W kieszeniach Polaków zostanie 1,3 mld zł. KALKULATOR KWOTY WOLNEJ

| Aktualizacja:

Na ogłoszonych właśnie w ekspresowym tempie zmianach w wysokości kwoty wolnej od podatku zyska około 3 mln Polaków. To dobra informacja, bo w ich kieszeniach zostanie 1,3 mld zł. Zła jest taka, że odczują to dopiero wiosną 2018 r.

wróć do artykułu
  • ~emerytka
    (2016-11-30 10:55)
    w moim portfelu nic nie zostaje
  • ~ja
    (2016-11-30 09:08)
    A w kieszeniach KLECHÓW 9 miliardów! O czym *********** "dobrodzieje"?!!!!
  • ~Proton
    (2016-11-29 20:50)
    Minimum socjalne w Polsce, jaką ustalili sami politycy, to minimalna krajowa, wynosząca 2 tys. zł brutto ( ok. 1450 zł "na rękę" ). To jest granica przeżycia, którą uchwalili sami politycy. TK orzekł, zresztą słusznie, że pieniędzy niezbędnych do przeżycia, do minimalnej egzystencji, państwo nie może odbierać obywatelowi!!! Kwota wolna od podatku powinna wynosić zatem tyle, ile wynosi minimum egzystencji, minimum przeżycia!!! Licząc pobieżnie, kwota podlegająca opodatkowaniu to 1615 zł x 12 miesięcy daje 19380 zł!!! Tyle powinna wynosić kwota wolna od podatku!!! Każda inna kwota wolna od podatku jest kpiną z obywateli, kpiną z prawa, kpiną ze zdrowego rozsądku!!!
  • ~Ola
    (2016-11-29 18:20)
    Nic nie zostanie. Jedni nie dostaną ani grosza więcej. Innych się ograbiło. A pieniądze trafią do budżetu, na częś pokrycia obiecanek-cacanek PISu.......
  • ~pisowska niemoc
    (2016-11-29 09:57)
    Co? Na Ukrainie liczą na liczydłach i wiedzą.A tu te wielkie głowy nie mogą dodać 2 i 2.
  • ~q
    (2016-11-29 08:53)
    Zostanie patologii na wódkę.
  • ~neo123
    (2016-11-29 06:22)
    Spoko, spoko. Tych pieniędzy w życiu na oczy nie zobaczycie. ********* kolejne podatki i opłaty i ostateczne okaże się że 3mln ludzi straciło niewiele, a 15mln żyje poniżej ludzkiej godności bo przecież trzeba wykarmić partię.
  • ~Prawie juz prawn ik.
    (2016-11-28 13:42)
    Propaganda Pisowska,tak samo jak z ustawa ubecka.W tej ustawie nie chodzi tak szczegolnie o ubekow,tu chdzi o brakujaca kase do budzetu.Dlatego chca zabierac emerytury czy renty zwykllym milicjantom,a co najgorsze juz umarlym tzn, wdowom,dzieciom itp.Ta ustawa powinna sie nazywac,zmiana ustawy nowela dla bylych milicja-ntow.A jaka jest niedopracowana.No bo co jak milicjant przykladowo ma pare lat sluzby a reszte np, 10 lat pracy w cywilu.To jakim prawem pace z cywila obniza mu 0,5 procent w cywilu jest 1,6 procent i tak dalej i tak dalej,Typowe i wygrane sprawy dla sadow.Prawie prawnik.
  • ~ja
    (2016-11-28 11:37)
    Przestańcie ********* "dobrodzieje"! Ma być 8000!!!!!
  • ~ex Ja
    (2016-11-28 10:31)
    "Najmniej zarabiającym" Czyli MAKSYMALNIE 550 zł. miesięcznie.Jakim cudem można mieć MAKSYMALNIE dochód 550 zł. jak płaca minimalna to 2000 a emerytura 1000???? Nawet jak małżonkowie mogą się rozliczać wspólnie a żona nie pracuje. To jest posunięcie populistyczne. Obiecali więc zrobili ha ha .Oczywiście dali,tylko tak ,że niewiele może to wziąć.To ja już wolę tych co nie obiecywali i nie dali. Nie robili z ludzi DURNI.Kwota 542 zł,to minimalna wysokość dochodu uprawniająca biednych do prawa zasiłku z opieki społecznej. No to masa ludzi straci te prawo.
  • ~szymon
    (2016-11-28 09:43)
    Tytuł jest absurdalny. Jak w kieszeniach Polaków może zostać 1,3 mld złotych, skoro aby jednej grupie taka kwota została - innej dokładnie w tym samym czasie zostanie ona odebrana?
  • ~Ja
    (2016-11-28 09:39)
    11 000 podzielić na 12 to daje miesięcznie dochód 916 zł ALE KOKOSY ! Ale poziom! Najniższa emerytura to 882 zł .Minimalna płaca 2 000. To dla kogo ta podwyżka ? Dla ludzi z dochodem 550 złotych ha ha ha . Czyli zbieracze złomu i renciści nie będą płacili podatku. HA! TO TYLU ICH jest ?
  • ~księgowa
    (2016-11-28 09:17)
    Czy autor tego artykułu nie wie, że obowiązują miesięczne zaliczki na podatek dochodowy? Pierwsza zaliczka będzie za styczeń 2017r.
  • ~płacący podatki
    (2016-11-28 09:03)
    Przecież te pisowskie mądrausy w życiu nie sprzedały pęczka marchewki, o podatkach mają pojęcie jak o zaświatach. Ale cóż, pijar dla bezmyślnych im się udaje.
  • ~Lupo
    (2016-11-28 08:46)
    skąd te 3 mln ludzi w Polsce, które zarabiają 900zł brutto miesięcznie???? płaca min. od 2017 to 2000 brutto min.emerytura to 1000 zł brutto nawet jak biedny emeryt dorobi te 600-700zł na miesiąc to jak w zeznaniu rocznym mu to dodadzą do jego min. emerytury to już....odpada bo przekracza 11000 rocznie!!! nie ma 3 mln pracujących studentów za 700-900 zł na miesąc!!! bo chyba nie ma w całej Polsce ich tylu.... JEST TO WIĘC JEDNA WIELKA ZCIEMA!!!
  • ~ale manipulujecie
    (2016-11-28 08:35)
    "zła inf jest taka, że skorzystają na wiosnę 2018";P A kiedyż by mieli skorzystać, skoro rok podatkowy 2017 rozlicza się w 2018 , własnie "na wiosnę"
  • ~Flexi
    (2016-11-28 08:30)
    A ile osób straci 13 mln? Roczny przychód 11.000 jak minimalne wynagrodzenie to 22.000.
  • ~pissOnPis
    (2016-11-28 07:35)
    Piss jasno pokazuje że dba tylko o swój elektorat, którym jest biedna i ciemna część społeczeństwa! Takimi ludźmi łatwo sterować i są posłuszni, bo dla nich te marne ochłapy co dostają od Prezesa to majątek i z wdzięczności będą mu ślepo wierni i oddani aż do śmierci. Natomiast reszta społeczeństwa to cytryna, którą należy wycisnąć ile się da aby zapewnić sobie poparcie u tej pierwszej grupy!!!

Może zainteresować Cię też: