Alimenty minus 500 plus. Przez rządowe pieniądze samotne matki nie dostają wyższych świadczeń

| Aktualizacja:

Zanim na programie skorzystają dzieci, może on wesprzeć rodziców, którzy je zostawili. Jest pierwszy wyrok, w którym rządowe pieniądze stały się jednym z powodów, by odmówić matce wyższego świadczenia

wróć do artykułu
  • ~122334
    (2016-11-17 21:19)
    Dla mnie alimenty, od kiedy jest program 500+, to powinny być wpłacane nie dla kobiety a do budrzetu i wykorzystywane na domy dziecka i ogoł społeczenstwa mającego dzieci i poradnie rodzinne. Ani facetowi ani kobiecie nie opłacalo by sie rozwodzić. Facetowi bo zapłaci a kobiecie, bo by nic z tego nie miała a jeśli by nawet do rozpadu związku doszło, to z programu 500 + i z małej chęci do pracy dzieci utrzyma. Nie chodzi mi zeby alimenty nie byly placone, tylko zeby nie trafialy do kogos, co byc moze tez przyczynl sie aby rodzina sie rozpadala.
  • ~Andrzej P
    (2016-09-01 15:09)
    Co to za durny wpis "może on wesprzeć rodziców, którzy je zostawili", ja nie zostawiłem swego dziecka ! Ja zostałem zmuszony do tego by ono się wychowywało bez ojca bo mama znalazla sobie starszego o 30 (!!!!) lat partnera sama mając 31,więc jakim prawem ktos pisze "którzy je zostawili"???????????????????????????500+ spwodowało większą patolgię i przyzwolenie matkom na coraz więcej rozwodów i jeszcze większą alinację rodzicielską
  • ~Milena
    (2016-06-25 23:34)
    nie wierzę w to co widzę,jestem samotną matką 2 dzieci w tym jednego niepełnosprawnego,mam zasiłek z tego tytułu i świadczenie pielęgnacyjne do przyszłego roku,do tego 500plus na 2 dzieci które chciałam odkładać na przyszłość,badania,zrobienie prawa jazdy i kupno taniego samochodu bo często jeździmy do lekarzy i na terapię a człowiek po całym dniu i snu 5-6 godzin nie ma sił stać w autobusie z 2 dzieci :( Staram się o godne dla moich dzieci alimenty ale zapewne program 500plus będzie wykorzystany jako że mam dość wysoką kwotę na utrzymanie i znowu będzie pożyczanie na leki itd. :( eh to jest patologia a nie polityka ! "rozmnażajcie się,my wam damy kasę ale przy rozwodach nie liczcie na alimenty"
  • ~metra
    (2016-04-23 23:16)
    ten program już ledwo zipie. a ja w ogóle nie sądzę,żeby było sensowne liczyć na te pieniądze. no ale zobaczymy. póki co załatwiam wszystko kredytem gotówkowym z getinu jeśli potrzebuję pieniędzy. jest korzystny a jednak całe finanse mam dzięki niemu ogarnięte.
  • ~temat
    (2016-04-23 17:10)
    dostana dostana nie martwcie sie , a lenie będa dalej płacić
  • ~Xxx
    (2016-04-21 23:50)
    Jestem samotną matką, mam jedno dziecko. W służbie zdrowia zarabiam najniższą krajową. Otrzymuje 350 zł alimentów. 500 zł nie otrzymam, ponieważ dochód przekracza mi o 50zł. Pracuję tyle, na ile pozwala mi samotne macierzyństwo, nie siedzę w domu, uczciwie zarabiam. Jak można samotnych rodziców pominąć. Tak jakby moje dziecko nie miało potrzeb i w ogóle się nie liczyło.
  • ~boczek
    (2016-04-21 23:17)
    Rozdawnictwo pogłębia patologię.
  • ~Mimi
    (2016-04-21 21:10)
    Ja sama wychowuję córkę. Zarabiam niewiele ponad 1600zł. Alimenty z funduszu alimentacyjnego mi się nie należą. Wniosek o 500+ złożyłam,ale pewnie też nic z tego. My, samotnie wychowujące matki nie mamy żadnej karty przetargowej dla rządu, nasz strajk i bunt nic nie da, są kryteria dochodowe dla nas nie do obejścia. Bezrobotna patologia skorzysta, a samotna uczciwie i ciężko pracująca matka nie ma wsparcia od rządu. Dali taki program chyba tylko po to, by więcej dzieci bezrobotni robili, a w gratisie zakaz jakiejkolwiek aborcji. Bo przecież musi wzrosnąć odsetek urodzonych dzieci, by później ciężko pracować i wspierać państwowe wydatki, tym bardziej, że za kilka lat Unia Europejska przestanie nam dawać dotacje, a my staniemy się płatnikiem Unii.
  • ~DDRR
    (2016-04-21 16:30)
    Hienom napłynęła ślina, ale obeszły się smakiem....
  • ~Hela
    (2016-04-21 15:16)
    tylko tak się dziwnie składa że mamy w Polsce 600 tys MAM z 1,2,3 dzieci które pracują legalnie i utrzymują same swoje dzieci i 600 tys ojców dłużników alimentacyjnych którzy latami żadnej legalnej pracy niby znaleźć nie potrafią i nie płacą ani alimentów dzieciom ani podatków. Zadłużnienie do Funduszu Alimentacyjnego wynosi prawie 10 MILIARDÓW ZŁ To pieniądze nas wszystkich. Stop pobłażaniu dłuzniko alimentacyjnym przez państwo polskie.
  • ~Ozz
    (2016-04-21 13:35)
    Same nieszczęścia spadły na Polskę od czasu zmiany rzadu. Krowy przestały dawać mleko, kury nie znoszą jajek a GW nawet bacia klozetowa nie chce brać za darmo. Ajwaj! strzelaj do bocianów
  • ~Aneta
    (2016-04-21 12:30)
    Niestety, alimenty są wliczane do dochodów :( za dobrze by było. Samotna matka, jedno dziecko, do wypłaty 1400zł alimenty z funduszu 300zł i już jesteś człowieku za bardzo bogaty, 500zł się nie należy.
  • ~krysia@
    (2016-04-21 11:53)
    witam, jestem samotna matka 2 dzieci i te 500 + pomogloby mi dac dzieciom wiecej normalnego zycia lepsze ubranie czy wycieczke , kino, ale co jak tatus alkoholik pojdzie do sadu to mi alimenty zabiora ktore wyplaca fundusz alimentacyjny?
  • ~Anna
    (2016-04-21 10:46)
    Program typowo dla alimenciarzy....mieli poprawić byt dzieci, to miały być dla nich DODATKOWE pieniądze na wakacje czy lepsze buty. Przez taki wyrok tatuś się cieszy bo Państwo da jemu a nie dziecku.
  • ~solista w zespole
    (2016-04-21 10:32)
    Wredny DZienniku.. my normalni ludzie mamy cie juz dosc.. jestes antypolski i niereformowalny.. czekam na twoja plajte..
  • ~E tam
    (2016-04-21 10:17)
    Straszne głupoty tutaj piszecie. 500+ to świadczenie dodatkowe i wcale nie zastępuje obowiązku alimentacyjnego. Ponadto orzeczenie sądu rejonowego mają bardzo niską rangę i mogą zostać uchylone przez sąd okręgowy. Orzeczone sądu wiąże w konkretnej sprawie i nie tworzy prawa powszechnie obowiązującego. W przypadku zasądzenia alimentów, a braku egzekucji komorniczej, przysługuje świadczenie z funduszu alimentacyjnego i tego prawa nie może pozbawić kogoś żaden sąd, ani rejonowy , ani okręgowy, bo jest to prawo zagwarantowane ustawą.
  • ~Polanski
    (2016-04-21 09:55)
    Zaznaczam, że nie jestem prawnikiem. Ale wykształceni prawnicy, a do takich zaliczam sędziów, nie mają pojęcia o prawie to już skandal. Zwykły obywatel jak ja wie że 500+ podnosi poziom finansowania wszystkim dzieciom. WSZYSTKIM! Czyli ten dodatek nie może być brany pod uwagę przy przyznawaniu alimentów. Dzieci bez przyznanych alimentów bedą w gorszej sytuacji od dzieci w pełnych rodzinach. Paniali? Posiadane wykształcenie prawnicze obniża inteligencję. Co należało udowodnić.
  • ~oko
    (2016-04-21 09:05)
    Do TK taki sądowy wyrok i do paki mimozy opurtonistyczne w chałatach! Wytyczne! ODEBRAĆ DZIECKO! RAUSS!!! 500+ jest dla dziecka a nie dla rodziców i dla spekulacji spasionej palestry ! (Być może mecenasi liczą na sądowe wyciąganie kasy w dalszych odwołaniach). - Wszelkie dodatki związane z pierwszym dzieckiem miały uchronić właśnie parę przed pochopnym związkiem między dochodem a sfinansowaniem podstawowych potrzeb dziecka !!!... Samotna matka, która ma zbyt mały dochód dostaje dopłatę do czynszu, prądu, gazu z puli pomocy społecznej, natomiast jeśli drugi rodzic nie ma na alimenty, to jest przecież fundusz alimentacyjny!
  • ~polak
    (2016-04-21 09:02)
    ble ble ****** niemiecka. może tak: przez polskie dzieci niemieccy goście z Afryki nie dostaną po 3 tys za nic nie robienie bo trzeba płacić na polskie dzieci..
  • ~Patriota
    (2016-04-21 08:47)
    ~Marek piszesz: Przed kim ty ta stolice chcesz bronic? Chyba przed bojowkami kaczystow. Polsce wystarcza rozsadni i obliczalni politycy, przynaleznosc do Unii i do NATO, aby Polska byla bezpieczna. Niebezpieczenstwem dla Polakow jest ich kaczy rzad. Z tym rzadem staja sie wszystkie sojusz bardzo watpliwe i niepewne. "Wiecie Państwo że zostal skończony audyt w wojsku. Mamy ok 30 tyś żołnierza w polu!! Tak ok 30 tyś żołnierza zdolnego strzelać!!!! Trybunał Stanu dla Siemoniaka,Klicha,Tuska,Kopacz!!!!! Tego tak nie zostawimy. Polska armia nie jest w stanie obronić nawet stolicy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak PO/PSL zniszczyło wojsko!"

Może zainteresować Cię też: