Kryzys we Włoszech. Największe bezrobocie od 37 lat

2014-02-28 13:41 | Aktualizacja: 13:41
bezrobocie

bezrobocie / Shutterstock)

Tak źle we Włoszech nigdy nie było. Tylko w ubiegłym roku zlikwidowano prawie pół miliona miejsc pracy, a bezrobocie jest najwyższe od 1977.




We Włoszech wskaźnik bezrobocia zbliża się do trzynastu procent. W ubiegłym roku zlikwidowano 478 tysięcy miejsc pracy - poinformował tamtejszy główny urząd statystyczny. Obecnie bezrobocie we Włoszech wynosi 12,9 procent. Wszystkich bezrobotnych jest już ponad trzy miliony. To najwięcej od 1977 roku. Jedna trzecia to następstwo kryzysu w ostatnich pięciu latach. Bezrobocie dotyka także osób pracujących dorywczo. Jest ich w tej chwili dwa miliony 600 tysięcy.

Dodatkowo ponad półtora miliona bezrobotnych pogodziło się z myślą, że w najbliższym czasie nie znajdzie żadnego zajęcia i nawet go nie szuka. Tradycyjnie bezrobocie najboleśniejsze jest na południu Włoch oraz wśród ludzi w wieku od 15 do 34 lat. Na wiadomość o tych najnowszych danych premier Matteo Renzi oświadczył, że są „przerażające”. Rząd uważa tę sprawę za priorytetową i ma się nią zająć już marcu.






Źródło: IAR
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 11
  • ~GERMANY Z RODZINAMI ZAGRANICZNYMI2014-03-03 14:28

    NA RAZIE POZOSTAJEMY PRZY TEJ SAMEJ SYTUACJI !
    CZYLI PIEPSZENI MĘZULKOWIE SUKÓW POLSKICH ,BUNTUJĄCYCH SWOJE ŻONY I ZĄDZĄCY SIĘ OBCYMI DOMAmi JAK BY TO ICH BYŁA WŁASONŚĆ., I DO ATAKU WKRACZA NIESAMOWITA RODZINKA GERMANSKA WKRACZAJACA Z KAŻDEJ STRONY !

  • ~GERMANY Z RODZINAMI ZAGRANICZNYMI2014-03-03 14:17

    WIEC TERAZ *********** PIEPSZONY MĘZUKU SUKÓW POLSKICH ,JESTEŚ W GORSZYM POŁOŻENIU NIŻ TAMTA RODZINA JEST ? BO NAWET TEGO DOMU NIE SPLACIŁEŚ , BRAKOWAŁO DUŻO DO SPLACENIA PORZYCZKI KIEDYŚ DAWNO !

    JESTEŚ SKONCZONY PAZERNY NA PIENĄDZE TAMTEJ RODZINY !
    RODZINKA GERMAŃSKA OBEDRZE CIĘ *********** POLSKI TERAZ ZE SKURY !
    I JESZCZE RAZ TO SAMO NIE MAŻ ŻADNYCH PRAW ********** *********** MĘZULKU PAZERNEJ KOBIETY ,CZYLI WIEDZMY POLSKIEJ !
    NIE KUPIŁEŚ TEGO DOMU ,WIEC NIE MASZ ŻĄDNYCH PRAW TYM BARDZIEJ SIĘ NIM RZĄDZIĆ ********** MĘZULKU SUKI POLSKIEJ !
    PRAWO TO MOZESZ MIEĆ DO SWOJEJ WIEDDŻMY SUKI WYTARTEJ Z ULICY, NIE DO TEGO DOMU ! I PRZESTAŃ SIE ********** *********** ZĄDZIĆ TYM DOMEM JAK TO BY BYL TWOJ MEZULKU SUKI POLSKIEJ !
    RODZINKA GERMANSKA ,JEST NIESAMOWITA , I DOKOPĄ TERAZ TEMU DUPKOWI PAZERNEMU NA PIENIADZE TAMTEJ RODZINY !

  • ~JESZCZE RAZ PLUSIK DLA RODZINKI ZAGRANICZNEJ NIEZW2014-03-03 14:01

    TERAZ SUKI PAZERNE I PIEPSZENI MEZUKLOWIE RODZINKA GERMANSKA OBEDRZE WAS SZMATY ZE SKÓRY !
    RODZINKA GERMANSKA JEST NIEZWYKŁA W KAŻDEJ POMOCY NAM POMORZE !
    A . I T TERAZ GERMANY BY NIE CHCIAŁY BYĆ W SURZE TYCH SUKÓW POLSKICH ! BO NASZA UKOCHANA RODZINKA GERMANSKA SIĘ Z NICZYM NIE PATYCZKUJE ! ZWŁASZCZA SZMATAMI WYTARTYMI Z ULICY I ROZKAZUJĄCYMI SWOIM MĘZULKOM PIEPSZONYM !

  • ~RADA EUROPY2014-03-03 11:37

    Bezrobocie i inne sprawy gospodarcze są drugoplanowe.
    NAJWAŻNIEJSZE SĄ PRAWA DLA GEJÓW I LGT .

  • ~GERMANY I ICH RODZINY2014-03-02 14:20

    TEN PIJAK CO BYŁ PIJANY TO POPIEPSZYŁ PRZEPISY !
    WIĘC WAM SUKI POLSKIE OD GERMANÓW NIC SIĘ NIE NALEŻY !
    ************** PIEPSZENI MĘZULKOWIE PAZERNI RAZEM Z SUKAMI POLSKIMI NA INNY KONTYNENT RAZEM Z WASZYMI SUKAMI POLSKIMI , I WARA OD NASZYCH RODZIN GERMANSKCH !
    A JAK POWSTAWAŁY NASZE BALONY ********** SZMATY POLSKIE TO NIE WASZA SPRAWA ? MY SIĘ NIE *********** MY GERMANI W WASZE DOMY SUKÓW POLSKICH , WIEC WY SIĘ ZDIRY NIE ************* W NASZ DOM !
    A ZA TĄ SKARBÓWKĘ DROGO NAM ZDIRY POLSKIE ZAPLACICIE !
    BEDZIECIE SZAMTY TU I TAM ZNISZCZONE I UPOKAŻĄNE W ROBOCIE !
    OSTRZEGALISMY I TAK BĘDZIE ! TYLKO POSUNĆIE SIĘ PIEPSZENI MĘZULKOWIE PAZERNI ,BO JESTEŚCIE GORSI OD WASZYCH SUKOW POLSKICH . O JEDEN STOPIEŃ DO PRZODU ,TO PO WAS BĘDZIE ! I SĘPY SIE UCIESZĄ DOBREGO POKARMU ?

  • ~italy2014-03-01 10:00

    nie ma takiego bezrobocia w polsce !!! jest maksymalnie 3 %. miliony ludzi wyjechalo a reszta pracuje na czarno. gdyby w polsce byly takie wysokie zasilki mielibysmy 20% bezrobocia albo i wiecej. we wloszech sa duze zasilki a ceny takie jak w PL to nie oplaca sie pracowac

  • ~Marco2014-03-01 00:24

    No proszę mają najgorzej od 37 lat, a my mamy takie bezrobocie od wielu lat (o tym prawdziwym nie wspomnę). Kto był ostatnio w Italii ,na pewno zazdrości. U nas też mógłby być też taki kryzys. Artykuł dla polskich lemingów.

  • ~SteFun2014-02-28 23:19

    @andy
    tak ci się tylko wydaję. Kapitał wynajmuje socjotechników do sterowania głupkami jak ty i ja... bogactwo zostanie skupione a reszta zostanie niewolnikami ekonomicznymi.. obudźmy się!

  • ~oburzony722014-02-28 23:16

    U nas to jest przyjętą przez rząd normą. A każdy rdzenny Polak wie że realne bezrobocie w kraju nad Wisłą jest ZDECYDOWANIE większe: nie zgłaszający się i nieodhaczający się ludzie , plus rekordowa emigracja...

  • ~top_model2014-02-28 18:04

    Jak byscie sie obudzili Przeciez to zachodni styl zycia.Bezrobocie,coraz powszechniejsza bieda brak perspektyw ,zycie z socjalu a zarazem wolny przeplyw "sily roboczej" czyli wspolczesnych niewolnikow.Juz 120 milionow ludzi z UE zyje w biedzie.43% populacji europejskiej zyje od pensji do pensji,od socjalu do socjalu.Bedzie jeszcze gorzej.A w maju wybory do koryta...niestety wielu takich jak ostatnio nasz pijany posel.Jak moze byc dobrze?