Ministerstwo finansów krytykuje program 500 Plus. "Nie może zostać pozytywnie zaopiniowany"

| Aktualizacja:

Resort finansów miażdży sztandarowy projekt rządu. Zdaniem ministerstwa, program 500 Plus "nie może zostać pozytywnie zaopiniowany". Oto, co nie podoba się urzędnikom.

wróć do artykułu
  • ~kz
    (2016-01-28 13:04)
    " Największe oszustwo III RP " - powiedziała pani Kopacz , trudno się z Nią nie zgodzić. Czekam cierpliwie na realizację obietnic wyborczych Pisu oraz pana Prezydenta .
  • ~Anutka
    (2016-01-28 13:00)
    To ze projekt rozni się z tym który był w konsultacjach społecznych to nie nowość !!! pisowcy tak dzialaja żeby tylko zamydlic oczy ze konsultacje się odbyly , i dzialaja po swojemu oszukjac konsultantow !!!!
  • ~mm
    (2016-01-28 12:47)
    Tak to jest, gdy na ważnych stanowiskach zatrudnia się ludzi z kręgosłupem, którzy potrafią liczyć. Szałamacha musi odejść:)
  • ~oby watel
    (2016-01-28 13:16)
    Z Ministra Szałamachy, zrobią zaraz "wroga narodu ", albo stanie się "gorszym sortem ". A może , jest to "wielkie oszustwo wyborcze " Prawa i Sprawiedliwości - jak to się powszechnie mówi .
  • ~PRECZ Z PISDOKRACJĄ!
    (2016-01-28 12:57)
    HAHAHA łatwiej obiecać jak dać co? Albo zaraz okaże się, że niestety Polska jest w takiej RUINIE, że Pis nie stać i dopiero w trzeciej kadencji rządu dacie, ale tylko rodzinom członków Pis po wcześniejszym sprawozdaniu z tego jak głosowali w wyborach do Parlamentu, co?
  • ~dzidek
    (2016-01-28 13:09)
    Przecież , to jedna ze sztandarowych ofert / wabików / wyborczych P i su ! Oszustwo ?
  • ~vp
    (2016-01-28 13:10)
    Myślałem panie Szałamacha .że jest pan palantem od lewarowania jak naświetlała to niejaka pani Staniszkis . A tu masz bbo placek pan rozumie ,że jako minister kostytucyjny odpowiada pan przed nią a nie przed Beatą czy niejakim Jarosławem K.
  • ~Idiotyzm.
    (2016-01-28 12:50)
    Po co w tekście powtarzacie 2 razy to samo???
  • ~xyz
    (2016-01-28 12:46)
    Widziała świnia gwiazdy hahaha to i my po 500 złotych zobaczymy.Oszuści.
  • ~kar
    (2016-01-28 13:05)
    co to jest 200mln różnicy ? Tyle lekką ręką poprzedni rząd rzucał zaprzyjaźnionym mediom
  • ~DINA
    (2016-01-28 13:27)
    I te wszystkie obiecanki PiS,u ' ciemny lud to kupił"
  • ~Drejv
    (2016-01-28 12:43)
    2016 sejm 450 mil koszt Jak bym się mylił proszę o kom
  • ~Drejv
    (2016-01-28 12:39)
    W UE to i tak będą grosze Więc nie wiem w czym oni robią łaskę Sejm kosztuje sporo więcej
  • ~Xenon
    (2016-01-28 15:49)
    PiS w czasie kampani zapewniał, że nie będzie taki arogancki jak PO i będzie słuchał społeczeństwa. Ja oraz moi znajomi wysłaliśmy nasze uwagi do programu 500+. Nikt nas nie posłuchał, nikt nic nie zmienił, nasze uwagi wyrzucono do kosza na śmieci!!! Jak to się nie nazywa buta i arogancja to co?! Zastanawiam się tylko, po co te podchody rządu, że niby chce słuchać społeczeństwa, skoro ma nas wszystkich w d..ie!!!
  • ~Czy PIS wie co robi?
    (2016-01-28 13:09)
    Panie ministrze Szałamacha. Jeden dzień to za mało? Przecież wy pracujecie 24 godz./dobę, a więc miał pan właśnie 24 godziny na zapoznanie się z projektem. Posłowie z opozycji (ci rządowi nie muszą czytać, tylko podnosić rękę) mają np. 3 godziny na zapoznanie się z projektem ustawy i to w nocy, bez możliwości konsultacji. A o ile wiem takie konsultacje w sprawie reformy 500+ plus toczą się już od roku włączając kampanię wyborczą do Sejmu i senatu. A według Szydło ustawa już była gotowa od zaraz, do realizacji. Ktoś tu kłamie, mąci i chyba oszukuje. Zgadzam się z panem, że ludzie, którzy dostaną te 500 zł przestaną pracować i nie zasilą budżetu. Inni wydadzą na używki. Średniozamożni też nie zrezygnują, gdyż ulokują je np. na lokatach bankowych, zainwestują i będą mieli na kształcenie własnych dzieci (np. za granicą) i wnuków. A bogaci przekażą członkom rodziny gorzej usytuowanych. W kapitalizmie nikt nie jest pewny pracy, więc każdy grosz, nawet niewielki nie śmierdzi. Nikt nie pogardzi 500 zł, gdy duże obciążenia podatników w związku z obietnicami PIS będą uszczuplać ich kieszenie. I na koniec. Bogaci nie stracą, biedni i emeryci nie zyskają, tylko właśnie stracą. A gospodarka, no cóż będzie dołować. 2016 rok będzie jeszcze względny, następne lata to równia pochyła. Zaprzeczają temu tzw. eksperci PIS (historycy, nauczycie, poloniści, historycy, technicy teatralni) dla których ekonomiści, bankowcy, ludzie biznesu to hochsztaplerzy, czyli oszuści, aferzyści, kanciarze, szachraje, szalbierze, wydrwigrosze, niebieskie ptaki. Podam dla przykładu. Ci co wezmą teraz kredyt na mieszkanie w wysokości 300 tyś. zł. dodatkowo za niego zapłacą 18oo zł na rok, czyli jak łatwo policzyć, za 30 lat zapłacą za kredyt dodatkowo 54 tysiące. Zaciągnięty kredyt będzie kosztował ponad ok. 800 tyś. zł.
  • ~Coś za Coś.
    (2016-01-28 19:43)
    Jak by to nie było że by komuś dać, to niestety trzeba komuś zabrać. Niestety pieniądze nie spadają z nieba ani nie rosną na drzewach. A natura ma to do siebie że zawsze jest coś za coś.
  • ~Wolus
    (2016-01-28 13:07)
    Przecież od początku to było wiadomo, tylko nieskończeni idioci mogli najpierw głosować na dude-obłude a później na pisiorów, chcieliście to macie. za 4 lata dopiero będzie ruina, tylko sejm i kościoły będą miały się dobrze
  • ~Kajetan
    (2016-01-28 13:22)
    może trzeba "trochę" ograniczyć administrację w tym kraju ??? 600 tys urzędników PKB nie tworzy...
  • ~damy radę tym oszczerstwom
    (2016-01-28 21:00)
    Wiadomość od razu była zakłamana .Minister Szałamacha zawsze w wypowiedziach był za ustawą ,,rodzina 500+,, i nie zmienił zdania.
  • ~beret
    (2016-01-28 13:08)
    przecież to coś zwane pisuarem ZAWSZE DZIAŁA INACZEJ NIŻ MÓWI , a tłumaczy jeszcze inaczej się z tych idiotycznych poczynań , to tylko gładkie mózki z moherem na czubku

Może zainteresować Cię też: