Dlaczego masło drożeje i będzie drożeć? "Jest na nie duży popyt za granicą"

Przez ostatni rok ceny masła na europejskim rynku hurtowym wzrosły o ponad 100 proc., w tym o 40 proc. w ciągu minionych dwóch miesięcy. Jest praktycznie pewne, że ceny detaliczne w najbliższych tygodniach poszybują w górę, a niewykluczone, że w niektórych krajach zabraknie masła na Święta Bożego Narodzenia - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

wróć do artykułu
  • ~mleczarz
    (dzisiaj 12:46)
    FT zdaje sie zapomonac, ze Wielka Brytania wystapila z UE i juz podpisala umowe o wolnym handlu z Australia i Nowa Zelandia, ktore maslo eksportuja.
  • ~Ułesa
    (2017-07-23 20:27)
    A w ćikago masełko jak 20 lat temu dzis pare centów wiecej,mleczko tez,paliwko tez troche droższe ,kar nie ma bo UE nie mamy na karku która karze za nadprodukcje,poprostu żyć ,pracować i nie umierać tu,weszliście do UE to słuchajcie panów z Brukselki.
  • ~koniu
    (2017-07-23 20:08)
    Moja wyplata to jedna broska premier
  • ~gostom
    (2017-07-23 16:43)
    od 20 lat nie używam masła.
  • ~franciszek
    (2017-07-22 22:32)
    najlepiej wystapic z unii stwozyc faszyzm a wkoncowym efekcie bedzie rozbior kraju
  • ~jaity
    (2017-07-22 21:38)
    Kupując masło ma się pewność, że nie jest to trujący olej palmowy, ot, i cala tajemnica popytu.
  • ~pos2
    (2017-07-22 13:43)
    Mniej masla przedluzy zycie ...to zysk a nie strata..cieko smarowac i do setki mozna dociagnac.
  • ~Bożena Jarzembowicz
    (2017-07-21 12:09)
    Polskie masło? Nie ma takiego, chyba że ktoś prywatnie sobie ubije z własnej niesklepowej śmietany. W sklepach najdroższe polskie masła w istocie nim nie są. Nawet kot nie chce ich jeść przez roślinne dodatki. 80% tłuszczu, nie oznacza 80% masła.
  • ~Babunia
    (2017-07-21 09:47)
    Masło, to produkt naturalny, czego nie da się powiedzieć o margarynach. Nic dziwnego, że jednak ludzie zwracają się w stronę naturalnych produktów. Szkodliwość tłuszczów wielokrotnie przetwarzanych, nie jest tajemnicą. Obawiam się tylko nacisków firm produkujących te "specjały" Nic dziwnego, że ostatnio cienko przędą. Co jednak, gdy okaże się, że wzrost cen masła, to sprawka właśnie tych firm ? No i oczywiście ta nasza kochana UE !
  • ~Stiff
    (2017-07-19 13:44)
    Jak to jest ,ja pamiętam jak w 1957 roku tłumaczono wszystkim ,że margaryna mleczna jest zdrowsza . Wygląda na to ,że jakiś towarzysz redaktor łgał jak pies
  • ~ewa koby
    (2017-07-18 22:24)
    ewa koby w eu nikt nie kupuje tz masla to sciema reklamowa ze drozeje wszystko drozeje ale od czegos trzeba taczac dla najdrozszych uchodzcow
  • ~prof
    (2017-07-18 21:40)
    Pewno dlatego drożeje, że były przymrozki! Tak, jak z truskawkami w tym roku, a były paskudne w smaku! ;)
  • ~świadek81
    (2017-07-18 17:26)
    Dla czego nie napisali, że tłuszcze utwardzane (margaryny) są kancerogenne i wiele krajów zakazuje ich stosowania.
  • ~andy
    (2017-07-18 13:10)
    W epoce póżnego Gierka wprowadzono kartki na masło. Winna była Solidarność - tak wówczas pisano. Ten artykuł przypomina starą propagandę....
  • ~Gien
    (2017-07-18 11:30)
    Na szczęście wiem jak się robi masło i od jakiegoś czasu robie je po prostu sam!!! Aż sobie policzyłem. Kostka wychodzi po 2,5... Pozdrawiam
  • ~Obserwatorka z USA.
    (2017-07-18 07:49)
    Kazde Panstwo powinno miec swoje prawa i nie sluchac zadnej Brukseli .Jakby krowa umiala mowic to by powiedziala ,ile moge to tyle zjem i tyle dam mleka .A biedna ,bezbronna krowa nie umie sie bronic .Rzd i ludzie powinny sie bronic przed patologia Brukseli .Jak im to odpowiada to niech oni to stosuja ,a nie innym krajom nakazuja co maja robic . A pozniej ,kiedys powiedza ,a poco nas zescie sluchali ,kto wam kazal ,zmienia zdanie .Tak jak w Ameryce ,kazdy stan ma inne prawa ,czy to nie moze byc w Europie w Unii stosowane .Komunizm sie obalilo ,to co ludzie nie umiecie zwalczyc tej patologi Brukselskiej ,tylko tolerujecie .Tylko strasza sankcjami .A co do uchodzcow .Tazdy powinien miec ksiazeczke zdrowia czy jest zdrowy ?Bo juz w powietrzu ta epidemia wisii.Juz dajcie sobie spokoj z tym prawem ,a zajmijcie sie Bruksela .
  • ~Mark Twain
    (2017-07-18 07:47)
    Posiedzenie polskiego rzadu: -Panie ministrze Blaszczak, kraza sluchy, ze wkrotce moze zabraknac masla,co pan na to? -Co do masla, nic powiedziec nie moge, ale sluchow nie bedzie na pewno!
  • ~Adam M
    (2017-07-18 00:38)
    dla wyborców PIS masła nie zabraknie a sympatycy PO niech jedzą szczaw i mirabelki
  • ~Obserwator.
    (2017-07-17 22:52)
    Pytanie, czy dzisiejsze masło ma smak prawdziwego masła, ile masła jest w maśle. Pamiętam smak masła produkowanego w PRL-u, zgoła inny jak masła dzisiejszego. Pogubiłem się w tych smakach, może Państwo znają odpowiedż, które masło jest bliżej masła.
  • ~Sz. Pion
    (2017-07-17 20:36)
    Antoś pije ruski bimber

Może zainteresować Cię też: