Morawiecki: W przyszłym roku wydatki na cele społeczne sięgną 75 mld zł

| Aktualizacja:

W przyszłym roku wydatki na cele społeczne sięgną 75 mld zł - zapowiedział we wtorek w Sejmie wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że wskaźniki budżetowe są tam, gdzie trzeba - konserwatywne, a tam gdzie trzeba - odważne.

wróć do artykułu
  • ~Rozbawiony
    (2017-10-10 18:12)
    75 mld przepuszczą przez jelita elektoratu
  • ~dfg
    (2017-10-10 18:41)
    przewalić całą kasę, tylko to potrafią.
  • ~Edi
    (2017-10-10 17:24)
    Po prostu za 2 lata zacznie spadać wzrost PKB i przychody z VAT nie będą się już szybko zwiększać. Morawiecki ogłosi więc, że luka VAT została zlikwidowana.
  • ~M
    (2017-10-11 05:56)
    Sterta bzdur! Nic mi ten rząd nie daje a jeszcze więcej zabiera! Wyższej pensji nie mam, 500+ nie dostaje, VATu nie obniżyli, paliwo, prąd, woda, gaz droższe, nie mówiąc o zwyczajnych zakupach spożywczych... Oboje z mężem pracujemy i płacimy podatki utrzymując całe rodziny pobierajace świadczenia i niepracujace bo im się nie opłaca albo pracujące na czarno, a znamy takich wiele, które się do tego oficjalnie przyznają. Ale z miesiąca na miesiąc motywacja do pracy w tym kraju maleje, gdy z pensji zostają grosze. Jakoś nie widzę tu przyszłości dla mojego dziecka :/
  • ~Ekonom
    (2017-10-10 19:05)
    A jaki bedzie bilans wydatkow i dochodow z podatkow? Napewno grupy minus!
  • ~Szkoda
    (2017-10-10 17:54)
    Szkoda że my nie mamy w PO takiego łebskiego faceta jak Morawiecki. Ale przecież doradzał nam ponoć, tylko nie słuchaliśmy. Wydelegowaliśmy Rostowskiego z Bydgoszczu. I tera PIS święci triumfy.
  • ~3-ci sort
    (2017-10-11 00:33)
    A dodatek pielęgnacyjny dla niepełnosprawnych nadal w wysokości 153zł. Widocznie inwalidów nie zaliczają do ludzi. Wstyd!!!!!
  • ~Jabis
    (2017-10-11 06:25)
    Aleeee! Ale ... heca! Ten były doradca Tuska, bankster krwiopijca ... gada Gierkiem? PIS = PZPR-bis+
  • ~j23
    (2017-10-10 19:44)
    Oj! Uważaj, żebyś nie pomerdał slajdów! :)))
  • ~Filip
    (2017-10-11 11:01)
    Wszyscy Polacy, także ci najbiedniejsi, musza poczuć dobrodziejstwo bycia obywatelem kraju rządzonego przez demokratycznie wybrany polski rząd, który nie jest reprezentantem interesów krajów ościennych.
  • ~qqq
    (2017-10-11 16:47)
    Lepiej powiedzieć wprost - na rozdawnictwo, aby państwo trwale bezrobotni po całorocznym byczeniu się mogli wyjechać na zasłużony odpoczynek.
  • ~obywatel
    (2017-10-11 10:18)
    Panie Ministrze skąd na to brać?
  • ~wernyhora
    (2017-10-11 12:16)
    A masło będzie za 10 PLN, tona węgla za 1500 PLN etc...
  • ~nina
    (2017-10-11 19:54)
    Propaganda sukcesu,skad my to znamy jaj jest tak dobrze to dlaczego co miesiac pozyczaja w bankach zachodnich po 10 miliardow zl,jak jest tak dobrze to dlaczego nie zwracaja samorzadom za reforme oswiatowa,kazde miasto,gmina wydala miliony na ten gniot oswiatowy,jak jest tak dobrze to dlaczego lekarstwa drozeja ,itd. Morawiecki okazal sie klamca ,bedac doradca w rzadzie Tuska mowil zupelnie cos innego.
  • ~anna
    (2017-10-11 13:49)
    CIEKAWA JESTEM ILE JA I MOJE DZIECI I WNUCZKI DOSTANIEMY BO JESZCZE NIC NAM NIE SKAPNĘŁO.
  • ~K. Rzymski
    (2017-10-12 02:33)
    Kolejny program socjalny to Program Ksiądz Plus. Księża się muszą dobrze odżywiać!
  • ~WERT
    (2017-10-11 08:21)
    i nie bedzie 8% wzrostu w PKB- jak komuna- zamienią zloto w GÓWN......
  • ~ziemianie
    (2017-10-11 23:27)
    Najważniejszy cel społeczny to oddanie ziem,lasów,fabryk POLAKOM,kamienice oddajesz a ziemia i las 2x już ścinany nie ,sumy zawrotne a pan śpisz,daje propozycje : 700 tyś ziemian to nowe domy plus wyposażenie,to budynki gospodarcze i i maszyny,koszt odbudowy średnich i dużych gospodarstw ziemiańskich to średnio 4 mln zł ,proszę państwo to nic,przez te 73 lata po dekrecie 44 to koszt ukradzionego mienia jest setki raz większy,oddawajcie nasze ziemie i lasy,dajcie pożyczkę na start,za ludzkie życie coście nam zabrali i tych pomordowanych na to ludobójstwo na ziemianach ,na to nigdy żadna suma Chazary nam nie stanie
  • ~Albanka
    (2017-10-12 07:40)
    Nie wspomniał o innych sprawach: - zaległości skarbówki wobec firm - 10-25 mld - blokada inwestycji prywatnych ( w tym roku wzrost r/r 0.3%) - spadek wydajności pracy ( koszty wzrosły więcej niz przychdy) - wzrost PKB 3.8% przy wzroście globalnym Ok 3.6, za czasów PO (2015) wzrost był 3.8% (taki sam) podczas gdy świat rósł 1.5. Czyli TRACIMY PRZEWAGĘ Bez wątpienia są dobrymi DOZORCAMI, ale to nie to samo co dobry GOSPODARZ -
  • ~ poddany
    (2017-10-11 01:15)
    OD 2007r DZIEKI PIS NAJBLIZSZA RODZINA NIE PLACI PODATKU OD SPADKU I DAROWIZN ALE PO ZMARLYM POCZAWSZY OD 2007.TO NIESPRAWIEDLIWE.DLACZEGO NIE DOTYCZY TO ZWOLNIENIE Z PODATKU RODZIN ZMARLYCH PRZED 2007r. PiS POWINIEN W POLITYCE RODZINNEJ UWZGLEDNIC I ZLIKWIDOWAC TE NIEROWNOSC I TEN PODATEK. W POLITYCE PODATKOWEJ. JEST PRAWO A GDZIE ROWNOSC I SPRAWIEDLIWOSC ?

Może zainteresować Cię też: