Jednolity podatek nabiera rumieńców. Znamy coraz więcej konkretów

Kwota wolna na poziomie 8 tys. zł dla wszystkich, zaś dla przedsiębiorców o najniższych dochodach – składka ZUS niższa o połowę. To istotne założenia do projektu nowej daniny. Prace nad nią wciąż trwają, ale konkretów jest coraz więcej.

wróć do artykułu
  • ~mama72
    (2016-12-19 13:54)
    kaczyński mówił, że rząd nie wprowadzi jednolitego podatku... kłamał; a założenia są takie: mniej ale więcej.....
  • ~puchatek
    (2016-12-19 11:39)
    Ja się zastanawiam , czy znany duet dostrzegł już zagrożenie jakie dotknie jego profesje i inne wolne zawody i czy znowu nie odpalą z medialnej armaty sygnał do obrony demokracji !!Drodzy obywatele my nie wyżyjemy z tego co nam zostanie jak będziemy płacić tak samo podatki i składki do ZUS jak reszta obywateli ,tak będą szlochać wzorem esbeków ci medialni wirtuozi dbający o demokracje i rzetelną informacje dla obywateli
  • ~Taka Prawda
    (2016-12-16 11:53)
    Jednolity podatek o którym mówi artykuł,na dobra sprawę nadal jest szarym pojęciem,o którym autor i jego twórcy maja mgliste pojęcie.Poziom intelektualny redakcji musi być bardzo niski,gdyż wazny temat napisano w oparach chciejstwa i pudru.Zagregowanej daniny,nie wprowadza się aby zmniejszyć obcizęnie podatników,tylko pota,aby ściągana kwaota wystarczyła na na sfinansowanie potrzeb państwa.A te potrzeby sa wysokie i lawinowo będą wzrastać,natomiast wydolność dochodowa gospodarki,znajduje się na równi pochyłej.Jwsteście dziennikiem i gazeta prawną ,i winniscie dostarczać czytelnikowi rzeczowych i wiarygodnych informacji,a nie propagandy.
  • ~126P
    (2016-12-15 18:44)
    Czytałem te bzdury, które wygaduje Wojciechowski w różnych wywiadach. Należy postawić pytanie dlaczego za utrzymanie blisko 3 mln pracujących w budżetówce i opłacanie ich składki do ZUs są obciążani obywatele pracujący w realnej gospodarce. Zapisy jakoby MOP zobowiązuje do opłacania połowy składki emerytalnej pracodawcę w przypadku Budżetówki jest zbrodnią na pozostałych a poza tym w Polsce jest 5 składowych składki na zus a nie sama składka emerytalna. Ku......ski kraj. i co z darmozjadami reprezentującymi KK wałęsającymi się po szkołach w czarnych sukniach. Oni też zapłacą jednolitą daninę.
  • ~czytelnik
    (2016-12-14 17:45)
    Zapewne, całe to "dobrodziejstwo" będzie w sumie WIĘKSZE niż obecnie! Czy przypadkiem nie o taki RABUNEK chodzi? ;)
  • ~Zen
    (2016-12-14 10:01)
    "z podatkowego punktu widzenia wszystkie formy prawne zatrudnienia byłyby traktowane jednakowo" To nie jest sprawiedliwe. Trzeba pamiętać o tym, że: - Przedsiębiorca nie ma płatnych urlopów - Nie ma chorobowego - Nie przysługuje mu czas wypowiedzenia umowy i odprawa - Nie ma premii świątecznych, trzynastek itd. - Inwestując w biznes, ponosi ryzyko - Gdy ma stratę, dalej musi płacić zus i składki zdrowotne - Nikt mu nie zorganizuje pracy i klientów. Kto nie pracuje, ten nie je. Dlatego też ktoś kiedyś pomyślał, by dać im preferencyjną stawkę podatku linowego 19% Mogą z niego korzystać tylko mali przedsiębiorcy.
  • ~#robol
    (2016-12-13 15:29)
    Wreszcie coś rozsądnego.
  • ~juz wystarczy tych bezsensownych pomysłów!
    (2016-12-13 14:39)
    jednolita danina jest wprowadzana by uczciwie płacącym daniny publiczne emeryturę obniżyć do kwoty emerytury obywatelskiej - czyli wszystkim równo (nieważne czy pracował czy nie dostanie zbliżoną kwotę). autor albo nie zrozumiał co pisze albo pisze to co rząd mu nakazał - jak można pisać takie brednie - jak można odkładać więcej na emeryturę w sytuacji gdy żadna z kwot jest nieokreslona i trafia w ......
  • ~qwerty
    (2016-12-13 13:25)
    głosowałem na was ale pierwszy wyjdę na ulicę nie dam się doić nierobom i socjalowi, IDZIECIE ZA DALEKO
  • ~kokoroko
    (2016-12-13 13:12)
    Jakim cudem po podwyższeniu podatków będę mógł odkładać więcej na emeryturę. Ja nie chcę emerytury od tego zakichanego państwa, dlatego mam działalność gospodarczą. Sam co miesiąc ciułam sobie pieniądze aby nie być obciążeniem dla moich dzieci które będą ograbiane przez coraz wyższe podatki. Gdybym chciał emerytury od państa byłbym pracownikiem etetowym. Ja ponosząc znacznie większe ryzyko od pracownika mam płacić haracz na takich samych zasadach co on? Niedoczekanie! Republiko Czeska witaj!
  • ~Wacław Jarząbek
    (2016-12-13 12:43)
    Według tego co pisze autor dla prowadzących działalność: 25% ZUS ???? nie mniej niż 19% PIT Razem 44% plus. Wychodzi mi, że miałbym płacić conajmniej 2 razy tyle co do tej pory. Co by oznaczało, że od 2018 płacę podatki na Słowacji. Zamieszanie wokół podatków trwa niezmiennie od kilku miesięcy. I dalej jak nie było konkretów tak nie ma konkretów. A Czesi i Słowacy zaraz będą liczyć zyski z tym związane.
  • ~Niusiek
    (2016-12-13 12:30)
    Jeśli chodzi o kasę, to każdy sobie przeliczy. Jak zaczną doić małych przedsiębiorców, to zamiast 19% zobaczą 0%. Połowa drobnicy przejdzie do szarej strefy, druga połowa za granicę i tyle. Każdy chce żyć godnie...
  • ~Krzyś
    (2016-12-13 10:09)
    Oj , autor chyba nie do końca wie o czym pisze. Dziś każdy prowadzący jednoosbową działalność płaci składkę na ZUS w wysokości ok. 835 zł , niezależnie, czy osiąga dochód, czy też stratę,
  • ~Arc
    (2016-12-13 09:58)
    Nabiera rumieńców. Ze wstydu
  • ~jam to uczynił
    (2016-12-13 09:48)
    Chrystus królem Polski, a Polska królem świata.ot i to jest dobra zmiana.
  • ~siararadek
    (2016-12-13 09:24)
    "Dzięki temu będzie mógł więcej odkładać na emeryturę." Nie mógł tylko musiał - to jest jasno pokazany przymus.
  • ~adam
    (2016-12-13 09:02)
    bedzie wielkie zamieszanie I dwuletnia dziura budzetowa na 10-15% PKB, co oznacza zatrzymanie pieniedzy z UE i REWOLUCJE!!! Majdan w Warszawie coraz blizej
  • ~Polska nierządem stoi
    (2016-12-13 08:49)
    i 30 tysięcy kwoty dla posłów, i religia w szkołach i dojna zmiana
  • ~Songo
    (2016-12-13 08:38)
    Najwyższy czas na to.

Może zainteresować Cię też: