Minister gospodarki morskiej protestuje przeciw zakupowi australijskich fregat

| Aktualizacja:

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej krytykuje plan zakupu od Australii używanych fregat dla polskiej marynarki wojennej.

wróć do artykułu
  • ~Kupuj
    (2018-08-20 07:12)
    Trzeba je natychmiast kupić, w znacznym stopniu przyczynią się do wzmocnienia zdolności obronnych armii jako nosiciele pocisków rakietowych. Pociski mają być nowoxzesne, a wyrzutnie sprawne. Kupuj!
  • ~lon
    (2018-08-13 07:58)
    a indianie z plemienia Piku Piku nie mają jakiś przechodzonych oszczepów i łukow do sprzedania ?
  • ~ann
    (2018-08-12 15:56)
    Miałem sen, że zakup fregat jest tylko pretekstem do zawarcia tajnej umowy o jednostronnej pomocy mającej być udzielonej bezbronnej Australii w razie zagrożenia agresją ze strony Oceanii i znajdującej się w pobliżu Nowej Zelandii. W tym celu z zamieszkałych w mieście Adelajda Polaków utworzony zostanie batalion wchodzący w skład sił zamorskich wojsk obrony terytorialnej. W tym celu część kilkudziesięcioosobowej delegacji udającej się na Antypody, stanowią wybitni eksperci, którzy na zakupionych wrakach dwóch fregat urządzą stanowiska obronno-atakujące, a trzecia zatopiona fregata stanowić będzie centrum dowodzenia, kierowana przez ministra wszechobrony, korzystającego z bogatych doświadczeń swego swojego poprzednika w zakresie bomb termobarycznych i innych substancji inicjujących fajerwerki. Potencjalni agresorzy, wrogowie Australii, wpadli we frustracje i nie mogą dojść do siebie. Piękny sen, ale się skończył. Ale wyjazd delegacji jest w realu. Szkoda.
  • ~....1953..
    (2018-08-12 14:40)
    ....ciekawe czy przy zakupie fregat przez płaszczaka i adriana przewidziana jest dostawa przez australie kompletu wioseł i zestaw bumerangow....
  • ~reset
    (2018-08-12 10:52)
    Wstydu nie macie takie trumny kupowac? To taka mentalnosc Polska jezdza po zachodzie i zbieraja wszystko co sie swieci.
  • ~Maro
    (2018-08-12 03:41)
    To ściema, by mieć pretekst do egzotycznej wycieczki. Adrian musi czasem wyrwać się z poczekalni u pani Basi. Zabierze frau Kornhauser i rekina płaszczaka i będzie, będzie zabawa...
  • ~sęk
    (2018-08-12 00:29)
    A co nasze stocznie mogą wyprodukować, kajaki?. Jakie technologie mogą być zastosowane, z lat 50?. Chciejstwo i megalomania naszych wielkich i różnej maści "profesorków" ,"doktorków" specjalistów od kompilacji i wtórnych rozwiązań jest znana nawet w państwach Sahelu. Nie ma innego rozwiązania, nie ma!
  • ~nie no
    (2018-08-11 23:13)
    Jesli kupi sie zlom, to trzeba zrezygnowac z nowoczesnej broni. Na obydwa nas nie stac. Czy to dobre strategiczne rozwiazanie?
  • ~ojojoj
    (2018-08-11 23:08)
    Szykuje sie nowy sukces PIS-u
  • ~C22
    (2018-08-11 21:14)
    Australia zrobi na Tym doskonały biznes. Nie będą musieli utylizowac azbestu z tych fregat co kosztuje u nich ogromne pieniądze a jeszcze Polska im zapłaci
  • ~kaloo
    (2018-08-11 17:28)
    A jak wam,bohaterom sprzed telewizora,wydaje się,że wydamy te miliardy ,obiecane Trumpowi do końca roku?Przecież to jedyna szansa,żebyście jeszcze przez kilka lat żyli w Polsce,a nie w Polinie.Zajmijcie się lepiej szczekaniem na Putina bo coś ostatnio zachrypliście.Ukraińcy są wręcz oburzeni tą zdradą.
  • ~SJJ
    (2018-08-11 15:59)
    Mam tylko jedno pytanie - Jesli w cenie złomu, to tak ?
  • ~katon
    (2018-08-11 13:31)
    Co to za rządy że nie wie lewica co robi prawica? N o to w jakim celu jak nie turystycznym pojechał do Australii prezydent Duda - czyżby nigdy nie był w ZOO i nie widział kangurów i innych endemicznych zwierząt z tego kontynentu? Kompromitacja za kompromitacją - wstyd na cały świat.
  • ~błaszczykiewicz
    (2018-08-11 09:46)
    Nie wyśmiewajcie się z tych australijskich zakupów . To sa słynne Mistrale Antoniego za 1& ,lecz zakamuflowane jako mniejszość.
  • ~lon
    (2018-08-11 08:46)
    Co Pan Minister ma do gadania , niech on buduje ten Prom w Szczecinie cha cha cha .
  • ~wigraszek
    (2018-08-11 08:24)
    lepiej kupić samoloty-pełno ich w USA na pustyni w Arizonie!
  • ~miś jogi
    (2018-08-11 07:10)
    prawda taka - amerykańce zadali pytanie , ok chcecie nas w polsce ok ale to nie może być tak że wybrzeże nie jest chronione :) nasi ; to przyślijcie wasze okręty - oni no jak ?? na bałtyk to nasze tomahowki do ruskich w moskwie dolecą :) nasi ok to co robić kupcie coś szybko pomożemy :) pomożecie ?? tak pomożemy hej kangur daj te te dwie adelajdki - przecież polaki od makaronów czy żabojadów statków nie kupią - a swoje za 8 lat wybuduje i tyle .....cza było i już a gubarczyk jest a jutro go nie ma ... nie to co błaszczak :)
  • ~słuchacz radia Maryja
    (2018-08-11 07:08)
    My wyborcy PIS popieramy Pana Prezydenta , Pan Prezydent działa na polecenie Pana Kaczyńskiego -amen.Pan Kaczyński jako geniusz polityczny i ekonomiczny a także wojskowy , wie co dla Polski jest najlepsze
  • ~Wittorio
    (2018-08-10 22:31)
    Jest jeden plus zakupu tych okrętow.Jeśli zostaną zatopione będa mniejsze straty .Brawo panie ministrze!Całe szczęście,że w tym rządzie pełnym dyletantów znalazl się jeden myślący perspektywicznie.
  • ~Firmius
    (2018-08-10 21:15)
    Plan kupowania tak starych jednostek rzeczywiście przedstawia się, delikatnie mówiąc, jako dziwactwo i mega kontrowersyjny zamysł...tylko niech minister zada sobie pytanie, czy tak desperacki krok nie wynika z ogólnej kondycji zarządzanego przezeń sektora państwowego przemysłu który miałby rodzime okręty budować???

Może zainteresować Cię też: