500 złotych na każde dziecko nie odbierze zasiłków. "Silny bodziec, by nie szukać pracy"

| Aktualizacja:

Gabinet Beaty Szydło zamierza wykreślić z projektu ustawy przepis, zgodnie z którym świadczenie wychowawcze, czyli słynne już 500 zł na dziecko, byłoby uwzględniane przy przyznawaniu zasiłków z pomocy społecznej. Jak wynika z naszych informacji, resort rodziny, pracy i polityki społecznej zwrócił się do Ministerstwa Finansów, żeby dokonało odpowiednich zmian w projekcie budżetu na 2016 r., co oznacza zwiększenie wydatków o ponad 900 mln zł.

wróć do artykułu
  • ~dindon
    (2015-12-21 06:56)
    500+ to silny bodziec do rodzenia Polaków. Silny bodziec do pracy to likwidacja podatku dochodowego i ZUS.
  • ~dexter
    (2015-12-21 07:19)
    To silny bul POtologii bez lewatywy. Aby był bodziec do pracy trzeba odbudowując zakłady, i przemysł Polski zapewnić ją ludziom.
  • ~Precz z SZOGUNEM-analfabetą i złodziejami z PEŁO
    (2015-12-21 07:22)
    a kiedy złodzieje z peło oddadzą nam nasze oszczędności emerytalne, które zayebali nam z OFE a złodziej komor w BULU to zaklepał ? kiedy ?
  • ~pisowski pisowiec
    (2015-12-21 07:23)
    Ale się boją Polaków! Mogą jedynie kwiczeć, to ostatnio słychać - ryje oderwane od koryt bolą, hhihi.
  • ~jorry123
    (2015-12-21 07:32)
    Niech "Dziennik" - niemiecka gazeta dla Polaków zacznie pouczać swoich leniwych rodaków w Niemczech, albo jeszcze lepiej tych wszystkich arabów, których wasi mocodawcy przjęli, bo oni to na pewno się za żadną robotę nie wezmą... Co za bzdury....
  • ~Polak
    (2015-12-21 07:46)
    No tak silny bodziec żeby pracy nie szukać. Jak płacą 1200 za 200 h pracy to się wcale nie dziwię
  • ~kar
    (2015-12-21 07:48)
    Szef KOD Kijewski nie dostaje 500 zł na dziecko, a też nie szuka pracy . Jest na utrzymaniu żony .....
  • ~x ten co zawsze
    (2015-12-21 07:49)
    Dlaczego samotne matki nie dostaną zasiłku na dziecko?
  • ~JAcek
    (2015-12-21 07:53)
    I znowu straszysz niemiecka szczekaczko!!! Co to cię der Dzeinniku obchodzi co robimy w Polsce??? Co masz do tego potomku Hilera i Gebelsa??? Co was niemców oobchodzi jak się rządzimy w Polsce??? Won stąd niemieckie tuby propagandowe. Wasze złote czasy w Polsce właśnie się zakończyły. Wynocha kanalie!!!
  • ~ad64
    (2015-12-21 08:13)
    Mam trójkę dorosłych dzieci i całe życie ciężko pracowałem . Mam za sąsiadów młode małżeństwo z trójką dzieci żadne z rodziców nie zhańbiło się pracą i prawdopodobnie już tak zostanie .Uważam że ludziom trzeba pomagać anie wyręczać to droga na manowce .Czy w przyszłości dzieci z tych rodzin podejmą pracę czy będą szły przez życie tak jak ich rodzice ?
  • ~Precz z lewactwem i watażką Nowoczesną
    (2015-12-21 08:27)
    Niech wroga kryminalna antypolska prasa nie martwi sie na co wydadzą Polacy 500,-zł na jedno dziecko. Rozliczymy każdy gnój nawet ten z TK.
  • ~wyborca/ cdn/jakis diabel czuwa
    (2015-12-21 08:50)
    Nie moglem wyslac komentarza przez ostatnie kilka dni, i przed wyborami. Mysle, ze to przypadek.W ZADEN SPOSOB NIE bylo to moz;liwe. Na innym portalu np. wpolityce nie bylo tego problemu, chociaz tez bywalo,zdarzylo sie, ale po zmienionej tresci komentarz ukazywal sie przy poprawieniu tresci, a tu nic nie pomoglo.Cos sie dzieje.
  • ~sdf
    (2015-12-21 09:22)
    A pisowskie głupki od rana szczekają.
  • ~Pytający
    (2015-12-21 09:28)
    Czy rodzice zamiast inwestować w rozwój dzieci, ich edukację, wykształcenie, kursy dodatkowe, intrumenty muzyczne, obuwie sportowe itd. nie będą tych pieniędzy przeznaczać na własne, przyziemne wydatki typu wyjazd wakacyjny, nowy samochód, remont mieszkania, większy telewizor itd.? Jeśli ustawa ma być skuteczna i jej skutkiem ma być inwestycja w rozwój dziecka, w jego przyszłość, to czy wydawanie tych pieniędzy nie powinno być jakoś kontrolowane?! Chodzi o to, żeby rodzice wydali te pieniądze na rozwój dziecka, a nie na własne potrzeby. Inaczej to nie będzie inwestycja w dziecko, a roztrwonienie tych pieniędzy przez rodziców!!
  • ~kar
    (2015-12-21 09:51)
    Niemiecka szczujnia traktuje wszystkich Polaków mających dzieci jak nierobów, alkoholików i degeneratów.
  • ~Xenon
    (2015-12-21 10:00)
    Projekt dyskryminuje "pierwsze" dzieci i jedynaki. Wg konstytucji wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Nie może być tak, że drugie dzieci będą miały stosunkowo duże pieniądze, a pierwsze nic!
  • ~Konrad Wallenrod
    (2015-12-21 10:16)
    Przestancie szalec do kultury Niemcow jest wam daleko !.Wam kaczki prowadzic szczac , a nie politykowac .
  • ~Leon
    (2015-12-21 10:25)
    Jak się popełniło gruby błąd w reformowaniu i dostanie pracy w zawodzie jest praktycznie niemożliwe a znalezienie jakiejkolwiek pracy nawet w Warszawie graniczy z cudem to musu być socjal.
  • ~50 +
    (2015-12-21 10:31)
    Silny bodziec by nie szukać pracy- bo jej nie ma nawet za grosze dla pięćdziesieciolatków plus
  • ~ketrzynski
    (2015-12-21 10:33)
    OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!!! SKOŃCZYMY GORZEJ NIŻ GRECJA PRZEZ TEN SZALEŃCZY POMYSŁ! To jest najgorsza decyzja dla polskiej gospodarki od 1989 r., która skończy się katastrofą społeczno-gospodarczą naszego kraju. Ogromne obciążenie dla budżetu, spadek inwestycji państwowych w infrastrukturę, dzieci może przybędzie tylko wśród elementu społecznego, promowanie postaw roszczeniowych, spadek konkurencyjności Polski poprzez podniesienie kosztów pracy, pieniądze zostaną wydane w głównej mierze na prodyktny azjatyckie typu smartfony i w niewielkim stopniu pobudzą naszą gospodarkę, demoralizacja przyszłych pokoleń, większa liczba rozwodów (żeby załapać się na niższy dochód per capita), więcej samotnych matek z dziećmi. Podsumowując - KATASTROFA. A poza tym współczuję przyszłym rodzicom tzw. rodzin wielodzietnych, gdzie dzieciaki będą podejrzewać, że zostały zrobione tylko dla tych 500 zł i niejeden rodzic usłyszy od swoich pociech w okresie buntu, zrobiliście mnie tylko dla pieprzonych 500 zł i w ogóle nie kochacie.

Może zainteresować Cię też: