Ministerstwo Finansów: Nadwyżka budżetu po sierpniu wyniosła 4,9 mld zł

Nadwyżka budżetu po sierpniu br. wyniosła 4,9 mld zł - podało w środę Ministerstwo Finansów w komunikacie nt. szacunkowego wykonania budżetu państwa w okresie styczeń - sierpień 2017 r.

wróć do artykułu
  • ~44 dawniej też 44
    (2017-09-20 12:46)
    Brawo PiS!
  • ~BB
    (2017-09-20 12:58)
    Wystarczy nie kraść.
  • ~prezes
    (2017-09-20 13:14)
    gdyby nie bylo 8 lat rzadow PO i "znikania" kasy (ok.250 mld zl!) w czasie ich rzadow to o ile bardziej bylby bogaty nasz kraj.Jak inaczej zylyby biedne rodziny,ich dzieci,gdyby przez 8 lat rzadow PO dostawaliby 500 plus? A bylo to mozliwe.PiS udowodnil jakie byly rezerwy wyprowadzane bokeim z systemu panstwa,docisnal srube na wszystkich polach,a planuje jeszcze glebsze sciganie oszustow,nowe zasady rozliczen,vat odwrocony,scisle kontrole zanim odda sie vat,kasy on line,zatrudnienie hackerow-specjalistow bay wykryli luki komputerowo,itd.Mozna?-mozna.Od lat bylo wiadomo jak bogaca sie oszusci vatowi,paliwowi,podatkowi i masa innych,od lat bylo widac szmugiel paliw,papierosow,na konta roznych drobnych firm wplywaly setki milionow zl,wlasciciele owych firm-czesto bezdomni,margines spoleczny-tkzw.slupy,obracali miliardami-nikt sie nie pytal jak to mozliwe?Tak bylo za PO-panstwo teoretyczne,ch.....,d...... i kamieni kupa-trafna analiza czlonka rzadu PO-PSL.Teraz sie to skonczylo i dlugo nie wroci.
  • ~kar
    (2017-09-20 13:25)
    Balcerowicz mówił dzisiaj, że to wszystko ściema. To efekt pracy poprzedniego rzadu i szczęścia PIS
  • ~Tadeusz
    (2017-09-20 13:25)
    W Norwegi państwo odłożyło ponad bilion dolarów, czyli jakieś 4 bln złotych dla 5 mln mieszkańców, u nas w trakcie hossy gospodarczej i w trakcie sezonu mamy kilka miliardów nadwyżki. Mamy się cieszyć? Na koniec sezonu, jak wszystko pójdzie dobrze, może wyjdziemy na zero. Czyli ani zarobku, ani straty, zatem w kolejnym roku nic się nie zmieni, ani kolejki do lekarzy się nie zmniejszą, drogi dalej nie będą remontowane, nie mówiąc już o wysokości emerytur! Tak, oczywiście lepiej, że jest ta nadwyżka, ale hurra-optymizm zachowałbym na później!
  • ~anttoś
    (2017-09-20 13:47)
    Wystarczy co roku wpisywać do budżetu wydatki na śmigłowce i tarczę antyrakietową a potem ich nie kupować. I mamy nadwyżkę do sierpnia, a na koniec roku deficyt mniejszy. Ale kiedyś trzeba będzie w końcu kupić ten sprzęt i wtedy co?
  • ~jaro
    (2017-09-20 14:20)
    A od października ruszają wcześniejsze emerytury. Za 3 - 4 miesiące zobaczymy co zostanie z tej nadwyżki.
  • ~Janusz bez wąsów
    (2017-09-20 14:42)
    500+ doprowadzić miało do bankructwa Polski. S&Ps obniżył rating, bo mieliśmy bankrutować. A okazuje się, że zasada WYSTARCZY NIE KRAŚĆ i mamy najlepsze wykonanie budżetu W HISTORII III eRPe :-). Ale nie bomy się, właśnie Balcerowicz powiedział, że wraca do polityki. Szykujcie się PiS, bo ten obrońca twardej polityki fiskalnej chyba do was dołączy. On zawsze walczył z deficytami, ale przegrywał. Teraz jak rząd PiS wygrywa walkę z deficytami na bank Balcerowicz do nich dołączy HAAHAHA
  • ~500 + minus podwyżki
    (2017-09-20 15:23)
    Z powietrza te "dochody" Ministerstwa Finansów Dobrej Zmiany się nie biorą, tylko z naszych kieszeni. Wkurza mnie to. A korytko dla kolesi coraz pełniejsze, co nie ? Prezio już zaciera krótkie łapki z radości. Może starczy dla upadających pisowskich SKOKów ? Bierecki też wniebowzięty !
  • ~ej ! służba zdrowia czeka na tą kasę !
    (2017-09-20 15:27)
    To taka sama radość jak radość banksterów w bankach, które wyrolowały klientów i mają teraz zyski.

Może zainteresować Cię też: