Prywatne firmy, baczność! Macierewicz wzywa do raportu

| Aktualizacja:

Szef MON chce, by telekomy, wydawcy, firmy farmaceutyczne, a nawet producenci aut przedstawiali mu sprawozdania finansowe. Przedsiębiorca nie będzie też mógł zamknąć interesu bez zgody ministra.

wróć do artykułu
  • ~Antoni bez broni
    (2017-08-13 06:56)
    PiS gwarantem BIEDY w Polsce
  • ~7382
    (2017-08-12 13:58)
    Macierewicza nie stać na współprace z moją firmą
  • ~Fosgen
    (2017-08-11 15:07)
    Pewna kontrola nad istotnymi strukturalnie przedsiębiorstwami powinna być. W przeciwnym razie państwo musiałoby mieć swoje własne telekomy, wydawnictwa etc - a przecież tego nie chcemy. Co w sytuacji, jeżeli firma w razie konfliktu będzie działać na szkodę państwa, bo ma układy z wrogiem? Co jeżeli przed konfliktem cichaczem rozmontowywane będą kluczowe branże? Nie wiem, jakie są szczegóły tego projektu, ale bądźmy poważni - jeżeli państwo ma być kapitalistyczne a nie komunistyczne, to musi mieć możliwości działania we współpracy z prywaciarzami. Też mi się nie uśmiecha jako-taka ingerencja, ale jednak dotyczy to branż istotnych obronnościowo, a nie na przykład krawców.
  • ~ksiadz Maybach
    (2017-08-10 22:35)
    To świetny ruch przyjaciela Rosji. Raporty zanim w MON znajdą się na Kremlu.
  • ~viss
    (2017-08-10 21:24)
    to forum to banda kretynów
  • ~coola
    (2017-08-10 18:43)
    3 lata temu wróciłem z UK. Po 8 latach. Mam małą firmę i coraz bardziej wkur..a mnie mój kraj. Tam, na wyspach raz do roku w styczniu siadałem do kompa, kilka cyfr na formularzu do Inland Revenue, po kilku dniach potwierdzenie przyjęcia zeznania i przelew na ich konto. Koniec, tyle w temacie. Teraz w Polsce co miesiąc, co kwartał, co rok, dodatkowo jakieś zeznania dla urzędu statystycznego, ileś tam numerów kont dla każdej złotówki inne itd - już mi się to ulewa. A teraz jeszcze mam meldować na baczność do antosia ( celowo z małej litery ) jak mi się znudzi ? ***** tym wszystkim , kupię bilety w jedną stronę i tyle zysku przyniosę ojczyźnie.
  • ~n=hans kloss
    (2017-08-10 14:31)
    Dlaczego manipulujecie? Wy również bierzecie udział w tej wojnie dezinformacyjnej?
  • ~Anek na 100% ma kuku
    (2017-08-10 13:45)
    Skończony kr.... Dlaczego go ktoś na siłę nie zaciąganie do psychiatry?!
  • ~wyborca.Adijos dear Friends And Amigos, Darogije Druzja.
    (2017-08-10 12:57)
    To jest nasz Polski P.lincoln. Tak gadajo Chlopy po wsi a i po blokowiskach, a jak gadajo to musi cosik w tem byc, bo zawse tak bylo, jest i bedzie, i tyle cw temacie. Adijos,Happy Day Amigos.
  • ~erni
    (2017-08-10 12:52)
    W każdej firmie obok POP (Podstawowa Organizacja Partyjna) powinna być także higienistka i komórka WOT wyposażona w polskiego drona i karabin snajperski. Na ulicach należy przywrócić patrole ORMO, a zakłady przemysłowe i media zmilitaryzować.
  • ~Gobi
    (2017-08-10 12:48)
    Boże co się dzieje w tym Kraju uwolnić nas od tego chorego człowieka.To jakaś farsa i nalot chorych psychicznie ludzi
  • ~hans kloss
    (2017-08-10 12:41)
    Ale ile ma być tych firm? 200? No to chyba nie ma w tym nieczego nadzwyczajnego. O co ten szum?
  • ~Jajakobyły
    (2017-08-10 12:39)
    Do armii poszedłem z zamiłowania a wyszedłem z przekonamia, że nia da się nic w niej zrobić.Oszołomy w niej dowodzą nie znając się na dowodzen.Chorą mamy służbę zdrowia i armię. W jedynym i drugim przypadku trenuje się na żywym organizmie.
  • ~pawelhanus771116112
    (2017-08-10 12:22)
    54janaft839769. bardzo słuszne działania pana ministra i pożyteczne z punktu widzenia obrony państwa, i "nie będzie niemiec pluł nam w twarz"...bo jeden powinien być przywódca, twardy i skuteczny, wszystkie bajdurzenia o demokracji na marsa wysłać...pan antoni to Mesjasz , spafca od dawna oczekiwany
  • ~popers
    (2017-08-10 12:16)
    Czy on kiedyś coś mądrego wymyślił?
  • ~xxl
    (2017-08-10 11:37)
    Robi to co mu RUSKIE nakazali żeby mieli wgląd , co kiedy gdzie .
  • ~Suweren II kategorii
    (2017-08-10 11:29)
    Dłużej tolerujcie te idiotyzmy Rodacy to zobaczycie gdzie to Was zaprowadzi...
  • ~Demaskator
    (2017-08-10 11:29)
    Śmieszne. Jakaś republika bananowa się szykuje.
  • ~Polak mały
    (2017-08-10 11:20)
    To już przestaje być śmieszne, k@@wa do czego oni się szykują ?
  • ~suweren
    (2017-08-10 11:13)
    I znów dobry pomysł mobilizacji infrastruktury w przypadku zagrożenia padnie pod ilością i formą bzdurnych szczegółów nt jego wykonania. Precz z komuną i wszechkontrolą państwa!

Może zainteresować Cię też: