Spacer zamiast zakupów? Tak Polacy spędzili pierwszą niedzielę bez handlu. BADANIE

| Aktualizacja:

W pierwszą niedzielę bez handlu sklepy online nie przeżyły oblężenia. Jak Polacy spędzali czas?

wróć do artykułu
  • ~w bullu i beznadzieji
    (2018-03-14 10:06)
    Prezes w rozpaczy, nie spał całą noc ! Wybory przes...ne - Pani Kiszczakowa nie będzie głosować na PiS !!!!
  • ~co to będzie, co to będzie ? głupio było, głupiej będzie
    (2018-03-14 10:04)
    O laboga i co te POlaczki zrobią z tym 500+ ? Nie będą mogli wydać kasy w niedzielę, to okropna tragedia !
  • ~wieloszczet
    (2018-03-13 16:25)
    mieszkam obok wielkopowierzchniowca - tłumy sprawdzały, czy drzwi zadziałają
  • ~tonite
    (2018-03-13 16:14)
    Na pompach oblężone były tylko myjnie. Tylko desperat za niedzielne zakupy płacił by 400% marży. Kanapka, napój w przerwie podróży to wszystko. Oblężenie to było w sobotę wieczór w marketach.
  • ~rewolucja społeczna
    (2018-03-13 15:34)
    No tak, bo bez smartfona, to jak bez ręki, nawet w niedzielę nie potrafią się powstrzymać. Nie przegapicie powiadomień, a przegapicie życie, które jest lepsze niż nie jeden portal społecznościowy. Zaraz odezwą się obrońcy smartfonów, że postępu się nie zatrzyma, że to rozwój technologii i tak dalej. Może i się nie zatrzyma, ale można zahamować go, by nie prowadził do znieczulicy i nihilizmu. Kiedyś jak były telefony komórkowe zwykłe to człowiek jak go zostawił w innym pomieszczeniu, to nie był na tyle uzależniony by czuć aż tak duży dyskomfort z jego braku. Ze smartfonem jest już inaczej, ludzie bez nich czują się gorzej, czują się odrzuceni, mniej atrakcyjni itp. Większość ludzi kładzie zbyt duże przywiązanie psychiczne do komórki, co niestety odbija się na zdrowiu psychicznym takich osób. To nie jest normalne, że smartfon musi być od wszystkiego, od rozrywki po naukę i tony aplikacji zajmujących czas. Można pisać i pisać, ale to i tak nic nie da, po latach używania smartfonów ludzie będą wypaleni, sfrustrowani i nieszczęśliwi, bo zaburzą swój naturalny rozwój technologią, pozbawiającą samodzielnego myślenia i kreatywności. Przykro będzie patrzeć, oj przykro. TELEFON wymyślił człowiek, SMARTFON wymyślili zakompleksieni maniacy technologiczni, którzy chyba mieli problemy ze stworzeniem prawdziwych zdrowych relacji w prawdziwym życiu, więc chcieli, by inni poczuli to samo, noi się przekonają użytkownicy na własnej skórze, jak poczują co to depresja, samotność i niezrozumienie. A później będzie, że Że mi nawet przez myśl nie przeszło, że głupie urządzenie zaczyna mną rządzić"? "Jak mogłem zmarnować życie na nic nie wartych bzdetach, przemijających bezpowrotnie i nic nie wnoszących do życia"? Smartfony nie są złe same w sobie, ale mają potencjał uzależniający, czego przykładem są liczne aplikacje i powiązane funkcje( np. płatnicze). Telefony zwykłe powinny być produkowane na nowo, a smartfony powinny być definitywnie wycofane ze sprzedaży i to tylko dla dobra większości ludzi. Dużo osób by protestowało, ale ostatecznie dziękowaliby wszyscy, albo znaczna większość, bo na nowo poznaliby urok dawnych czasów, które były wolne od zniekształcaczy rzeczywistości. To jest prawda. Popieramy postęp za wszelką cenę nie bacząc o konsekwencje, bo ciągle trzeba naśladować innych, naśladować modę. Koniec tego naprawdę wystarczy już, dosyć tego robienia z siebie celebrytów i celebrytek w mediach społecznościowych, koniec tego grania, ułudy i fikcji. To my rządzimy, nie technologia, nie moda, nie marketing ani nic innego co zaburza prawidłowe funkcjonowanie społeczeństwa. Ludzie są super, tylko muszą się o tym przekonać i porzucić kompleksy, w jakie wprawiły ich media społecznościowe i smartfony. Przywrócimy dawną harmonię.
  • ~Nasza szkapa
    (2018-03-13 14:28)
    70% Polaków w ogóle omija sklepy, by się nie wkurzać, że na nic nie stać. Ci ludzie kupują co niezbędne i niedziela nie ma znaczenia. Dziś w radiu łajdacy pisowscy wypaplali się, iż sklepy będa zmuszone do pobierania opłaty za torby foliowe grubsze niż 50 mikro. Za wszystkie torby do pakowania w sklepie. Drżyjcie emeryci Ludowego Wojska Polskiego, hordy towarzyszy PiS tak obsiadły Polską Dojną Krowę, że już krasula nie wydoli. A oni dalej na nią wsiadają. Nawet się przepychają łokciami.
  • ~Orlenowiec
    (2018-03-13 13:51)
    Na stacji w niedziele pracowalismy po 10 godzin. \Prosze SOLIDARNOSC o wolne niedziele dla pracownikow stacji!!!
  • ~ha, ha, ha
    (2018-03-13 13:47)
    buuu
  • ~JU
    (2018-03-13 13:45)
    nawet w Niemczech zamykaja supermarkety w niedziele. Chyba chodzi o to aby male osiedlowe sklepiki utrzymaly sie na powierzchni. Czy maja zarabiac tylko giganci?. To dopiero pierwsza niedziela a juz niektorzy dostaja piany na pyskach.
  • ~Genitaliusz
    (2018-03-13 13:15)
    Der Pismak na niemieckim żołdzie znowu lobbuje na rzecz swoich niemieckich mocodawców.
  • ~KOŁ
    (2018-03-13 13:14)
    No i z tego jazgotu totalnej wyszło to co zwykle.Wiele jazgotu o nic.Był wypoczynek,spacery.
  • ~AAA
    (2018-03-13 12:52)
    Ludzie wrócili w poniedziałek do pracy wyspani ,wypoczęci ,zrelaksowani.
  • ~JMK
    (2018-03-13 12:50)
    No i gdzie ten koniec świata .Miała być tragedia a wyszło bardzo sympatycznie z rodziną na spacerach.
  • ~pis-land
    (2018-03-13 12:49)
    Patologia 500+nie miała co z sobą zrobić i kościoły puste ksiądz patrzy na tacę i nie wierzy taca pusta i poco pracuję w niedzielę
  • ~Norbert
    (2018-03-13 12:41)
    Apeluję o bojkot reżimowej stacji ORLEN i LOTOS
  • ~FORA ZE DWORA PISOWSKIE KULSONY!!!!
    (2018-03-13 12:39)
    Bua ha ha ha ha - JEDNA WIELKA FIKCJA I OSZUSTWO - pisowskie państwo z tektury. Pisiate kacyki myślą że jakiś samotny starzec może za biurkiem ustalić jaki sposób Polacy będą żyć i spędzać czas...
  • ~Wittorio
    (2018-03-13 12:35)
    Niedzielę spędziłem tak jak zawsze,a na zakupy wybralem się w poniedziałek o godz.11.oo,bo w sobotę był tłok.O tej godzinie mój supermarket był absolutnie nieprzygotowany do sprzedaży.Trudno było się po nim przemieszczać,bo przejścia tarasowały wózki rozwożące towar na półki.Panował ogólny rozgardiasz i nerwowośc wśród obsługi.Niedziele bez handlu,to poroniony pomysł.
  • ~ajax
    (2018-03-13 12:07)
    Ale, ale, ale, jak to, przecież miał być armagedon???!!!

Może zainteresować Cię też: