500 złotych na każde dziecko nie odbierze zasiłków. "Silny bodziec, by nie szukać pracy"

| Aktualizacja:

Gabinet Beaty Szydło zamierza wykreślić z projektu ustawy przepis, zgodnie z którym świadczenie wychowawcze, czyli słynne już 500 zł na dziecko, byłoby uwzględniane przy przyznawaniu zasiłków z pomocy społecznej. Jak wynika z naszych informacji, resort rodziny, pracy i polityki społecznej zwrócił się do Ministerstwa Finansów, żeby dokonało odpowiednich zmian w projekcie budżetu na 2016 r., co oznacza zwiększenie wydatków o ponad 900 mln zł.

wróć do artykułu
  • ~ad64
    (2015-12-21 08:13)
    Mam trójkę dorosłych dzieci i całe życie ciężko pracowałem . Mam za sąsiadów młode małżeństwo z trójką dzieci żadne z rodziców nie zhańbiło się pracą i prawdopodobnie już tak zostanie .Uważam że ludziom trzeba pomagać anie wyręczać to droga na manowce .Czy w przyszłości dzieci z tych rodzin podejmą pracę czy będą szły przez życie tak jak ich rodzice ?
  • ~Precz z SZOGUNEM-analfabetą i złodziejami z PEŁO
    (2015-12-21 07:22)
    a kiedy złodzieje z peło oddadzą nam nasze oszczędności emerytalne, które zayebali nam z OFE a złodziej komor w BULU to zaklepał ? kiedy ?
  • ~pisowski pisowiec
    (2015-12-21 07:23)
    Ale się boją Polaków! Mogą jedynie kwiczeć, to ostatnio słychać - ryje oderwane od koryt bolą, hhihi.
  • ~dindon
    (2015-12-21 06:56)
    500+ to silny bodziec do rodzenia Polaków. Silny bodziec do pracy to likwidacja podatku dochodowego i ZUS.
  • ~jorry123
    (2015-12-21 07:32)
    Niech "Dziennik" - niemiecka gazeta dla Polaków zacznie pouczać swoich leniwych rodaków w Niemczech, albo jeszcze lepiej tych wszystkich arabów, których wasi mocodawcy przjęli, bo oni to na pewno się za żadną robotę nie wezmą... Co za bzdury....
  • ~kar
    (2015-12-21 07:48)
    Szef KOD Kijewski nie dostaje 500 zł na dziecko, a też nie szuka pracy . Jest na utrzymaniu żony .....
  • ~JAcek
    (2015-12-21 07:53)
    I znowu straszysz niemiecka szczekaczko!!! Co to cię der Dzeinniku obchodzi co robimy w Polsce??? Co masz do tego potomku Hilera i Gebelsa??? Co was niemców oobchodzi jak się rządzimy w Polsce??? Won stąd niemieckie tuby propagandowe. Wasze złote czasy w Polsce właśnie się zakończyły. Wynocha kanalie!!!
  • ~Polak
    (2015-12-21 07:46)
    No tak silny bodziec żeby pracy nie szukać. Jak płacą 1200 za 200 h pracy to się wcale nie dziwię
  • ~dexter
    (2015-12-21 07:19)
    To silny bul POtologii bez lewatywy. Aby był bodziec do pracy trzeba odbudowując zakłady, i przemysł Polski zapewnić ją ludziom.
  • ~Precz z lewactwem i watażką Nowoczesną
    (2015-12-21 08:27)
    Niech wroga kryminalna antypolska prasa nie martwi sie na co wydadzą Polacy 500,-zł na jedno dziecko. Rozliczymy każdy gnój nawet ten z TK.
  • ~kar
    (2015-12-21 09:51)
    Niemiecka szczujnia traktuje wszystkich Polaków mających dzieci jak nierobów, alkoholików i degeneratów.
  • ~ketrzynski
    (2015-12-21 10:33)
    OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!!! SKOŃCZYMY GORZEJ NIŻ GRECJA PRZEZ TEN SZALEŃCZY POMYSŁ! To jest najgorsza decyzja dla polskiej gospodarki od 1989 r., która skończy się katastrofą społeczno-gospodarczą naszego kraju. Ogromne obciążenie dla budżetu, spadek inwestycji państwowych w infrastrukturę, dzieci może przybędzie tylko wśród elementu społecznego, promowanie postaw roszczeniowych, spadek konkurencyjności Polski poprzez podniesienie kosztów pracy, pieniądze zostaną wydane w głównej mierze na prodyktny azjatyckie typu smartfony i w niewielkim stopniu pobudzą naszą gospodarkę, demoralizacja przyszłych pokoleń, większa liczba rozwodów (żeby załapać się na niższy dochód per capita), więcej samotnych matek z dziećmi. Podsumowując - KATASTROFA. A poza tym współczuję przyszłym rodzicom tzw. rodzin wielodzietnych, gdzie dzieciaki będą podejrzewać, że zostały zrobione tylko dla tych 500 zł i niejeden rodzic usłyszy od swoich pociech w okresie buntu, zrobiliście mnie tylko dla pieprzonych 500 zł i w ogóle nie kochacie.
  • ~x ten co zawsze
    (2015-12-21 07:49)
    Dlaczego samotne matki nie dostaną zasiłku na dziecko?
  • ~50 +
    (2015-12-21 10:31)
    Silny bodziec by nie szukać pracy- bo jej nie ma nawet za grosze dla pięćdziesieciolatków plus
  • ~zbych
    (2015-12-21 12:28)
    Rodzina A – para z 1 dzieckiem, oboje pracują. Płaca podatki Rodzina B – para z 2 dzieci, oficjalnie samotna matka, bezrobotni – on na czarno. Nie płaca podatków Rodzina A – koszty stałe: 1700 przedszkole prywatne [ nie ma szans na państwowe ] + 1500 kredytu na kawalerką. Suma 3200 pln Rodzina B – brak kosztów stałych – mieszkanie komunalne za darmo, nie trzeba posyłać do przedszkola. Oszczędność 3200 pl Do tego – zasiłki około 1000 pln, 500 zł od Pis, + to co przyniesie ojciec na czarno 3200+1500= 4700 zł netto [ nie licząc dochodu ojca na czarno]. jeśli przełożyć to na płace mamy 6650 brutto. Czyli powyżej takie kwoty opłaca się iść do pracy Rodzina A wstaje rano, zawodzi dziecko do przedszkola, pracuje 8h, wraca z językiem na brodzie aby odebrać przed zamknięciem. Rodzina B cały dzień ogląda TV. Przykład z życia, rodziny są sąsiadami.
  • ~Najlepszy Bodziec.
    (2015-12-22 14:06)
    Najlepszy Bodziec To Miała Platforma dla młodzieży szukajcie pracy z granicą.
  • ~Xenon
    (2015-12-21 10:00)
    Projekt dyskryminuje "pierwsze" dzieci i jedynaki. Wg konstytucji wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Nie może być tak, że drugie dzieci będą miały stosunkowo duże pieniądze, a pierwsze nic!
  • ~sdf
    (2015-12-21 09:22)
    A pisowskie głupki od rana szczekają.
  • ~wyborca/ cdn/jakis diabel czuwa
    (2015-12-21 08:50)
    Nie moglem wyslac komentarza przez ostatnie kilka dni, i przed wyborami. Mysle, ze to przypadek.W ZADEN SPOSOB NIE bylo to moz;liwe. Na innym portalu np. wpolityce nie bylo tego problemu, chociaz tez bywalo,zdarzylo sie, ale po zmienionej tresci komentarz ukazywal sie przy poprawieniu tresci, a tu nic nie pomoglo.Cos sie dzieje.
  • ~Filip
    (2015-12-21 12:05)
    Tytul artykulu jest idiotyczny, 500zl to pomoc dla rodziny, i nie ma nic wspolnego z szukaniem pracy. Jeszcze jeden antypolski artykul niemieckiej strony.

Może zainteresować Cię też: