NBP pożyczył SK Bank 500 mln zł na "lewe papiery". Prokuratura prowadzi postępowanie

Pół miliarda złotych dla upadającego banku – takiego kredytu Narodowy Bank Polski udzielił dwa lata temu Spółdzielczemu Bankowi Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie znanemu jako SK Bank - donosi piątkowy "Fakt" w artykule "NBP pożyczył 500 mln zł na +lewe papiery+". Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez członków zarządu NBP w związku z kredytem udzielonym SK Bankowi - poinformowała PAP w piątek Katarzyna Calów-Jaszewska z Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

wróć do artykułu
  • ~Allis
    (2017-08-16 14:57)
    Ktoś za to beknie ale zapewne nie będzie to Belka
  • ~Kłamstwo wypiera prawdę.
    (2017-08-16 12:20)
    Polska prokuratura to narzędzie państwowe takie jak NÓŻ.W reku prawego człowieka,to narzędzie,ułatwiajaće mu życie i przeżycie.W ręku szaleńca,to narzędzie zbrodni.Prokuratura pisowska umarza dochodzenie w sprawie afery w skokach,Z artykułu dowiaduje się ,że prokuratura nie ściga ludzi skoków ,powiązanych ze pisem.którzy wyprowadzili miliardy za granice,i z przekrętu zainwestowali w kraju w prawicowe redakcje pism,radia,tv.i inne biznesy. Ci ludzie okradli Polaków na 5-8 miliardów złotych.Alben Gold przy tej aferze to pestka?.Politycy nie powołali sejmowej komisji śledczej?,a prokuratura prowadzi sledztwo przeciwko prezesowi NBP,który chciał ratować skorumpowany bank.SKOK.to jest paranoja rządu,o której media komercyjne maja zakaz informowania.
  • ~Qba
    (2017-08-16 09:04)
    No i co z tego, bracia w starszej wierze w Polsce są nietykalni.
  • ~alfalfa
    (2017-08-15 16:56)
    PiS, przestańcie się w końcu certolić z tymi złodziejami. Załóżcie kastet i po mordach ********
  • ~WK
    (2017-08-15 12:17)
    Tu już nie ma co komentować
  • ~Jst
    (2017-08-15 11:29)
    POdobno bank ten założyli chłopcy z WSI i eks prezydent Komorowski trzymał nad nim parasol ochronny. O TEMPORA O MORES SODOMA GOMORES!!1
  • ~AMATOR
    (2017-08-15 03:42)
    Tu jest dużo większy przekręt. "majątkiem Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych dysponowano zgodnie z wolą Fundatora" - hm...Biereckiego "Pieniądze z likwidowanej Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych, zamiast posłużyć do ratowania SKOK-ów, wpłynęły do spółki senatora Biereckiego, byłego nadzorcy kas." ...hm...PRAWDA - ale wg PiSu to nie kradzież. Q-wa, to kradzież 25-lecia, a te matoły pisowskie bronią złodzieja.
  • ~Usjz
    (2017-08-14 11:55)
    A teraz na te same lewe papiery tvp wyłudziło 800ml! Ale to za czasów pis więc sprawy nie ma! Skoki pisu wyłudziły milirdy! Sprawy nie ma bo są to parabaniki pisu!
  • ~kosmos
    (2017-08-14 10:39)
    Byelm jak ten naiwny Diogenes sadzac iz ten jeden jedyny nie jest powiazany z Wolominem o nie
  • ~Roderyk.
    (2017-08-13 17:41)
    Zapewne paproch w oku kolegi widział natomiast belki w swoim to nie dostrzegł ...
  • ~ziuk
    (2017-08-13 14:33)
    Cholerny bantustan, państwo teoretyczne.
  • ~AAG
    (2017-08-12 22:59)
    OJ TAM OJ TAM, TAKA MAŁA BELKA....
  • ~Eugeniusz12
    (2017-08-12 15:57)
    Amber Gold przy Skokach to małe piwo.N Amber Gold stracili naiwni na na Skokach wszyscy podatnicy.
  • ~Cicero.
    (2017-08-12 09:41)
    Panie Ziobro, wal Pan z grubej lufy.
  • ~Cicero.
    (2017-08-12 09:39)
    Polska za czasów PO stała KORUPCJĄ,Świętoszki z rogami. Kłania się lustracja i dekomunizacja.
  • ~Belka to jest ten facet, który w
    (2017-08-12 08:12)
    s ra czy ku w Dżakarcie chełpił się, że ma dużego ku ta sa! Zapomniał tylko dodać, że do tej armatki nie miał kulek! A teraz mimo to znowu próbuje z nami grać właśnie w kulki! ------------- Obstawiam, że przegra!
  • ~czuczo
    (2017-08-12 07:26)
    wiedział wiedział to cwana bestia
  • ~slowianka
    (2017-08-12 07:25)
    Ach to nic nowego wal za walem dlatego mamy tylu bogatych inaczej.
  • ~Respondek
    (2017-08-12 02:12)
    Jedna wielka ściema szyderczy uśmiech ale panie B.przyidzie na pana czas.
  • ~prezes
    (2017-08-11 18:43)
    jak to sie czyta to sie wierzyc nie chce-za wladzy PO brakowalo na dzieci w domach dziecka,pamietam taki program w TV z tamtego okresu,ze stawka dzienna jest tak niska,ze nie mozna dac dziecku nawet jednego banana.Rzad PO twierdzil,ze nie ma nic na domy dziecka,szpitale,pomoc dla ubogich,nie mowiac juz o takich "kosmicznych" pomyslach aby dac 500 zl na dziecko.Rzad PO oficjalnie nie mial na nic,pieniedzy nie bylo na nic,chociaz narod placil podatki PIT,VAT,firmy CIT,pobierano clo i akcyze,dzialal NBP,urzedy skarbowe.No,teraz wiemy juz jak to dzialalo-NBP pozycza jakiemus wiejskiemu SK Bank pol miliarda bez zabezpieczen,ten SK Bank jakiemus deweloperowi w stolicy pozycza nastepnie 1,4 miliardy,deweloper upada,kasy brak,SK Bank upada,brakuje juz 2 mld zl,kasy brak.Jak to mozliwe?Nikt nie idzie do wiezienia?To mozna w ten sposob ukrasc moze cale zasoby NBP,panstwa polskiego i kasy brak?Nie ma winnych?Jakby sie nie zmienil rzad to nic bysmy nie wiedzieli.Jak czlowiek ma w cos wierzyc jezeli nawet NBP uczestniczy w takich przekretach.

Może zainteresować Cię też: