Amber Gold niczego nas nie nauczyło. Właśnie rośnie nowa piramida finansowa, a co robią organy państwa?

| Aktualizacja:

Sprawa Amber Gold niczego nas nie nauczyła. W stolicy konferencję dla ponad tysiąca osób zorganizowała firma promująca projekt DasCoin, który eksperci nazywają piramidą finansową. Prokuratura tłumaczy, że dopóki nie zgłaszają się pokrzywdzeni, dopóty nie ma problemu.

wróć do artykułu
  • ~zorro
    (2017-11-10 09:30)
    człowiek ma chciwość w swojej naturze i zawsze znajdą się tacy u których poziom chciwości jest wyższy niż poziom rozumu. Nic tu nie pomogą żadne zakazy i nakazy
  • ~alfred
    (2017-11-10 09:48)
    niech głupcy i chciwi traca swoje pienadze
  • ~Rozbawiony
    (2017-11-10 11:45)
    Największą piramidą finansową w Polsce jest ZUS
  • ~Midas
    (2017-11-10 09:25)
    Skoro nadal znajdują się frajerzy , to mnie to ch.... obchodzi.W końcu chodzi o dorosłych ludzi.
  • ~burak
    (2017-11-10 10:00)
    Był Grobelny i inne firmy Amber Gold ????Ludzi nic nie nauczyło niech tracą .....Państwo za to nie odpowiada i żadne służby -bo niby dlaczego każdy robi i ryzykuje na własny rachunek A teraz Amber chcą zwalić winę na Państwo i odszkodowanie od państwa
  • ~wojtek
    (2017-11-10 10:19)
    A co na to pani Wodzianka Wasserman? Przecież pozjadała wszystkie rozumy, wszędzie węszy spiski, taka "mondra" jest przed kamerami, jak odgrzewa nieświeży kotlet, a tu jak na talerzu, ma przekręt jak Pałac Kultury, i nic, NIC!, Państwo Teoretyczne śpi. Winatuska?
  • ~gosc z zagranicy
    (2017-11-10 15:16)
    SKOKi tez spalily pieniadze, okolo 3,5-4,5 miliardow zlotych , szesc innych SKOKow jest pod nadzorem, cos cicho o tej sprawie , cyzby PIS dotyczylo ???
  • ~jer
    (2017-11-10 09:25)
    A czy GPW nie jest piramidą finansową ??? 90 % Polaków traci tam pieniądze a tylko ok 10 % zarabia . Spółka dzisiaj jest wyceniana przykładowo na 10 zł za akcję a za parę dni na grosze za akcję . Na jakiej zasadzie firmy które mają trwałe majątki nagle nie mają nawet grosza aby wypłacić akcjonariuszą . Dlaczego byli tacy co kupowali akcje banku śląskiego czy Orlenu bez jakichkolwiek redukcji i gdy normalni mogli kupić 5 akcji to cwana baba z pałacu miała ich 4 tys a panisko prezes 1500 tys Czy 95 % nabywców akcji nie zostało wyrolowanych . Tylko nieliczni sprzedali je z 30 krotna przebitka / reszta akcji nie została zweryfikowana . Było za co kupić majątek na Mazurach było Nie trzeba było sprzedawać nawet butów . Z Orlenem było podobnie .Nieliczni dostawali ile chcieli ponoć za pieniądze córki ale gdy w Stanach wzieli się za nią szybko koleś się wycofał ze swoich słów
  • ~gsg
    (2017-11-10 15:34)
    oczywiscie głupcy napisza wina tuska który nie odpowiada tylko za gradobicie i koklusz
  • ~sielankowy kudłacz
    (2017-11-10 09:23)
    A co na to KNF? Mnie jest egal bo takie piramidy dotykają chciwych i głupców a tam więcej wśród nich PO=lactwa niz Polaków!
  • ~pisscurvell
    (2017-11-10 14:41)
    Pisowskie państwo z tektury 2.0
  • ~Proste
    (2017-11-10 15:50)
    Złodziej złodzieja okrada,bo nikt kto zarobił ciężką uczciwą pracą parę złotych, nigdy nie szuka lokaty bez gwarancji,woli trzymać nawet w domu bez zysku,ale też bez utraty wszystkiego,nawet tylko części.
  • ~nina
    (2017-11-10 18:42)
    Nikt kto ciezko i uczciwie zapracowal na swoje oszczednosci nie odda pieniedzy do szemranej firmy.Cwaniacy oszusci niech traca miliony .
  • ~ZUS
    (2017-11-10 19:25)
    to dopiero piramida, reszta to "plankton"
  • ~Tak na marginesie
    (2017-11-10 17:31)
    Polak już dawno porzekadło nowe sobie kupił. Bezpieczna Kasa Oszczędności Lecha Grobelnego, Amber Gold, wybory 25.10.2015. I nadal pcha Polak palucha do kontaktu
  • ~Seb
    (2017-11-10 19:45)
    Kto bierze udział w takich przekrętach Amber Gold krzyczą że PO, a teraz kto jawnie PiS i to perwidnie, jeszcze jak ludzie się nie zgłaszają że zostali okradzeni to jest wszystko wporzadku jak stracą, a wtedy będzie to PO zrobiła rękami PiS
  • ~~Ja(bis)
    (2017-11-10 14:33)
    Jak to, co!? ŁOBECNE ŁORGANY państwa robią zadymę ... caryca, blondynka, bylejaki - robią wodę z mózgu pisuwerenowi. Suweren już dawno olewa takie plewy.
  • ~Alpinista szogun
    (2017-11-11 16:25)
    Nie ,,Amber Gold" tylko Tusk zer swoimi złodziejami z PO.Amber G.to wydmuszka
  • ~Były Myśliwy - Obecnie Gajowy Ma Rucha
    (2017-11-10 23:41)
    Emaliowane tabliczki od dziecka budzą mój podziw i uznaję je za jedyny stabilny, szacowny i budzący respekt element szybko zmieniającej się rzeczywistości. Nawet dzisiaj - jako człowiek wiekowy - ilekroć przechodzę obok takiej tabliczki, na przykład z napisem "NARODOWY BANK POLSKI", "MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH", "ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH" albo choćby tylko "PROKURATURA APELACYJNA W ŁODZI" czy "DOBRY PIES" - to ogarnia mnie błogi spokój, bo wiem, że te zwyczajne na pozór kawałki pokrytej emalią blachy - to w istocie prawdziwe namacalne symbole niewzruszonej rzetelności naszego państwa i udzielone nam przez to państwo gwarancje zaufania, jakie do niego żywimy! Coś w rodzaju krugerrandów albo złotych pięciorublówek! -------------- Myślę, że firma "Amber Gold" upadła - bo pochopnie i nierozważnie umieściła na swych siedzibach wymyślne i kosztowne szyldy i zrezygnowała ze skromnych staromodnych emaliowanych tabliczek! Dlatego nikt przytomny i ostrożny nie miał do niej zaufania... A kiedy taka szacowna tabliczka jest czerwona i widnieje na niej Orzeł Biały z koroną - no to wprost coś ściska mnie za gardło i robi mi się gorąco z emocji! Oglądam się wtedy ukradkiem dookoła, żeby się upewnić, że nie ma potajemnych nieproszonych świadków mojego mimowolnego wzruszenia!
  • ~jaity
    (2017-11-11 10:16)
    Oszustów winno się ścigać z urzędu. Wtedy takich hucpiarskich pomysłów byłoby o wiele mniej.

Może zainteresować Cię też: