Lokata dawała dotychczas mały zysk. Teraz jest znacznie wyższy. I to na tyle, że - nie zawracając sobie głowy w jaki sposób bank obraca naszymi 50 tysiącami złotych - zarobimy po roku na niezłe wakacje dla calej rodziny.

Dodatek do DZIENNIKA "The Wall Street Journal Polska" wymienia najbardziej atrakcyjne lokaty na rynku. BGŻ zaoferował właśnie lokatę, która po roku da 5,2 proc. zysku. Dominet wprowadził czteromiesięczną lokatę, której oprocentowanie wynosi aż 5,5 proc. Oczywiście trzeba dobrze wczytać się w warunki umów takich lokat, by wiedzieć, jak zarobić na nich najwięcej.

"The Wall Street Journal Polska" przypomina, że walka o klienta zaczęła się, gdy PKO BP zaczął reklamować niedawno swoją 6-procentową lokatę. Jednak w reklamach telewizyjnych bank nie poinformował klientów, że ten wysoki procent zacznie obowiązywać dopiero od 18 marca. Tak więc każdy kto teraz założy lokatę w PKO BP musi godzić się z tym, że przez półtora miesiąca jego odsetki będą naliczane wg starych zasad.

Tuż po PKO BP nowe, lepsze oferty lokat wprowadziły również takie banki jak Bank Millennium. Citi Handlowy natomiast podwyższył ostatnio oprocentowanie konta oszczędnościowego z 4,56 do 5,05 proc.