Sejm przyjął ustawę o rynku mocy. Na rachunkach za prąd pojawi się specjalna opłata

| Aktualizacja:

Sejm przyjął w środę ustawę o rynku mocy. Zawarte w niej regulacje mają zagwarantować dostępność odpowiednich do potrzeb zasobów mocy w źródłach, wytwarzających energię elektryczną. Od 2021 r. konsumenci w rachunkach będą płacić specjalną opłatę mocową.

wróć do artykułu
  • ~abc_pl
    (2017-12-06 13:34)
    Wszystkie te środki i tak zostaną utopione w wyeksploatowanych polskich kopaniach na Górnym Śląsku.
  • ~energetyka moje hobby
    (2017-12-06 12:35)
    W rachunku za energię jest już 7 czy 8 pozycji i przybędzie jeszcze jedna , elektrownie trzeba modernizować i budować nowe z samego podnoszenia opłat nic nie przybędzie .
  • ~podatnik
    (2017-12-06 13:50)
    Podziękujemy PIS przy urnach
  • ~xxxx
    (2017-12-06 14:46)
    Czyli oprócz energii pójdzie w górę wszystko inne , jedzenie , opłaty , koszty produkcji , koszty usług itd.
  • ~Nan
    (2017-12-06 19:21)
    Dostaliscie 500? To oddacie 1500😂😂😂Dalej głosujcie na PiS , to za chwile bez gaci zostaniecie 😂😂😂
  • ~Thuzewski
    (2017-12-06 16:39)
    Dobre stalo sie hoojove
  • ~z pisu
    (2017-12-06 17:20)
    super zmiana
  • ~sd2017
    (2017-12-06 19:00)
    Tego też nam nie obiecywali. Ale cóż, 500+ i chociażby obietnice składane górnikom same się nie sfinansują.
  • ~wiatraki i panele
    (2017-12-06 14:35)
    To jak to jest, Tusk tyle wiatraków i innego paskudztwa z demobilu w Niemczech zainstalował w Polsce i nie da się więcej wykręcić watów, kręcenie lodów im tak dobrze wychodziło, a jest trudniejsze od kręcenia watów
  • ~co na to pisowskie bar anki?
    (2017-12-06 19:45)
    strzyc tępego polskiego goy(j)a, nie ma różnicy czy rządzi PO, PIS i satelici, goy(j) ma tylko płacić i żyć tylko dla pracy w imię rasy panuf
  • ~arof
    (2017-12-06 19:29)
    a na końcu rachunku dowalimy VAT
  • ~młody
    (2017-12-07 21:19)
    Nie rozumiem tego?, to dlaczego na zakup mieszkania ja mam brać pożyczkę w banku a taka duża firma energetyczna co łupi podatników jeszcze dostanie za wyimaginowaną "moc". Dlaczego aż tak oszukuje się ludzi i nie podaje się faktycznej ceny zużytego 1 KWh prądu w naszym kraju?obawa że będzie kilkukrotnie droższy niż w innych krajach?. Kiedy będą dodatkowo zbierać na węgiel, wodę potrzebną do produkcji prądu?.
  • ~Grajczyk
    (2017-12-06 23:04)
    Jak sama Mazurek przyznała, że jest w tej PISmafii tylko żołnierzem, zaś capo do tutti capi ustala kto, gdzie i kiedy będzie rządzić na swoich rewirach. Zapewne to on zarządził wypłatę dla 10 tyś. rodzin górniczych 2,3 mld zł. za deputat węgla, bo wie czym może się skończyć się gdy górnicy wyjdą na ulicę. Ubolewam tylko, że górnicy dają się kupować kosztem demokracji w naszym kraju. Czyżby ofiary kopalni Wujek były daremne?? To bardzo przykre ! ! !
  • ~stary warszawiak
    (2017-12-07 17:56)
    Ble ble ble.Przecież już na rachunkach nie można się doliczyć pozycji składowych nie wiadomo za co.Próbowałem doliczyć się ile mnie kosztuje 1 kW zużytej energii,niestety nie udało mi się.Tak samo jak podatek drogowy,potem wchłonięty w cenę paliwa,miał "iść"na budowę dróg,a szedł na nagrody dla prominentów.
  • ~HenZing
    (2017-12-09 06:05)
    A nie pójdzie to na łapówki dla elektoratu? Np... 1000+?
  • ~tkm
    (2017-12-06 23:12)
    przez ostatnie 26 lat, co roku każdy Polak dokłada do górnictwa 1900 zł. Ceny hurtowe energii elektrycznej w Rosji wynoszą 0,18 zł/kWh, w USA ok 0,21 zł/kWh. Dziękuję za uwagę
  • ~Arc
    (2017-12-06 23:10)
    Głosy oni już dawno sobie kupili, patusy walą się za 500+ a moherowe pokolenie nie zapłaci podatku, żyć nie umierać
  • ~staruszek
    (2017-12-09 15:11)
    i znow tylnymi drzwiami wprowadzaja nastepny podatek a juz na rachunkach za prad pozycji od czorta a kazda to nasteony podatek.A prad i gaz najdrozsze w Europie.Na to to trzeba artystow
  • ~SPRAWIEDLIWIE JAK CHOLERA
    (2017-12-07 15:49)
    kapitalizm w ściąganiu haraczu od plebsu dla korpogangów jest niedościgniony ! ten co nie ma co do garnka włożyć funduje dotacyjnym rolnikom miliardy dopłat (to już nie rolnicy a milionerzy), wymiany pieców kamienicznkom i właścicielom domków, panele fotoelektryczne, dopłaty do prywatnych firm. co z tego mają ? nowe podatki !!!!
  • ~slimak
    (2017-12-11 18:15)
    Cierpliwie czekam do czego jeszcze będę doplacac pis tak chetnie rozdaje a reszta haruje by prezes PiS zmiany dobre wprowadzal tak mysle czy kolejny raz wszystko bylo do .. .no cóż do trzech razy sztuka czekam na Armagedon oby przybyl

Może zainteresować Cię też: