu zaangażowania firmy w transakcje opcyjne. Inwestorów uspokoiła dziś informacja, że firma rozmawia z bankami o redukcji zadłużenia wynikającego z tego tytułu.