Zagranica się wyprowadza. Saldo inwestycji bezpośrednich dużo niższe niż w 2016

| Aktualizacja:

Zagraniczne firmy nie inwestują już u nas tak chętnie jak dawniej. Rok 2017 był pod tym względem najsłabszy od kilku lat - wynika z danych opublikowanych przez Narodowy Bank Polski.

wróć do artykułu
  • ~poprawka
    (2018-02-13 22:10)
    teraz najważniejsze inwestycje w pomniki smolenskie
  • ~Inwestor
    (2018-02-13 21:10)
    Nie inwestują, bo urzędnicy robią wszystko, aby utrudnić życie tym, co mają kapitał i chcą coś zrobić. Nie rozumieją zasad biznesu i tylko nie pozwolić, nie wyrazić zgody, nie wydać zezwolenia. Zupełnie inaczej niż reszta świata (może poza Ukrainą, bo tam trzeba wszystko kupić). A teraz zdziwienie. Służę przykładami i dowodami.
  • ~ ect ...
    (2018-02-13 21:53)
    Nie da się już kraść, korumPOwać urzędników i mataczyć w sprawach, to i zyski lewactwa spadły więc uciekają szukać innych frajerów. Na szczęście jest ich w Polsce coraz mniej i zachodnie firmy nie mają komu wciskać kitów. Płakać za nimi nie będziemy i w końcu powróci rodzimy rynek polskich przedsiębiorstw, więc i zyski pozostaną w kraju. Większość zachodnich firm to prywatne biznesy więc to nie ich kraje są bogate tylko kilku prywatnych inwestorów przynosi zyski i albo zostają albo się przenoszą. Liczy się tylko kasa!
  • ~Zorro
    (2018-02-13 22:14)
    A kto by chciał inwestować w kraju gdzie prawo zostało zastąpione widzi-mi-się partyjnych kacyków? tylko głupek albo desperat ryzykowałby w takim miejscu własny majątek, który z dnia na dzień może zostać odebrany decyzją polityczną.
  • ~ddd
    (2018-02-13 22:11)
    No PiSowskie Pelikany ogłupione do szpiku kości przez Kurskiego, jak to skomentujecie ?? przecież ten nieuk Morawiecki mówił o wzroście opartym na inwestycjach ? i co ? mamy wzrost oparty na rozdawaniu socjalu na kredyt i wydawaniu go w biedronkach ...
  • ~HAHAHAHAHAHAHAHAHA
    (2018-02-13 21:47)
    POLSKA POTĘGĄ ??? HAHAHAHAHAHAHAHA UUUUUUUUUUU HAHAHAHAHAHAH
  • ~he he he
    (2018-02-13 21:00)
    Deru , uwierzę w to co piszesz jak choćby jeden Lidl wyprowadzi się z Polski
  • ~J.Ponimirski
    (2018-02-13 20:47)
    No szczujemy, i szczuć niePOprzetaniemy!!!! Der Dzienniku, firmy które nie chcą płacić podatku, nie są mile widziani w żadnym kraju ! No może POza bananowymi krajami jak np.PO=landia za PO=lactwa!!!!
  • ~Er
    (2018-02-13 21:51)
    Nie inwestują bo nie ma kto pracować bezrobocie znikło jak PO z rządu
  • ~Polinus
    (2018-02-13 21:04)
    No to sie szykuje bieda z nedzą w Polinie, skad tu wziąść 300 miliradów $ na zaspokojenie roszczeń ż y d o w s k i c h, może w ratach ...
  • ~yeti
    (2018-02-13 22:44)
    mowiłem ze bez kapitału zagranicznego jestesmy zebrakami ale kaczka tego nie kuma
  • ~PiS-owska Polska wstała z kolan
    (2018-02-14 00:17)
    Co z tego, że nadzy i bosi. Ważne że na głowie czapka z pawim piórem a w dłoni szabelka i yobtvayu....
  • ~Ekonomista
    (2018-02-13 23:37)
    Dramat! Cofamy się :( Za parę lat będziemy blisko poziomu Białorusi :(
  • ~Don
    (2018-02-14 04:34)
    Dzieki Pis kiej polityce! Jeszcze pare latek Pisu i bedzie Polska klepac beide, ale za to tylko dla Polakow, tez fajnie!
  • ~inwestor
    (2018-02-14 07:34)
    A ustawa antysemicka dotyczaca IPN te ucieczke kapitalu przyspieszy.
  • ~coco
    (2018-02-14 09:02)
    Mówiąc krótko - wszyscy stąd sp.iep.rzają.
  • ~Pajac
    (2018-02-14 00:50)
    PO prostu skoniczylo sie Eldorado jakie mieli Za PO PSL U szukaja innego frajera do skrojenia
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-02-14 00:02)
    Jeszcze tylko, żeby media niemieckie chciały się wyprowadzać... marzenie.
  • ~Analityk!
    (2018-02-14 02:32)
    Der Nazi Dziennik szczuje nieustannie i permanentnie prawdą gebelsowską. Zakłamuje rzeczywistość i przepuszcza przez krzywe zwierciadła publicystyki. Próbuje wmówić wbrew oficjalnym danym gospodarczym że jest tragicznie.Lecz statystyka całkowicie zaprzecza tym fałszywym insynuacjom.Taką samą taktykę stosowali podczas II wojny.Te lamenty są najlepszym dowodem że Polska idzie we właściwym kierunku..
  • ~cdn/pocalujta wojta, i niczego nie zalujta/przypowiastki
    (2018-02-13 23:25)
    kazdy bral co chcial, a swoja droga globalnie nie maja lepszych lakoci, wiec Don*t worry. They will be come back. Predzej niz pozniej. Klimat mamy umiarkowany, morze, gory, zdrowa zywnosc. A tych co szukali wiecej nie zalujta.Nie zalujta tych co szukali kokosow w umiarkowanym klimacie.

Może zainteresować Cię też: