Skarbówka częściej podważy cenę sprzedaży auta lub domu. "Trudno nie widzieć potencjalnego zarzewia sporu"

| Aktualizacja:

Ministerstwo Finansów chce zmienić zasady szacowania przychodu, gdy sprzedający np. nieruchomość lub samochód zaniży ich cenę. 

wróć do artykułu
  • ~biegły
    (2018-08-11 23:29)
    cen i wartości np. pojazdów jest kilka rodzajów, np, rynkowa , bazowa, poleasingowa, okazyjna, wywoławcza, transakcyjna, itp, itd. dobrze dobrze będę miał zajęcie i kasę.
  • ~Studentka SGPiS
    (2018-08-09 22:17)
    Świetnie, zniknie całkowicie inflacja i deflacja. Nic nie będzie miało prawa podrożeć ani potanieć, bo musi sztywno trzymać się "urzędowych cen rynkowych". Gorzej, że pensje też się nie zmienią, bo wartość pracy też nie może odbiegać od sztuwno ustalonej urzędowej wyceny rynkowej wartości pracy. Paliwa na stacjach wreszcie będą miały stałe i wszędzie identyczne ceny zgodne z ich wartością rynkową określoną przez urzędy. Raj nam się szykuje, brawo.
  • ~Gustaf
    (2018-08-08 13:32)
    a tak właściwie to ten podatek od sprzedaży samochodu po co jeszcze jest ? komuna wiecznie żywa
  • ~leo
    (2018-08-08 13:00)
    może skarbówka będzie kupować te samochody i nieruchomości od sprzedających po cenach rynkowych
  • ~prezes
    (2018-08-08 12:38)
    bardzo slusznie-panstwo powinno pojechac tak 5 lat do tylu.tyle wolno,po rachunkach i deklaracjach podatkowych i zapytac sie skad jakis pan mial 1,5 mln na dom i 300 tys na auto gdy mial dochody w PIT np.na poziomie 200 tys zl.Tak znajdzie sie tyle kasy,ze na program 1000 plus wystarczy.Podobnie nalezy pojechac po wydatkach firm-czy np. Porsche Cayenne sluzy we firmie naprawde do wozenia kapusty z placu do restauracji (znam taki przypadek w Krakowie,naprawde sluzy do szpanowania dla coreczki,ale dla urzedu to auto do wozenia kapusty!).Tam tez sie szybko znajda miliardy.A wydatki na tkzw.optymalizacje podatkowa?Juz sie ma Morawiecki za to brac.Trzeba brac przyklad z luteranskich przepisow podatkowych w krajach polnocnych-tam nie ma takiej skali oszustwa jak u nas.My raczej przypominamy Rosje lub Kolumbie,a nie Szwecje czy Norwegie.Ale panstwo juz kilka spraw przecwiczylo-z VATem,z paliwami,z tytoniem,z fakturami,ma KAS,jednolity plik,nowe programy komputerowe scigajace przekrety.Panstwo juz pokazalo jak odebrac 40 mld bandytom-czekamy na wiecej!
  • ~xxxx
    (2018-08-08 09:10)
    Reasumując : to nie właściciel będzie decydował o tym ile kosztuje jego auto czy dom ,który wystawia na sprzedaż tylko urząd . To się nijak ma do wolnego rynku i cen umownych . Ciekawe czy jak nie znajdzie się klient po cenie rynkowej , odkupi to od właściciela ? Witamy w PRL-u po raz n-ty.
  • ~ABP
    (2018-08-08 08:47)
    Nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby prawo zobowiązywało urząd do kupna rzeczy której cenę kwestionuje po cenie według swojej wyceny. Na przykład sprzedaję auto za 12 tysięcy, urząd uważa że zaniżam cenę, bo jest warte 20, to proszę bardzo jeśli nie znajdę kupca który da za nie tyle, to urząd ma obowiązek za tę cenę je kupić. Nagle okazałoby się, że urzędowe wyceny są dużo niższe, niż teraz, gdy nikt za nie nie odpowiada i można rzucić dowolną sumę.
  • ~Szyba
    (2018-08-08 08:36)
    Jakieś 15 lat temu sprzedałem tanio mieszkanie bo trafił się do kupienia dom w okazyjnej cenie. Wolałem stracić na sprzedaży mieszkania niż wikłać się w kredyt . Gdybym to zrobił w czasie kiedy będą obowiązywały proponowane zmiany wpadł bym w podwójny kłopot ? Represja goni represje , zmierzamy w kierunku państwa policyjnego ?!
  • ~konserwatywny_radykał
    (2018-08-08 08:18)
    A co to znaczy poniżej wartości. Przecież dom może być do remontu a samochód do naprawy. Czy autor tego tekstu odróżnia pojęcie CENA od pojęcia WARTOŚĆ ?
  • ~Lokoloko
    (2018-08-08 08:08)
    Czyli zamiast cen wolnorynkowych bedziemy mieli ceny urzędowe.Tak jak było za komuny z którą to "parszywa zmiana" tak zaciekle walczy przy pomocy komunistycznych prokuratorów i agentów kontrwywiadu przebranych sędziowskie togi.
  • ~misio
    (2018-08-08 08:04)
    PIS chwyta cebulakow polskich za mordki, a oni się cieszą
  • ~Git888
    (2018-08-08 07:10)
    Wszyscy będziemy siedzieć w więzieniu bat na każdego każdy będzie mógł negować i oskarżać ! Super może wtedy się ludzie obudza i zobaczą ze traktują ich jak niewolników ! Obozy pracy przy więzieniach pobudowane ! Wy myślicie ze tak kto będzie robił ? Kryminaliści ? A jaki zawód maja ? Ha ha aaa to dla zwykłych ludzi zbudowane alimenciarz to nie morderca złodziej ani bandyta !

Może zainteresować Cię też: