Dlaczego masło drożeje i będzie drożeć? "Jest na nie duży popyt za granicą"

Przez ostatni rok ceny masła na europejskim rynku hurtowym wzrosły o ponad 100 proc., w tym o 40 proc. w ciągu minionych dwóch miesięcy. Jest praktycznie pewne, że ceny detaliczne w najbliższych tygodniach poszybują w górę, a niewykluczone, że w niektórych krajach zabraknie masła na Święta Bożego Narodzenia - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

wróć do artykułu
  • ~juzzce
    (2017-09-24 13:11)
    Panie prezesie czy pan zauważył że w tych zachodnich krajach 3 razy wyższe są też wypłaty? Zrównajcie pierw wypłaty a potem wyrównujcie ceny , bo inaczej w tym kraju zostaną sami emeryci i dzieci
  • ~prezes
    (2017-09-09 18:31)
    9.9.17-kostka masla w RFN dobila 2 euro,nawet Niemcy juz mowia,ze drogo i zaczynaja kupowac margaryne.jestem teraz w RFN i nie znam aktualnych cen masla w Polsce.Mysle,ze granica dla klienta w Polsce to bedzie ok.8 zl za kostke.W RFN mowia,ze cena moze dojsc do 2,50 euro,czyli ok.10 zl za kostke.Wariactwo.Jak wroce do Polski bede jadl dobra margaryne,troche masla i smalec babuni.Po 10 zl za kostke placil nie bede-nie bede jadl masla za takie pieniadze.Ciekawe po ile jest maslo "u baby" na placu w Krakowie?A po ile sery i jaja? jak wroce to sie przekonam.
  • ~lesio
    (2017-09-07 23:17)
    A może za tym stoi tutejsze głupie "pińset plus" nawet dla bogatych, którzy za to więcej tankują (benzyny, benzyny, bo maja 4 dzieci i nówkę BMW)?
  • ~rafał
    (2017-07-24 23:00)
    PIS wykupuje masło w dużych ilościach ponieważ pan prezes ma uczulenie na wazelinę.
  • ~Gosc
    (2017-07-24 20:44)
    A ja nie jadam polskiego masla. Wole irlandzkie kerry gold .
  • ~mleczarz
    (2017-07-24 12:46)
    FT zdaje sie zapomonac, ze Wielka Brytania wystapila z UE i juz podpisala umowe o wolnym handlu z Australia i Nowa Zelandia, ktore maslo eksportuja.
  • ~Ułesa
    (2017-07-23 20:27)
    A w ćikago masełko jak 20 lat temu dzis pare centów wiecej,mleczko tez,paliwko tez troche droższe ,kar nie ma bo UE nie mamy na karku która karze za nadprodukcje,poprostu żyć ,pracować i nie umierać tu,weszliście do UE to słuchajcie panów z Brukselki.
  • ~koniu
    (2017-07-23 20:08)
    Moja wyplata to jedna broska premier
  • ~gostom
    (2017-07-23 16:43)
    od 20 lat nie używam masła.
  • ~franciszek
    (2017-07-22 22:32)
    najlepiej wystapic z unii stwozyc faszyzm a wkoncowym efekcie bedzie rozbior kraju
  • ~jaity
    (2017-07-22 21:38)
    Kupując masło ma się pewność, że nie jest to trujący olej palmowy, ot, i cala tajemnica popytu.
  • ~pos2
    (2017-07-22 13:43)
    Mniej masla przedluzy zycie ...to zysk a nie strata..cieko smarowac i do setki mozna dociagnac.
  • ~Bożena Jarzembowicz
    (2017-07-21 12:09)
    Polskie masło? Nie ma takiego, chyba że ktoś prywatnie sobie ubije z własnej niesklepowej śmietany. W sklepach najdroższe polskie masła w istocie nim nie są. Nawet kot nie chce ich jeść przez roślinne dodatki. 80% tłuszczu, nie oznacza 80% masła.
  • ~Babunia
    (2017-07-21 09:47)
    Masło, to produkt naturalny, czego nie da się powiedzieć o margarynach. Nic dziwnego, że jednak ludzie zwracają się w stronę naturalnych produktów. Szkodliwość tłuszczów wielokrotnie przetwarzanych, nie jest tajemnicą. Obawiam się tylko nacisków firm produkujących te "specjały" Nic dziwnego, że ostatnio cienko przędą. Co jednak, gdy okaże się, że wzrost cen masła, to sprawka właśnie tych firm ? No i oczywiście ta nasza kochana UE !
  • ~Stiff
    (2017-07-19 13:44)
    Jak to jest ,ja pamiętam jak w 1957 roku tłumaczono wszystkim ,że margaryna mleczna jest zdrowsza . Wygląda na to ,że jakiś towarzysz redaktor łgał jak pies
  • ~ewa koby
    (2017-07-18 22:24)
    ewa koby w eu nikt nie kupuje tz masla to sciema reklamowa ze drozeje wszystko drozeje ale od czegos trzeba taczac dla najdrozszych uchodzcow
  • ~prof
    (2017-07-18 21:40)
    Pewno dlatego drożeje, że były przymrozki! Tak, jak z truskawkami w tym roku, a były paskudne w smaku! ;)
  • ~świadek81
    (2017-07-18 17:26)
    Dla czego nie napisali, że tłuszcze utwardzane (margaryny) są kancerogenne i wiele krajów zakazuje ich stosowania.
  • ~andy
    (2017-07-18 13:10)
    W epoce póżnego Gierka wprowadzono kartki na masło. Winna była Solidarność - tak wówczas pisano. Ten artykuł przypomina starą propagandę....
  • ~Gien