"To oznacza kolosalne kłopoty". Tysiące firm wiszą na włosku przez... PESEL

| Aktualizacja:

Przedsiębiorcy, którzy nie podali urzędnikom swojego numeru PESEL, mają po 19 maja zniknąć z CEIDG. Dla wielu to będzie dramat

wróć do artykułu
  • ~Cegłaty
    (2018-05-19 17:46)
    Hej ziomy, mam pesel,mam nip mam wszystko w d....e. Buduje ludziskom domy w okolicy Radomia. Część moich ziomów bierze z bidy zasileczek. Nie płace podatków, żadnego tam watu,Żyje przykładnie chwaląc pis na dobrym poziomie.Chodze do kościoła, modlę sie a jak. Tak robi też hydraulik, elektryk i cała reszta: mamy gdzies te polskie, głosujemy za 500 zł dodatku a jak go zqbraknie to zmienimy opcje. Tak budujemy te polskie wokół nas.
  • ~grześ
    (2018-05-19 17:36)
    Miało być łatwo a jest jak było: państwo j......a wali ludziom kłody pod nogi
  • ~Biskup Salceson
    (2018-05-19 01:25)
    W Polsce trzeba wybudować więcej katedr i kościołów!
  • ~leo
    (2018-05-19 01:05)
    czyli znaleźli haczyk by rodzimych przedsiębiorców uwalić brawo PiS i przez to CBOS podaje ze już macie 101% poparcia
  • ~Monik
    (2018-05-18 14:05)
    Bardzo mnie interesuje dlaczego na stronach Urzędu nie było żadnej informacji na ten temat. Polska spadła na samo dno. Mam nadzieję, że kiedyś jakimś cudem znajdą się uczciwi Ludzie i zaczną prowadzić Polskę jak należy. Na tę chwilę jeszcze takiego rządu nie było. Buble prawne , brak pieniędzy dla niepełnosprawnych które powinny być normą To nie prawda , że nie ma pieniędzy są , ale urzędnicy wszędzie zarabiają bardzo dużo np. Kierownik jakiegoś Urzędu 12.000 zł czy to normalne kiedy emerytura osoby która przepracowała całe życie w trudnych warunkach wynosi 2000zł lub 1300 zł Żyjemy w papierowym szaleństwie dlatego nigdy nie będzie dobrze. Ludzie są tchórzami wszystkiego się boją swoje zdanie wypowiadają jako anonimy . Szkoda gadać, dno. skaczą sobie do gardeł, bluźnią , obrażają się zazdroszczą sobie coś okropnego. Sztuczne państwo .
  • ~psps
    (2018-05-18 10:56)
    A kto niby ma karać grzywną i to wielką za prowadzenie działalności bez wpisu? I kto ma to kontrolować. Dziennikarz to jakaś kpina. Nie orientuje się i pisze dyrdymały.
  • ~KapitanPolska
    (2018-05-18 10:03)
    wszystkich przedsiębiorców samorząd informował o tym. takze jesli ktos nie dopełnił obowiązków to własciciel firmy, poniewaz został poinformowany a nie uzupełnił brakujacych danych. cieszy mnie ze coraz wiecej kombinatorów i cwaniaczków dostaje po uszach, bo gdyby nie było kombinowania to nie było by teraz takiego krzyku.najgłosniej krzycza krzyczy ten, któremu to bezprawie sie podobało.
  • ~Adrian
    (2018-05-18 05:10)
    Następny durny pisowski wymysł!!!! Zakazy i pomniki to sukcesy morawieckiego
  • ~...- ...- ...-
    (2018-05-17 14:12)
    Niech się cwaniaczki nieroby u steru rządu nad Polakami martwią, by wszystkie jednoosobowe firmy się nie zlikwidowały. Tak się kręci gospodarka pisowska! A jak perełki morawieckiego zdechną, to nadejdzie wreszcie czas zapracowania na samych siebie... towarzysze pismani. Wtedy będziecie mieli okazję udowodnić, że pan premier nie kłamał ścieląc iluzję o przekopaniu kanału w Mierzei Wiślanej. W pasiaczkakch z napisem ZK i łopatą w ręku dokończycie waszego dzieła na papierze.
  • ~Łysek z pokładu Idy
    (2018-05-17 13:59)
    Najzabawniejsze jest, że sprawdzam firmę znajomego, który 10 lat temu zakończył działlność gospodarczą, a w CEIDG firma wciąż jest aktywnym podatnikiem VAT. Jeszcze lepszy numer jest z firmą prowadzoną przez nieżyjacego już od 8 lat znajomego elektryka. To też wciąż aktywny podatnik VAT. natoniast mojej firmy, mimo zarejestrowania w rejestrze nikt nie może znaleźć.
  • ~xxxx
    (2018-05-17 13:28)
    Jeszcze jeden pomysł na zabicie polskiego biznesu . Ta nowelizacja naprawdę nie była nigdzie publikowana , wiem , bo prawie codziennie czytam wszelkie przepisy o działalności, a jeśli była to bardzo głęboko zakamuflowana , nie do znalezienia dla przeciętnego przedsiębiorcy
  • ~JOJO
    (2018-05-17 13:26)
    Niech nas Polska Banda Urzędnicza...cmoknie w...ODBYT...
  • ~Cyklon-B
    (2018-05-17 13:18)
    Niestety artykuł podaje nieprawdę, od niedawna można prowadzić małą działalność gospodarczą bez NIP- obowiązuje PESEL.
  • ~motek
    (2018-05-17 13:16)
    Moherowy burdel!
  • ~ceidg
    (2018-05-17 12:38)
    Starzy przedsiębiorcy mieli obowiązek stawić się po 2011 do urzędu i zweryfikować swój wpis - przeniesiony z lokalnej bazy działalności. byli wezwani listownie !! nie zrobili tego, a omawiany przepis wszedł po 2016 w życie - więc jak ktoś nie dba o swoje sprawy to kto ma o nie dbać 0 w rzeczywistości zostaną wyrzucone naprawdę stare i nieaktualne wpisy
  • ~coola
    (2018-05-17 10:45)
    O co ten szum i panika ? Wchodzę na stronę CEIDG, otwieram aktualizację swoich danych i sprawdzam lub uzupełniam pesel. Potrwa to może 3 minuty.
  • ~Zapytanie
    (2018-05-17 09:52)
    a pytanie aktualne, czy kaczyński jeszcze żyje? bo jak przekroczył drzwi szpitala, to słuch o nim zaginął. wygląda jakby nasz polski beria "zajął" się tą "sprawą". no chyba, że zrobią z nim jak z breżniewem - kukła, którą sterowali zza pleców.
  • ~OBURZONY
    (2018-05-17 09:30)
    Slowik tradycyjnie niemiec kazal to jazda na PIS typowa POpluczyna
  • ~bertsi
    (2018-05-17 09:19)
    Bardzo dobrze, że te firmy zostaną wykreślone z rejestru. Skoro właściciele nie potrafią czytać ze zrozumieniem i nie interesuje ich stan prawny, to jak ich firmy mogą przynosić zyski? Pewnie przepisów podatkowych też nie znają i wszystko robią na lewo.
  • ~riddick
    (2018-05-17 09:05)
    Dziennik zajmuje sie szkodliwym dla państwa marudzeniem

Może zainteresować Cię też: