Miażdżący raport NIK w sprawie łupków. Państwo polskie nie poradziło sobie

| Aktualizacja:

Brak spójnej polityki i ryzyko korupcji – tak według raportu NIK, do którego dotarliśmy, szuka się w Polsce miedzi i węglowodorów.

wróć do artykułu
  • ~lis
    (2017-12-14 09:17)
    platworma cela + czeka
  • ~toj
    (2017-12-14 09:34)
    A z czy Polska i jej kolejne rządzące partyjki sobie radzą ? Z obsadzaniem lukratywnych stanowisk swoimi i dlatego też do jednej sprawy przypisuje się po parę osób i płaci się im praktycznie za nic jak to ujawniono w raporcie . Dobrze sobie radzimy z łamaniem prawa i konstytucji , obrazaniem się nawzajem ,z zakupami głównie w USA i wydawaniem miliardów $ na sprzet nie warty nawet 20% kwot wydanych Gdy możemy i mamy takie możliwości stanąć na nogi i być niezależni od Rosji nie ma odważnego do podjęcia jednej konkretnej decyzji i pod nią się podpisac . W gardłowaniu tez jesteśmy dobrzy
  • ~Bwana Kubwa
    (2017-12-14 09:49)
    PO nawet łupki złupiło
  • ~007
    (2017-12-14 09:50)
    Kooperacja rosyjsko-niemiecka spowodowała, że Donald Tusk z "ferajną doprowadził polskie ambicje gazowe na boczny tor.
  • ~Filip
    (2017-12-14 10:13)
    Przyjdzie czas i na gaz łupkowy, na razie stać nas na gaz z USA, z Rosji i na rurę z Norwegii.
  • ~ktr
    (2017-12-14 10:26)
    Partia Oszustów i PSL znowu dały ciała !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~czi
    (2017-12-14 10:27)
    Dopóki obsada stanowisk będzie z linii partyjnej, po znajomości a nie po fachowości , to nigdy nie zbudujemy sami samochodu, prostego samolotu pasażerskiego , czy innej złożonej konstrukcji czy organizacji. Tylko ucząc się od innych i wchodząc z nimi w współdziałanie mamy szansę zrobić coś nowoczesnego, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego.
  • ~odechcialo sie po szuliwaczom lupow ?
    (2017-12-14 10:53)
    byl to czas, gdy wielu szukalo u nas ŁUPOW, ale PO Szli i bez lupow , i zatkalo kakao.
  • ~wiesiek098
    (2017-12-14 11:27)
    Przecież to żadna rewelacja.Sprawę trzeba podzielić na dwa kierunki.Lub na dwie sprawy.Pierwsze to o łupkach wiadomo było już chyba w latach sześćdziesiątych.Były mało popularne ponieważ popularniejszy był węgiel.Łatwiejszy w wydobyciu czyli eksploatacji.Łatwiejsze i bardziej prymitywne technologie.Trzeba też zaznaczyć iż kierowano się tym że w kopalniach węglowych jest większe zatrudnienie.Wskażniki bezrobocia też się liczyły.Poniechano rozbudowę technologii w poszukiwaniu tego gazu.Dlatego Polska nie takich technologii.Które na dzisiejszy czas może i nie są aż takie drogie.No,ale w naszej sytuacji politycznej - mogłoby okazać się nie trafione.Politycy z tym także się liczą.Przykładem jest gazoport....Druga część to trochę inna.Obcy kapitał u nas jest obecnie nie mile widziany.Sprawy prawne idą raczej w złym kierunku.Jest więc obawa "co dalej"...?..No po za tym że ten gaz łupkowy mógłby się okazać droższy od Rosyjskiego.Inwestor na naszym, rynku musi zarabiać.Taki jest sens inwestora i sens inwestycji.No,a z tym mogłoby być różnie...Pomijam już "ekologów" i "pseudoekologów"..Tym nie mniej gaz łupkowy u nas jest i CZEKA....
  • ~aaa
    (2017-12-14 11:41)
    NIK jest także częścia Państwa Polskiego, może więc choć raz zamiast wypisywać co kto żle zrobił i z czym sobie nie radzi, taki NIK weźmie się do pracy i pokażę na swoim przykładzie jako instytucja państwowa jak w Polsce można wydobywać gaz łupkowy, robić wzorcowe przetargi, etc. etc. Krytykować i szukać błędów to każdy potrafi ale zrobić coś konstruktywnego to już nie bardzo.
  • ~złupiony przez PiS
    (2017-12-14 12:21)
    Za to Dobra Zmiana poradziła sobie z łupkami koncertowo!
  • ~ ect ...
    (2017-12-14 13:02)
    CENZORZY! NIE MACIE ANI JAJ ANI MÓZGU! Buacha,cha,cha.
  • ~Kara
    (2017-12-14 15:05)
    A kto w tym czasie (2008-2015) rządził w Polsce? Gapiliście się na niego wyłupiastymi oczami i rozdziawioną gębą, podziwialiście go jak wół malowane wrota, a on okazał się zwykłym ......
  • ~lepiej
    (2017-12-14 17:46)
    zamiast z łupków robić gaz z głupków - surowca starczy na 1000 lat
  • ~Bader
    (2017-12-14 22:18)
    Czy was Bóg opuścił? Chcecie zatruć wody gruntowe na wieki? Łubki to ty masz zamiast mózgu.
  • ~utylizator styropianu
    (2017-12-18 14:33)
    Gdyby rosły u nas dolary na drzewach, to i tak nie potrafilibyśmy je pozrywać !
  • ~:)
    (2018-01-13 08:55)
    I przyjdzie czas na rozliczenie wypisujących takie zawistne głupoty i dzielące Polaków za judaszowe drobniaki

Może zainteresować Cię też: