"To oznacza kolosalne kłopoty". Tysiące firm wiszą na włosku przez... PESEL

| Aktualizacja:

Przedsiębiorcy, którzy nie podali urzędnikom swojego numeru PESEL, mają po 19 maja zniknąć z CEIDG. Dla wielu to będzie dramat

wróć do artykułu
  • ~spokój
    (2018-05-16 20:42)
    Po co ta dramaturgia? Podadzą i nie znikną... Z wpisu:-)
  • ~A co tam słychać w KALIFATBUNDESREPUBLIK?
    (2018-05-16 20:45)
    MUZUŁMAŃSKIE-CIAPATE nieroby ścinają niewiernych faszystów niemieckich???
  • ~jj25
    (2018-05-16 20:48)
    A pytanko aktualne! Kiedy Donald Tusk do P I E R D L A za Smoleńsk?
  • ~m-53
    (2018-05-16 21:21)
    A skąd ci adwokaci i radcy nie wiedząc nawet, że taki przepis i obowiązek istnieje wiedzą, że ich klienci nie mają wpisanego PESELa ??? I pytam, po co straszenie ubezpieczeniami społecznymi - jeżeli nieświadomy będzie dalej płacił składki to chyba będzie miał ciągłość.
  • ~Aųtóř
    (2018-05-16 21:43)
    Dwa lata mieli na to.
  • ~Janek-007
    (2018-05-16 22:08)
    Najwyższy czas. Kończy się szemrana egzystencja polskich biznesmenów oparta na przewałach i przekrętach. Tak trzymać PiS.
  • ~Sdfg
    (2018-05-17 05:44)
    W ogóle zaczynają upadać małe firmy przez to rządzenie Morawieckiego .Przykre ludziom brakuje po kilka lat do emerytury i są e szoku
  • ~kaland
    (2018-05-17 07:48)
    Co za bzdury wypisuje jakiś dziennikarzyna... wszystko po "łebkach"... aby tylko kasę wziąć za wierszyki...
  • ~Wyborca PIS
    (2018-05-17 08:23)
    Z przykrością musze napisać ,że PIS się kończy , poparcie ma w granicach 9% --szkoda
  • ~riddick
    (2018-05-17 09:05)
    Dziennik zajmuje sie szkodliwym dla państwa marudzeniem
  • ~bertsi
    (2018-05-17 09:19)
    Bardzo dobrze, że te firmy zostaną wykreślone z rejestru. Skoro właściciele nie potrafią czytać ze zrozumieniem i nie interesuje ich stan prawny, to jak ich firmy mogą przynosić zyski? Pewnie przepisów podatkowych też nie znają i wszystko robią na lewo.
  • ~OBURZONY
    (2018-05-17 09:30)
    Slowik tradycyjnie niemiec kazal to jazda na PIS typowa POpluczyna
  • ~Zapytanie
    (2018-05-17 09:52)
    a pytanie aktualne, czy kaczyński jeszcze żyje? bo jak przekroczył drzwi szpitala, to słuch o nim zaginął. wygląda jakby nasz polski beria "zajął" się tą "sprawą". no chyba, że zrobią z nim jak z breżniewem - kukła, którą sterowali zza pleców.
  • ~coola
    (2018-05-17 10:45)
    O co ten szum i panika ? Wchodzę na stronę CEIDG, otwieram aktualizację swoich danych i sprawdzam lub uzupełniam pesel. Potrwa to może 3 minuty.
  • ~ceidg
    (2018-05-17 12:38)
    Starzy przedsiębiorcy mieli obowiązek stawić się po 2011 do urzędu i zweryfikować swój wpis - przeniesiony z lokalnej bazy działalności. byli wezwani listownie !! nie zrobili tego, a omawiany przepis wszedł po 2016 w życie - więc jak ktoś nie dba o swoje sprawy to kto ma o nie dbać 0 w rzeczywistości zostaną wyrzucone naprawdę stare i nieaktualne wpisy
  • ~motek
    (2018-05-17 13:16)
    Moherowy burdel!
  • ~Cyklon-B
    (2018-05-17 13:18)
    Niestety artykuł podaje nieprawdę, od niedawna można prowadzić małą działalność gospodarczą bez NIP- obowiązuje PESEL.
  • ~JOJO
    (2018-05-17 13:26)
    Niech nas Polska Banda Urzędnicza...cmoknie w...ODBYT...
  • ~xxxx
    (2018-05-17 13:28)
    Jeszcze jeden pomysł na zabicie polskiego biznesu . Ta nowelizacja naprawdę nie była nigdzie publikowana , wiem , bo prawie codziennie czytam wszelkie przepisy o działalności, a jeśli była to bardzo głęboko zakamuflowana , nie do znalezienia dla przeciętnego przedsiębiorcy
  • ~Łysek z pokładu Idy
    (2018-05-17 13:59)
    Najzabawniejsze jest, że sprawdzam firmę znajomego, który 10 lat temu zakończył działlność gospodarczą, a w CEIDG firma wciąż jest aktywnym podatnikiem VAT. Jeszcze lepszy numer jest z firmą prowadzoną przez nieżyjacego już od 8 lat znajomego elektryka. To też wciąż aktywny podatnik VAT. natoniast mojej firmy, mimo zarejestrowania w rejestrze nikt nie może znaleźć.

Może zainteresować Cię też: