Alimenty minus 500 plus. Przez rządowe pieniądze samotne matki nie dostają wyższych świadczeń

| Aktualizacja:

Zanim na programie skorzystają dzieci, może on wesprzeć rodziców, którzy je zostawili. Jest pierwszy wyrok, w którym rządowe pieniądze stały się jednym z powodów, by odmówić matce wyższego świadczenia

wróć do artykułu
  • ~Slawek
    (2016-04-21 06:55)
    Już zapowiadana jest korekta ustawy tak aby nie bylo takich problemów! Naszczęscie jest mało takich sytuacji!!
  • ~Marek
    (2016-04-21 07:00)
    Wiecie Państwo że zostal skończony audyt w wojsku. Mamy ok 30 tyś żołnierza w polu!! Tak ok 30 tyś żołnierza zdolnego strzelać!!!! Trybunał Stanu dla Siemoniaka,Klicha,Tuska,Kopacz!!!!! Tego tak nie zostawimy. Polska armia nie jest w stanie obronić nawet stolicy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak PO/PSL zniszczyło wojsko!
  • ~rozczarowana
    (2016-04-21 07:28)
    Skandal! Nie dość, że wiele samotnych matek, a także i ojców nie są adresami programu 500plus, to jeszcze ich alimenty mogą zostać obniżone!
  • ~karol
    (2016-04-21 07:30)
    Kolejny powód do krytyki programu 500plus! Przekupstwo wyborcze za państwowe pieniądze! Tylko czy gospodarka to wytrzyma?
  • ~greg
    (2016-04-21 07:39)
    Program 500plus jest niesprawiedliwy, bo nie był przemyślany, a w zamyśle miał przekupić wyborców, aby głosowali na PIS! Dlaczego na drugie, a nie na każde? Dlaczego osoby samotnie wychowujące jedno dziecko takiego wsparcia nie dostaną, za to najbogatsi na drugie i następne tak?!Dlaczego po 18 roku życia takiego wsparcia nie będzie?Dlaczego stworzono kolejną biurokrację na obsługę tego zadania, a po prostu nie podwyższono rodzinnego do kwoty 500zł? Dlaczego 500zł na niektóre dzieci, a nie 300 zł na każde?Jak się czują pierwsze z dwojga dzieci i czy są gorsze?Czy dziecko samotnej matki lub ojca są gorszego sortu? Dochodzi teraz pytanie, dlaczego gdy ktoś otrzyma kasę z 500plus może mieć obniżone alimenty?Pytań jest wiele...
  • ~Waldi
    (2016-04-21 07:41)
    Właśnie od tego jest opozycja aby takich spraw pilnowała a nie tworzyła skompromitowanych zaKODowanych świrusów. Zgadzam sie na Trybunał Stanu dla Siemoniaka, Klicha,Tuska,Kopacz za zniszczenie armii.
  • ~cisek
    (2016-04-21 07:49)
    pisowcy partacze jak zawsze psują wszystko.... nie ma ustawy bez poprawek!
  • ~bono
    (2016-04-21 08:02)
    Troche obiektywizmu szczujnio Dzienniku. Jestescie gorsiod GW
  • ~wkurzony
    (2016-04-21 08:03)
    Umyślnie dzielą naród polski, nawet programem 500plua!
  • ~JJk
    (2016-04-21 08:10)
    szKODniki w pracy już od 7:30 PO 1,50zł od wpisu. dostali już szczaw i mirabelki
  • ~ggg
    (2016-04-21 08:11)
    No super, czyli teraz za migających się od alimentów tatusiów będziemy płacić my wszyscy...
  • ~KKim
    (2016-04-21 08:12)
    Pisarczyki z Der Dziennika, krytykuj i dziel - oto dewiza sztabu Sztabińskiej Dyrektywy z Berlina pilnie realizowane
  • ~yhn
    (2016-04-21 08:26)
    Tak to jest jak ustawy pisane są szybko, na kolanie i przez miernych fachowców. Ale to jest właśnie specyfika PIS - BMW.
  • ~Radek
    (2016-04-21 08:28)
    500+ - sklecony jako kiełbasa wyborcza bubel, dyskryminujący ponad połowę dzieci i ich rodziców w Polsce. Kwintesencja pisizmu: pogardy dla Polaków, których wg pisowskich kacyków można albo kupić, albo okłamać, albo zastraszyć.
  • ~wyborca/ papu for children./to nie osmiorniczki
    (2016-04-21 08:35)
    Bo to nie byl program do wyzszych swiadczen, tylko POMOC NA PAPU. Jak ktos nie wie co to papu,to podpowiem, ze to jest chleb dla dzieci.
  • ~alicja
    (2016-04-21 08:40)
    Jeszcze nie dostali 500 zł a już sąd zasądził !!!!! Czy aby nie był to sędzia Rzepliński ???? On potrafi zasądzić z przesłanek.
  • ~wyborca/ to bylo dziadostwo i Q.......stwo.
    (2016-04-21 08:46)
    Komu o zdrowych zmyslach podoba sie negowac jakakolwiek pomoc biednym dzieciom.Dodam, ze wychowalem sie w kilkunastoosobowej rodzinie, i nigdy nikt nam nie pomagal, owszem chciano zabrac nas do sierocinca, ale ta sama Pani Dyr jedna , potem Druga braly nas cichaczem po szkole do pomocy np. przy zbieraniu kartofli bez jedzenioa, do wieczora, bo mioeszkalismy bardzo daleko w polu i rodzice byli daleko. Dziadostwo bylo jest i robmy wszystko, zeby nie bylo dalej.
  • ~Patriota
    (2016-04-21 08:47)
    ~Marek piszesz: Przed kim ty ta stolice chcesz bronic? Chyba przed bojowkami kaczystow. Polsce wystarcza rozsadni i obliczalni politycy, przynaleznosc do Unii i do NATO, aby Polska byla bezpieczna. Niebezpieczenstwem dla Polakow jest ich kaczy rzad. Z tym rzadem staja sie wszystkie sojusz bardzo watpliwe i niepewne. "Wiecie Państwo że zostal skończony audyt w wojsku. Mamy ok 30 tyś żołnierza w polu!! Tak ok 30 tyś żołnierza zdolnego strzelać!!!! Trybunał Stanu dla Siemoniaka,Klicha,Tuska,Kopacz!!!!! Tego tak nie zostawimy. Polska armia nie jest w stanie obronić nawet stolicy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak PO/PSL zniszczyło wojsko!"
  • ~polak
    (2016-04-21 09:02)
    ble ble ****** niemiecka. może tak: przez polskie dzieci niemieccy goście z Afryki nie dostaną po 3 tys za nic nie robienie bo trzeba płacić na polskie dzieci..
  • ~oko
    (2016-04-21 09:05)
    Do TK taki sądowy wyrok i do paki mimozy opurtonistyczne w chałatach! Wytyczne! ODEBRAĆ DZIECKO! RAUSS!!! 500+ jest dla dziecka a nie dla rodziców i dla spekulacji spasionej palestry ! (Być może mecenasi liczą na sądowe wyciąganie kasy w dalszych odwołaniach). - Wszelkie dodatki związane z pierwszym dzieckiem miały uchronić właśnie parę przed pochopnym związkiem między dochodem a sfinansowaniem podstawowych potrzeb dziecka !!!... Samotna matka, która ma zbyt mały dochód dostaje dopłatę do czynszu, prądu, gazu z puli pomocy społecznej, natomiast jeśli drugi rodzic nie ma na alimenty, to jest przecież fundusz alimentacyjny!

Może zainteresować Cię też: