Jeden smak szynki i chleba na całą Unię? Prezes UOKiK: KE chce wprowadzić spożywczą "urawniłowkę"

| Aktualizacja:

UOKiK porównał te same produkty spożywce w Polsce i Europie Zachodniej, bo takie było polecenie Komisji Europejskiej. Patrząc pobieżnie na wyniki wychodziłoby, że jesteśmy konsumentami gorszej kategorii. - Sprawa nie jest jednak oczywista - mówi nam Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Trwają intensywne prace nad unijną dyrektywą, która wprowadzałaby "urawniłowkę". Niczym obowiązkowe mundurki, jak w Chinach za Mao.

wróć do artykułu
  • ~Argument
    (2018-10-10 16:14)
    Nazywam się Argument I z przykrością stwierdzam, że der Dziennik to niemiecka gadzinówka.
  • ~justice
    (2018-10-10 16:28)
    Proste rozwiazanie na dziś. Nie kupować żadnego zachodniego syfu pseudo spożywczego, bo jest trujący. To samo widzimy w stosunku do przymusowych szczepień. Zachód chroni swe dzieci przed poszczepiennym kalectwem i śmiercią, więc nikogo nie zmusza do szczepień, a zachodnie mafie farmaceutyczne narzucają Polsce ich przymus .
  • ~[ ╲╱]⊘[├─┤]
    (2018-10-10 18:51)
    Przede wszystkim problem dotyczy produktów sprzedawanych na całym świecie pod ta sama nazwa przez ten sam koncern - odróżniajmy produkty lokalne czy regionalne od produktów globalnych. Jeśli koncern np Nestle oferuje u nas produkt pod taka sama nazwa jak w Niemczech to musi mieć on taki sam skład - nikt nie wymaga by chleb regionalny w Niemczech miał taki sam smak co chleb regionalny w Polsce ale już np chleb brandowany jako Schulstadt (Lantmännen Unibake) powinien być taki sam w Polsce i w Niemczech (ktoś to u nas je?) . Artykuł sugerujący ze nastąpi unifikacja smaków wszystkich produktów jest mocno nieprawdziwy...
  • ~ziuk
    (2018-10-10 17:40)
    Ale tu chodzi o alternatywy typu cukier - syrop gukozowo-fruktozowy, albo utwardzony olej - olej nieutwardzony. Co mnie obchodzi jakaś niska zawartość soku czy tłuszczu czekoladowego? Nie bedę chcał to nie kupię. Natomiast do jedzenia trucizn jestem zmuszony, bo wszyscy je sprzedają.
  • ~Koejny temat do debaty
    (2018-10-10 17:18)
    Powinni się zająć słonecznikiem......kto łuskał a kto pakował i ile razy drapał się przy tym po d u p i e ..by otrzymać znak jakości UE
  • ~Obi
    (2018-10-10 17:11)
    Jeden smak? To straszne! Ja chce miec rozne smaki!
  • ~Fan Dziennika
    (2018-10-10 17:18)
    A najlepsze "wyrobione podniebienie" Polacy mają w kwestii chemii ,naprawdę niemieckie produkty chemiczne (firmowe) przynajmniej mnie mniej smakują niż te same(firmowe) wypuszczane na rynek polski .To samo np kawa ,ta niemiecka (firmowa) jest gorsza od takiej samej (firmowej) sprzedawanej na rynku polskim .Prosta rada dla producentów niemieckich ,dodajcie te same składniki co dodajecie do swoich miejscowych produktów ,cena towaru się podwyższy ?nie szkodzi ,produkt się obroni (chyba ?) .A dyrdymały o wprowadzeniu (próbie) jednolitego smaku chleba czy szynki ? szkoda klawiatury na bzdety .Człowiek ten chyba nie rozumie w czym jest problem ,może niech sobie przeanalizuje wypowiedzi (producentów niemieckich)które pojawiały się po protestach niektórych krajów ? my mamy inne gusta i np nasze ubrania nie potrzebują proszków czy koncentratów piorących takiej jakości jak u nich w kraju (nie wiem czy u nas jest inna woda albo inny brud?)
  • ~Jean
    (2018-10-10 17:06)
    Alles deutsche Wurst?
  • ~MacW
    (2018-10-10 19:39)
    Jest takie banalnie proste powiedzenie: ****************** - ***************** Polecam stosowaną przeze mnie od lat zasadę: kupuj to, co ci smakuje, bo życie jest za krótkie na kupowanie byle czego. I niekoniecznie za dobre musimy płacić o wiele więcej. Trzeba tylko wiedzieć, czego się chce!
  • ~Chleb z masłem
    (2018-10-10 16:12)
    Uważam, że bardzo trafnie powiedziane
  • ~ABP
    (2018-10-11 08:20)
    Dla mnie sprawa jest prosta: Jak nazywa się tak samo to mieć ten sam skład. Jak jest inny skład, to nazwa i opakowanie ma być inne. Gadanie o urawniłowce jest pudrowaniem syfa i służy jedynie usprawiedliwieniu szwindli wielkich koncernów.
  • ~Natasza
    (2018-10-11 06:40)
    W Polsce należy kupować polskie wyroby i po kłopoci
  • ~Lech
    (2018-10-11 10:56)
    Bruksescy miłośnicy Marksa popełniają wszystkie błędy, jakie dawniej popełniali ich pradziadkowie centralnie sterując wszystkim z Kremla. To te same rodziny więc i nawyki. Ciekawe jaką karę ustalą za trzy bochenki o innym smaku. Kiedyś za trzy kłosy...
  • ~Coś tu nie gra
    (2018-10-11 11:07)
    Prezerwatywy też tylko w jednym smaku? Unia zwariowała! Dlatego zaczynają zagrażać jej prognozy i koniec jaki spotkał CCCP. Tam było podobnie.
  • ~Sokular
    (2018-10-10 17:53)
    Na to TEŻ NIE MA ZGODY.Najgorszy żer niemiecki ma obowiązywać całą ......ich kolonii resztę kolnii???? oni mają najgorszą żywność i nie umią gotować!!!!!!!!!!!!
  • ~acze
    (2018-10-12 18:39)
    To efekt "globalizacji". Zachód potrzebował nowych rynków zbytu, taniej siły roboczej, swobodnego prze(wy) pływu kapitału z anektowanych ( nie akcesjonowanych) krajów.
  • ~imigrant
    (2018-10-11 11:48)
    Kebaby też będą musiały być takie same?
  • ~smakosz z ułe
    (2018-10-11 07:20)
    Aby to smakowało, to trzeba dużo trocin, i papieru toaletowego dodawać, no i choć trochę POdbejcować.

Może zainteresować Cię też: