Amber Gold niczego nas nie nauczyło. Właśnie rośnie nowa piramida finansowa, a co robią organy państwa?

| Aktualizacja:

Sprawa Amber Gold niczego nas nie nauczyła. W stolicy konferencję dla ponad tysiąca osób zorganizowała firma promująca projekt DasCoin, który eksperci nazywają piramidą finansową. Prokuratura tłumaczy, że dopóki nie zgłaszają się pokrzywdzeni, dopóty nie ma problemu.

wróć do artykułu
  • ~Kpt
    (2017-11-17 04:02)
    Stoja za tym niemiecke sluzby BND. A nasz konyrwywiad? znow wyjda na ciolkow...
  • ~tom41
    (2017-11-16 18:12)
    Pazerność ludzka nie ma granic- zawsze znajdą się chętni. Żadne komisje nic tu nie poradzą.
  • ~rycho
    (2017-11-16 10:36)
    ciemny z deficytem umysłowym część narodu będzie potem woląc że rząd nic nie robił ale poco ma działać jak durnota na nich głosuje.
  • ~archeolog
    (2017-11-15 19:12)
    Piramidy zawsze motloch budowal dla KROLOW itp.Kto wplaca niech RYDZYKUJE.Przymusu jeszcze chyba nie ma!?
  • ~Ront
    (2017-11-15 16:30)
    A SKOKi to nie piramida?
  • ~aaa
    (2017-11-14 15:13)
    Cego ludziska chceta?To NASE pirsego sortu ,sanowne Janosiki.Swagier wplaci 10000,a dostanie Lodskodowania miljun.Lice w paminci.Kasy ci u nas dostatek.Takiego roku ,jak tyn rok nie bylo ani roku!!!
  • ~zib
    (2017-11-13 13:01)
    Służby mają doświadczenie i wiedzą już na początku jaka to firma. Jest do zastanowienia się kto stoi za tymi firmami, że są stale rejestrowane w Polsce, jak można już na początku odmówię im rejestracji. Uważam, że na górze wielu korzysta z tych przekrętów nieświadomych obywateli, bo do tego czasu ogół społeczeństwa nikt nie uczył takich oszustw finansowych i większość ludzi wierzy w uczciwość finansową, a wszystkie te anomalie przyszły do nas z zachodu jak wykorzystać drugiego człowieka, a są osoby co nie wierzą w żadne grzechy, piekło i one cały czas oszukują mieszkając w Polsce z nami.
  • ~Olek
    (2017-11-13 11:56)
    a gdzie ludzie maja wyprać grosz z łapówek ???
  • ~P. Pincet
    (2017-11-13 09:31)
    PiS to gwarant Biedy w Polsce!
  • ~jr
    (2017-11-12 19:17)
    największymi piramidami finansowymi są Giełdy Papierów Wartościowych . Dzisiaj masz tysiące czy nawet miliony zł jutro możesz nie miec NIC . Dlaczego zweryfikowano np tylko 5 % akcji Banku Śląskiego lata temu i dopuszczone je do obrotu
  • ~t
    (2017-11-12 16:05)
    Kazdy musi wiedzieć, że tutaj działa takie cóś jak syndrom policjanta. Jeżeli wskażecie mu żle zaparkowane auto, pierwszą jego czynnoscią będzie spisanie waszych danych osobowych, I nawet, na żądanie to wyjaśni: on musi w notatce podać, kto go o tym zawiadomił. On nie ma prawa sam tego zauważyć? Ano, chyba nie. Policja czy prokuratura musi odnotować żródło swojej wiedzy o zdarzeniu. Bez tego nic nie może zrobić.
  • ~qqq
    (2017-11-12 15:44)
    A tzw. produkty strukturyzowane w bankach czegoś ludzi nauczyły? Znajoma księgowa (!) poszła do banku zalożyć lokatę bo na drzwiach napisali, że lokaty są na 7 procent, wyszła z umową w ktorej nic o procentach nie było i zostawiła złodziejom kupę klasy na 4 lata.
  • ~bamber
    (2017-11-12 10:08)
    widzieliscie kto wplacal do amber gold madry nie tylko chytry staruch zamiast sie bawic to chcial zarabiac ja sie dziwie ze szef tego banku ma problemy skandal i jeszcze waserman czegos szuka i to dlugo to schodzi ale sa za to pieniazki i to sie liczy
  • ~wigraszek
    (2017-11-12 08:51)
    A pamiętacie BKO Grobelnego,w bramie na podwórku w rozwalającej się kapciorze pobierał kasę,a kolejka była przez całe podwórko,stali biznesmeni,intelektualiści i reszta trzymając w zębac swe oszczędności i błagając by on je przytulił!No i dali tyłka-tylko nie mieli pretensji do siebie!
  • ~Student
    (2017-11-11 21:45)
    KNF ma się zajmować wszystkimi przekrętami? Ludzie powinni być na tyle rozsądni, żeby zapoznać się z inwestycją zanim się jej podejmą. Jeżeli tego nie robią - cóż, ich strata. Niech sprytni zarabiają na głupich to może będzie więcej tych pierwszych i mniej drugich.
  • ~Alpinista szogun
    (2017-11-11 16:25)
    Nie ,,Amber Gold" tylko Tusk zer swoimi złodziejami z PO.Amber G.to wydmuszka
  • ~stary
    (2017-11-11 12:40)
    głupie i chciwe społeczeństwo i słabe państwo
  • ~jaity
    (2017-11-11 10:16)
    Oszustów winno się ścigać z urzędu. Wtedy takich hucpiarskich pomysłów byłoby o wiele mniej.
  • ~Ewalinda
    (2017-11-11 04:56)
    Przyjrzyjcie sie lepiej EXP ASSET... to uruchomul polak Pareyk Krupinski i dla niepoznaki strone zrobil po angielsku ale wszystko dostepne po polsku. Daja nawet 1.5% dziennie i przyjmuja miliony
  • ~Były Myśliwy - Obecnie Gajowy Ma Rucha
    (2017-11-10 23:41)
    Emaliowane tabliczki od dziecka budzą mój podziw i uznaję je za jedyny stabilny, szacowny i budzący respekt element szybko zmieniającej się rzeczywistości. Nawet dzisiaj - jako człowiek wiekowy - ilekroć przechodzę obok takiej tabliczki, na przykład z napisem "NARODOWY BANK POLSKI", "MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH", "ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH" albo choćby tylko "PROKURATURA APELACYJNA W ŁODZI" czy "DOBRY PIES" - to ogarnia mnie błogi spokój, bo wiem, że te zwyczajne na pozór kawałki pokrytej emalią blachy - to w istocie prawdziwe namacalne symbole niewzruszonej rzetelności naszego państwa i udzielone nam przez to państwo gwarancje zaufania, jakie do niego żywimy! Coś w rodzaju krugerrandów albo złotych pięciorublówek! -------------- Myślę, że firma "Amber Gold" upadła - bo pochopnie i nierozważnie umieściła na swych siedzibach wymyślne i kosztowne szyldy i zrezygnowała ze skromnych staromodnych emaliowanych tabliczek! Dlatego nikt przytomny i ostrożny nie miał do niej zaufania... A kiedy taka szacowna tabliczka jest czerwona i widnieje na niej Orzeł Biały z koroną - no to wprost coś ściska mnie za gardło i robi mi się gorąco z emocji! Oglądam się wtedy ukradkiem dookoła, żeby się upewnić, że nie ma potajemnych nieproszonych świadków mojego mimowolnego wzruszenia!

Może zainteresować Cię też: