Po uszczelnieniu VAT i CIT Morawiecki bierze pod lupę kolejne podejrzane transakcje. Będzie specjalny departament

| Aktualizacja:

Po uszczelnieniu VAT i CIT resort finansów bierze pod lupę podejrzane transakcje zawierane przez powiązane ze sobą firmy. Przyglądał się im będzie specjalny departament w MF.

wróć do artykułu
  • ~Bankier z peło
    (2017-10-13 11:49)
    Ja bym zrobił na początek dokładną kontrolę cen transferowych i wyprowadzania pieniędzy za granice w banku, w którym do niedawna prezesem był nasz ukochany minister fajansów i wicenpremier Morawietzki. Jak to mówią rządzący: uczciwy w naszym kraju nie ma się czego bać hehehe.... Tylko się tak zastanawiam. który z urzedników skarbówki odważy się kontrolować byłą firmę Ministra Fajansów ??? Jest jakis chętny ???
  • ~PISnowiec
    (2017-10-13 11:39)
    W Ministerstwie Finansów na stanowiskach dyrektorskich i niższych już w tej chwili pracuje wielu konsultantów z tzw. Wielkiej Czwórki i innych znanych firm doradczych i prawniczych. Mają oni nadal bardzo wielu znajomych w biznesie i dużych korporacjach, w kancelariach prawnych, no bo rok temu pracowali jeszcze dla wielkiego międzynarodowego biznesu. Wystarczy wejść sobie na ich profile na LinkedIn i popatrzeć jakich mają znajomych ci urzędnicy podatkowi :) Ciekawe jak ci urzędnicy będą podchodzić teraz do kontroli korporacji dla których pracują ich znajomi z biznesu. Czy koledzy z biznesu nie będą do nich pukać o "pomoc" ? Moim zdaniem służby typu CBA powinny się temu bardzo dokładnie przyglądać.
  • ~Bingo
    (2017-10-12 23:38)
    Po prostu nie zwracaja na czas VATu. Zadnego uszczelnienia VATu nie ma.
  • ~vat
    (2017-10-12 20:51)
    OBYVATEL.
  • ~qqq
    (2017-10-12 19:04)
    Czyli kolejny rozrost administracji i dublowanie kompetencji.. A od czego jest policja skarbowa?
  • ~Zatroskany Obywatel
    (2017-10-12 11:29)
    Niech sprawdzą ceny masła bo jest droższe niż w Dubaju
  • ~Robaka
    (2017-10-12 11:00)
    JPK czyli wg Mateusza Ministra panaceum na VAT i wszystko inne, a nowe departamenty to wyłącznie synekury, bo robole są na dole.
  • ~MKoro
    (2017-10-12 08:57)
    Czegoś tu nie rozumiem. Mamy wolny rynek, prawda? Przedsiębiorstwa konkurują CENĄ po to, żeby konsumenci kupili u nich, a nie u konkurencji. Czy nie jest naturalne, że państwa też powinny konkurować WYSOKOŚCIĄ PODATKU (czyli, mówiąc potocznie, rabunku) po to, żeby przedsiębiorstwa płaciły podatek u nich, a nie u konkurencji? Morawiecki, do tablicy! I wytłumacz, nie używając ordynarnego słowa "społeczny" w jakiejkolwiek formie. Potrafisz?
  • ~Patrio
    (2017-10-12 08:46)
    Ściemnia lepiej od Kurskiego.
  • ~Hania
    (2017-10-12 08:44)
    Morawiecki lata pracował dla międzynarodowej korporacji. Wie co mówi
  • ~Spekulant
    (2017-10-12 08:03)
    Ja zgłaszam cenę masła. 10 zł za kostkę to na bank cena nierynkowa.
  • ~ulala
    (2017-10-12 07:42)
    nie ma to jak Vincent długu narobił i zapadł się
  • ~Sędzia DRED
    (2017-10-12 01:37)
    Łoj młatko!!! Sełio? Będzie taki sam fake jak z tym "odzyskiwaniem VAT-u" - czyli kreatywna księgowość przy wsparciu agencji PR?
  • ~autor nieznany
    (2017-10-12 00:24)
    Swietny minister, ale nie dla durni nic nie rozumiejacych i nie znajacych sie na ekonomii. Nieco przerazajace jak szybko i latwo mich.nikowszczyzna zrobila z ludzi zdalnie sterowalnych idiotow. Czy wy wiecie ile dlugu na karku ma kazdy podziwiany przez was np: Niemiec? Tego wam GW nie napisze. Ostatnio w prasie niemieckiej zrobila kariere wiadomos, ze o wynajecie jakiegos mieszkania w Berlinie staralo sie 800 osob ( i to przy cenach w miastach, ktore dochodza do 5000 euro miesiecznie). Tesknicie za czym takim?
  • ~grzesio
    (2017-10-11 23:13)
    haha morawiecki to ciemniak i tepak
  • ~psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2017-10-11 21:22)
    W pierwszej kolejności resort finansów powinien prześwietlić firmy rydzyka znanego osz usta wielbiciela babcinych rent i emerytur!
  • ~ch
    (2017-10-11 21:20)
    A co brakuje pieniedzy
  • ~Chr.
    (2017-10-11 20:50)
    niech Komisja Sejmowa zajmie sie czem predzej ta willa na Zolibozu co tera mieszka tam JK, i wjakich niejasnych a wrecz ciemnych okolicznosciach jego rodzice ja dostali od wladz komunistycznych za jakie to zaslugi czy tez sluzalczosc w SB i to trza wyjasnic rowniez.

Może zainteresować Cię też: