500 złotych na każde dziecko nie odbierze zasiłków. "Silny bodziec, by nie szukać pracy"

| Aktualizacja:

Gabinet Beaty Szydło zamierza wykreślić z projektu ustawy przepis, zgodnie z którym świadczenie wychowawcze, czyli słynne już 500 zł na dziecko, byłoby uwzględniane przy przyznawaniu zasiłków z pomocy społecznej. Jak wynika z naszych informacji, resort rodziny, pracy i polityki społecznej zwrócił się do Ministerstwa Finansów, żeby dokonało odpowiednich zmian w projekcie budżetu na 2016 r., co oznacza zwiększenie wydatków o ponad 900 mln zł.

wróć do artykułu
  • ~Ewa 12
    (2016-04-22 06:13)
    Witam. Jak można twierdzić ,że nikt nie będzie szukać pracy bo dostanie 500 zł na dziecko. Czy ktoś pomyślał ,że później nie będzie miał prawa do emerytury bo lata pracy trzeba mieć. To nie sztuka teraz siedzieć sobie w domciu bo państwo da pieniaszki , dzieci dorosna , lata uciekną , a co dalej? Ja mam trójkę dzieci ,pracuje tylko mąż za najniższą krajową , czyli 1355 zł na rękę , swiadzenie należy mi się na wszystkie dzieci ,mam powiedzieć ,ze nie pójdę do pracy ? Bardzo chętnie bym poszła gdyby ta praca była i za godną pensje i podziękowała bym za te 500 zł ,ponieważ przyszłość bym miała zapewnioną ,a tak na stare lata co pozostaje? Zasiłek stały z mopsu? I to trzeba być człowiekiem schorowanym ,aby taki zasiłek otrzymać .
  • ~jowa
    (2016-02-04 10:18)
    I b. dobrze - trzeba będzie więcej płacić ludziom.
  • ~ola
    (2016-01-10 10:35)
    Każdemu z dizęci to ja sie staram na lokatach w getin banku odkłądać bo na pomoc państwa to raczej nie liczę.
  • ~Słowianie górą
    (2016-01-09 22:00)
    ciesze sie na takie komentarze .Swiadomosc ludzka wzrasa :) BRAWO POLACY SŁOWIANIE !!! Zawsze szwabskie świnie sie nas bały !!
  • ~gawel
    (2015-12-30 09:53)
    pracodawcy beda zmuszeni wiecej placic bo za zasilek nkt niebedzie wiecej pracowal, majac dodatkowo 1000zl. na dwoje szkrabow.
  • ~erwsa
    (2015-12-23 09:19)
    A czy 500 zł na KAŻDE dziecko będzie obejmować dzieci z domów dziecka ?? Im też się chyba należy!!
  • ~Najlepszy Bodziec.
    (2015-12-22 14:06)
    Najlepszy Bodziec To Miała Platforma dla młodzieży szukajcie pracy z granicą.
  • ~e
    (2015-12-22 13:44)
    A co, uważacie, że matka trójki dzieci powinna je olać i szukać pracy za jakieś 2000 miesięcznie?
  • ~wawa
    (2015-12-22 12:45)
    Pracować i płacić składki będzie gorszy sort za karę. Suweren będzie się byczył na zasiłkach i wcześniejszych emeryturach dziękując Panu ( prezesowi). Oczywiście do czasu aż żródełko wyschnie i wszystko p.......nie
  • ~zbych
    (2015-12-21 12:28)
    Rodzina A – para z 1 dzieckiem, oboje pracują. Płaca podatki Rodzina B – para z 2 dzieci, oficjalnie samotna matka, bezrobotni – on na czarno. Nie płaca podatków Rodzina A – koszty stałe: 1700 przedszkole prywatne [ nie ma szans na państwowe ] + 1500 kredytu na kawalerką. Suma 3200 pln Rodzina B – brak kosztów stałych – mieszkanie komunalne za darmo, nie trzeba posyłać do przedszkola. Oszczędność 3200 pl Do tego – zasiłki około 1000 pln, 500 zł od Pis, + to co przyniesie ojciec na czarno 3200+1500= 4700 zł netto [ nie licząc dochodu ojca na czarno]. jeśli przełożyć to na płace mamy 6650 brutto. Czyli powyżej takie kwoty opłaca się iść do pracy Rodzina A wstaje rano, zawodzi dziecko do przedszkola, pracuje 8h, wraca z językiem na brodzie aby odebrać przed zamknięciem. Rodzina B cały dzień ogląda TV. Przykład z życia, rodziny są sąsiadami.
  • ~Filip
    (2015-12-21 12:05)
    Tytul artykulu jest idiotyczny, 500zl to pomoc dla rodziny, i nie ma nic wspolnego z szukaniem pracy. Jeszcze jeden antypolski artykul niemieckiej strony.
  • ~Liberał
    (2015-12-21 10:51)
    Koncepcja liberałów jest taka: zniszczyć rodzinę. Rodzina jest zawadą , bo w definicji swej zawiera rodziców i dzieci.To bardzo niewygodne i nieekonomiczne.Daje możliwość wyrwania np. matki z taniego rynku siły roboczej.Po co rozróżniać kobietę od mężczyzny. To zbędna mitręga. Pracownik na umowie śmieciowej to ideał. Nie ma praw, nie buntuje się.Jak się wmówi ludziom ,że aby żyć to trzeba pracować do roku przed statystycznym zgonem ,bo wtedy będzie się miało wysoką emeryturę (100 razy mniejsza od tych tzw. ekspertów), to już krok od restauracji niewolnictwa. Dzieciom pozwoli się żyć jeżeli ekspert oceni dziecko pozytywnie jako rokujący materiał na niewolnika, wyrobnika i będzie zapotrzebowanie na niewolnika, wyrobnika. A emeryci? Humanitarnie uśpi się ich najlepiej w momencie przejścia na emeryturę z argumentacją, że nie ma kto na nich pracować , bo rodzi się za mało dzieci.
  • ~ketrzynski
    (2015-12-21 10:33)
    OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!!! SKOŃCZYMY GORZEJ NIŻ GRECJA PRZEZ TEN SZALEŃCZY POMYSŁ! To jest najgorsza decyzja dla polskiej gospodarki od 1989 r., która skończy się katastrofą społeczno-gospodarczą naszego kraju. Ogromne obciążenie dla budżetu, spadek inwestycji państwowych w infrastrukturę, dzieci może przybędzie tylko wśród elementu społecznego, promowanie postaw roszczeniowych, spadek konkurencyjności Polski poprzez podniesienie kosztów pracy, pieniądze zostaną wydane w głównej mierze na prodyktny azjatyckie typu smartfony i w niewielkim stopniu pobudzą naszą gospodarkę, demoralizacja przyszłych pokoleń, większa liczba rozwodów (żeby załapać się na niższy dochód per capita), więcej samotnych matek z dziećmi. Podsumowując - KATASTROFA. A poza tym współczuję przyszłym rodzicom tzw. rodzin wielodzietnych, gdzie dzieciaki będą podejrzewać, że zostały zrobione tylko dla tych 500 zł i niejeden rodzic usłyszy od swoich pociech w okresie buntu, zrobiliście mnie tylko dla pieprzonych 500 zł i w ogóle nie kochacie.
  • ~50 +
    (2015-12-21 10:31)
    Silny bodziec by nie szukać pracy- bo jej nie ma nawet za grosze dla pięćdziesieciolatków plus
  • ~Leon
    (2015-12-21 10:25)
    Jak się popełniło gruby błąd w reformowaniu i dostanie pracy w zawodzie jest praktycznie niemożliwe a znalezienie jakiejkolwiek pracy nawet w Warszawie graniczy z cudem to musu być socjal.
  • ~Konrad Wallenrod
    (2015-12-21 10:16)
    Przestancie szalec do kultury Niemcow jest wam daleko !.Wam kaczki prowadzic szczac , a nie politykowac .
  • ~Xenon
    (2015-12-21 10:00)
    Projekt dyskryminuje "pierwsze" dzieci i jedynaki. Wg konstytucji wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Nie może być tak, że drugie dzieci będą miały stosunkowo duże pieniądze, a pierwsze nic!
  • ~kar
    (2015-12-21 09:51)
    Niemiecka szczujnia traktuje wszystkich Polaków mających dzieci jak nierobów, alkoholików i degeneratów.
  • ~Pytający
    (2015-12-21 09:28)
    Czy rodzice zamiast inwestować w rozwój dzieci, ich edukację, wykształcenie, kursy dodatkowe, intrumenty muzyczne, obuwie sportowe itd. nie będą tych pieniędzy przeznaczać na własne, przyziemne wydatki typu wyjazd wakacyjny, nowy samochód, remont mieszkania, większy telewizor itd.? Jeśli ustawa ma być skuteczna i jej skutkiem ma być inwestycja w rozwój dziecka, w jego przyszłość, to czy wydawanie tych pieniędzy nie powinno być jakoś kontrolowane?! Chodzi o to, żeby rodzice wydali te pieniądze na rozwój dziecka, a nie na własne potrzeby. Inaczej to nie będzie inwestycja w dziecko, a roztrwonienie tych pieniędzy przez rodziców!!
  • ~sdf
    (2015-12-21 09:22)
    A pisowskie głupki od rana szczekają.

Może zainteresować Cię też: