NBP pożyczył SK Bank 500 mln zł na "lewe papiery". Prokuratura prowadzi postępowanie

Pół miliarda złotych dla upadającego banku – takiego kredytu Narodowy Bank Polski udzielił dwa lata temu Spółdzielczemu Bankowi Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie znanemu jako SK Bank - donosi piątkowy "Fakt" w artykule "NBP pożyczył 500 mln zł na +lewe papiery+". Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez członków zarządu NBP w związku z kredytem udzielonym SK Bankowi - poinformowała PAP w piątek Katarzyna Calów-Jaszewska z Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

wróć do artykułu
  • ~prezes
    (2017-08-11 18:43)
    jak to sie czyta to sie wierzyc nie chce-za wladzy PO brakowalo na dzieci w domach dziecka,pamietam taki program w TV z tamtego okresu,ze stawka dzienna jest tak niska,ze nie mozna dac dziecku nawet jednego banana.Rzad PO twierdzil,ze nie ma nic na domy dziecka,szpitale,pomoc dla ubogich,nie mowiac juz o takich "kosmicznych" pomyslach aby dac 500 zl na dziecko.Rzad PO oficjalnie nie mial na nic,pieniedzy nie bylo na nic,chociaz narod placil podatki PIT,VAT,firmy CIT,pobierano clo i akcyze,dzialal NBP,urzedy skarbowe.No,teraz wiemy juz jak to dzialalo-NBP pozycza jakiemus wiejskiemu SK Bank pol miliarda bez zabezpieczen,ten SK Bank jakiemus deweloperowi w stolicy pozycza nastepnie 1,4 miliardy,deweloper upada,kasy brak,SK Bank upada,brakuje juz 2 mld zl,kasy brak.Jak to mozliwe?Nikt nie idzie do wiezienia?To mozna w ten sposob ukrasc moze cale zasoby NBP,panstwa polskiego i kasy brak?Nie ma winnych?Jakby sie nie zmienil rzad to nic bysmy nie wiedzieli.Jak czlowiek ma w cos wierzyc jezeli nawet NBP uczestniczy w takich przekretach.
  • ~POlaszczyk na WSI
    (2017-08-11 09:04)
    albo belka był tak kiepskim prezesem nbp albo niestety to kryminalista, raczej to drugie
  • ~Katar
    (2017-08-11 12:51)
    POkradli i nie ma winnych paranoja
  • ~Hanau
    (2017-08-11 10:30)
    Wygląda na to, że ten taśmowy celebryta był klasycznym bankierem mafii. Te wszystkie Hańby Gronkiewicz czy inne Belki powinny siedzieć i dlatego jest taki lament przy reformie sądownictwa w Polsce. Oni się boją, że jak padnie ostatni bastion ich obrony przestaną być nietykalni.
  • ~Cicero.
    (2017-08-12 09:41)
    Panie Ziobro, wal Pan z grubej lufy.
  • ~Qbanczyk
    (2017-08-11 11:57)
    Ziobro czas najwyższy zacząc zamykać braci przechrztów.
  • ~,.
    (2017-08-11 09:41)
    Prokuratura miała dorobić na podatku VAT .....na drugą belkę u komendanta.
  • ~Respondek
    (2017-08-12 02:12)
    Jedna wielka ściema szyderczy uśmiech ale panie B.przyidzie na pana czas.
  • ~Za POdwóine kraty
    (2017-08-11 16:42)
    POlszewiki tak się siastali naszą KASĄ ten BELKA,,,, do roboty,...,.był w tym dobry
  • ~hahah
    (2017-08-11 16:57)
    Wiedział czy nie wiedział i tak będzie siedział.
  • ~czuczo
    (2017-08-12 07:26)
    wiedział wiedział to cwana bestia
  • ~Roderyk.
    (2017-08-13 17:41)
    Zapewne paproch w oku kolegi widział natomiast belki w swoim to nie dostrzegł ...
  • ~WSIoki
    (2017-08-11 15:08)
    Podczas śledztwa do CBA trafiły m.in. informacje, że w jednym z departamentów SK Banku z tzw. wsparcia logistycznego jego dyrektor stworzył na wpół oficjalny „łapówkowy fundusz zakładowy”, do którego każdy musiał wpłacać 10% uzyskanych nielegalnie korzyści.
  • ~Eugeniusz12
    (2017-08-12 15:57)
    Amber Gold przy Skokach to małe piwo.N Amber Gold stracili naiwni na na Skokach wszyscy podatnicy.
  • ~Czy SK Bank był kryty przez PBK tak jak SKOK Wołomin
    (2017-08-11 15:00)
    Kasjer WSI. Według informacji, do których dotarła „GF", kluczem do rozwiązania sprawy upadłości SK Banku okazuje się postać Dariusza U. ps. „UZI".
  • ~POlszewiki grabią
    (2017-08-11 15:19)
    Do 2008 r. przewodnicząca rady nadzorczej Banku Polskiej Spółdzielczości (jego członkiem był SK Bank) była Krystyna Skowrońska, wpływowa polityk Platformy, Będąc szefową sejmowej Komisji Finansów Publicznych grała pierwsze skrzypce w nagonce na sektor SKOK.
  • ~Usjz
    (2017-08-14 11:55)
    A teraz na te same lewe papiery tvp wyłudziło 800ml! Ale to za czasów pis więc sprawy nie ma! Skoki pisu wyłudziły milirdy! Sprawy nie ma bo są to parabaniki pisu!
  • ~Aaa
    (2017-08-11 12:44)
    Wina PISu!
  • ~AAG
    (2017-08-12 22:59)
    OJ TAM OJ TAM, TAKA MAŁA BELKA....
  • ~hahmetownia
    (2017-08-11 15:02)
    Nie wiedział co podpisuje - złe pytanie - może za ile podpisuje?

Może zainteresować Cię też: