Zmiany w programie 500 złotych na dziecko. Jak rząd uniknie katastrofy budżetowej?

| Aktualizacja:

Eksperci obawiają się, że zmiany w programie 500 złotych na dziecko doprowadzi do katastrofy budżetowej. Rząd nie będzie miał czym załatać dziurę, powstałą przez koszty nowego prawa.

wróć do artykułu
  • ~Grz
    (2015-12-21 11:34)
    Jasne, rozdajmy pieniądze niezaradnym i cwaniakom. Reszta niech tyra. Ktoś przecież musi na tę kiełbasę zarobić. Szlag mnie trafia.
  • ~kordyt
    (2015-12-21 11:27)
    Dokładnie,nie oczekuje pomocy od państwa tylko uczciwych zarobków ;d.
  • ~furtus
    (2015-12-21 11:17)
    Po co dawać pięćset na dziecko zapomogi dla biednych gdy ludziom wystarczy godna płaca za godną płace . Nie 1300 na rękę tylko 2500 na początku a wraz ze staże i doświadczeniem niech leci w górę . Tylko elitom to nie pasuje przemysłowcom bankierom polityką wolą dalej bić medialną piane jak to w POLSCE dobrze i zarabiać krocie a reszta niech tyra.
  • ~ zenek
    (2015-12-21 13:00)
    To jest tak idiotyczne że aż wstyd na to wszystko patrzeć. Nie jestem w stanie tego zrozumieć, myślę że chodzi tutaj o to żeby zrobić z Polaków żebraków uzależnionych od chorego psychicznie prezesa. Jeszcze trochę i nie będą nas przyrównywać do Węgier a do Korei Północnej.
  • ~Nuebieskoooka
    (2015-12-21 10:59)
    Powiedzieć mi proszę co jest złego w "zmniejszonej aktywności kobiet"? Mieszkam w UK 80% kobiet nir pracuje albo pracuje na jakąś część etatu. Dlaczego w Polsce kobieta na pracować najlepiej na dwa trzy etaty? Przecież mężczyzna powinien zarobić tyle żeby utrzymać rodzinę. Kobieta powinna zająć się wychowaniem dzieci żeby nie wyrosły na kolejnych PISowcow Pomijam to że 500 zl na dziecko jest poronionym pomysłem. Polskiego budżetu nie stać na dodatki. Uważam że wystarczyłyby odpowiednie zarobki...
  • ~vp
    (2015-12-21 14:06)
    Chooj z z tzw rządem ich się wyrzuci i to niebawem . Katastrofa dosięgnie nas ,będziemy piszczeć bardzie od Greków bo my mamy mniej kapitału .
  • ~Ekonomista
    (2015-12-21 14:18)
    Kaczyński po prostu dodrukuje pieniądze i 500 będzie niedługo warte 50. Ludzie kupujcie dolary albo złoto ,jak za komuny, bo zostaniecie na lodzie.
  • ~zarobiony ojciec
    (2015-12-21 12:36)
    I to pokazuje jak biedni jesteśmy... zasiłek dorównuje wynagrodzeniu za conajmniej 40 godzinny tydzień pracy. Nie opłaca się pracować... A to wyrodna matka... chciałaby odebrać dziecko z przedszkola w dzień? Co może jeszcze chciałaby poodrabiać lekcje, no i pewnie jeszcze sobie poprać. Jazda do roboty. Jak wiadomo dzieci lepiej wychowują się z psem. Roboty przy dzieciach jest po kilkanaście godzin codziennie, słodka na szczęście to robota. Ale jeśli myślicie, skąpcy, że one nie zapamiętają trudów rodziców, i będą pracować na wasze świadczenia to się grubo mylicie. Coraz więcej pracy jest na tyle wirtualne, że da się ją opodatkować tylko uczciwie 10%. Reszta nie będzie do namierzenia. Oby Wam ktoś talerz zupy dał.
  • ~RGKS Bron
    (2015-12-21 09:38)
    pis sie tak dlugo nie utrzyma zeby ci co sie za 500 zlocistow sprzedali dostali je na lape. Po nowych wyborach beda sobie je musieli ciezko zapracowac.
  • ~optymistam
    (2015-12-21 13:01)
    Na takich ekspertów to puścić bąka niech i błąka .Debili powinni zamykać w klatkach bo są niebezpieczni .Przeleciała much spowodowała wiatr i będzie burza to to samo
  • ~christ
    (2015-12-22 20:31)
    i tak bedzie, te nieroby i zawodowi pobieracze zasilkow spolecznych we wiekszosci z PIS-u beda zerowac na uczciwych Polakach
  • ~Konrad Wallenrod
    (2015-12-22 12:07)
    Te trutnie z PiS - u zapominaja ,ze polski robotnik w porownaniu z azjatyckim juz w tej chwili jest zadrogi.Dalej wegiel juz nie jest atrakcyjnym surowcem,nie mamy juz prawie zadnego przemyslu skad wziasc kase na hodowle nastepnych meneli.Przez kretyna ktory zabil wlasnego brata i reszte delegacji w Smolensku ,Polska utracla wielki rynek zbytu swoich towarow.Czeka was wiele niespodzianek ,podwyzki stop procentowych,oplaty za energie elekryczna i gaz
  • ~Leszek
    (2015-12-21 16:09)
    Widać po wpisach, że mentalność niewolników została w narodzie zaszczepiona. Polska nic nie może, nie może opodatkować banków, marketów nie może pomóc rodzinom. A ci co piszą o godnych zarobkach to uświadamiam, że rząd nie decyduje o podwyżkach w Lidlach, Amazonach czy montowniach na terenie Polski.
  • ~e4q3t6y2we7645t
    (2015-12-23 20:21)
    500 ml na dziecko to jest zwyczajne prostytuowanie społeczeństwa. Masz to 500 zeta na flachę i głosuj na nas. Jak społeczeństwo może się rozwijać, kiedy wprowadza się inicjatywy, które zachęcają do nieróbstwa i przyczyniają się do szerzenia patologii. Słuchać się nie da kiedy "pseudo-premier szydło" mówi o polityce mającej promować demografię - no chyba, że po pijak za tu pińset złotych narobią więcej patologii
  • ~aga
    (2015-12-22 11:56)
    Chciało się Polakom Spisu a teraz do kościoła po darmowa zupę albo po jałmużnę do obłąkanego
  • ~Ula
    (2015-12-21 19:48)
    Ta baba powiedziała dzisiaj że chce dać kasę także Polakom za granicą! Idiotka! Niech swoje rozdaje! My będziemy tyrac żeby oni mieli na waciki
  • ~An investor
    (2015-12-22 13:15)
    But this is to way for the popularity of PiS. The majority of Poles is lazy and it is the reason why PiS will rule Poland until the collapse of Poland`s finances.
  • ~Frank
    (2015-12-21 14:49)
    Wiekszosc pqnstw Europy m a dodatki na dzieci i place sa wyższe i te państwa nie bankrutja . W naszym kraju co by nie zrobić to wszysto zle bo obcy nam nie pozwalają.Obcy chcą zebm byli malym krajem nieliczącym się w Europie.
  • ~Senior
    (2015-12-21 15:44)
    Balcerowicz dał społeczeństwu jednorazowo po 80 zł.w bonach prywatyzacyjnych, a SLD eksmisje na bruk. Już rozumiem skąd te protesty KOD - Petru. U nich za jedno wyjście w wolną sobotę dają 400 zł.
  • ~D.U.D.A. pod WARIOGRAF i transmisja na żywo!
    (2015-12-22 18:53)
    NIEMOŻLIWE??? czeka nas katastrofa??? a przecież miało być tak pięknie! 5000 zł na dziecko, emerytura w wieku 35 lat, leki od 18 roku życia za darmo!?!?! KTOŚ MNIE OSZUKAŁ!!!!

Może zainteresować Cię też: