Kryzys we Włoszech. Największe bezrobocie od 37 lat

X

Tak źle we Włoszech nigdy nie było. Tylko w ubiegłym roku zlikwidowano prawie pół miliona miejsc pracy, a bezrobocie jest najwyższe od 1977.

We Włoszech wskaźnik bezrobocia zbliża się do trzynastu procent. W ubiegłym roku zlikwidowano 478 tysięcy miejsc pracy - poinformował tamtejszy główny urząd statystyczny. Obecnie bezrobocie we Włoszech wynosi 12,9 procent. Wszystkich bezrobotnych jest już ponad trzy miliony. To najwięcej od 1977 roku. Jedna trzecia to następstwo kryzysu w ostatnich pięciu latach. Bezrobocie dotyka także osób pracujących dorywczo. Jest ich w tej chwili dwa miliony 600 tysięcy.

Dodatkowo ponad półtora miliona bezrobotnych pogodziło się z myślą, że w najbliższym czasie nie znajdzie żadnego zajęcia i nawet go nie szuka. Tradycyjnie bezrobocie najboleśniejsze jest na południu Włoch oraz wśród ludzi w wieku od 15 do 34 lat. Na wiadomość o tych najnowszych danych premier Matteo Renzi oświadczył, że są „przerażające”. Rząd uważa tę sprawę za priorytetową i ma się nią zająć już marcu.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: IAR
  • ~SteFun
   2014-02-28 23:19
   @andy
   tak ci się tylko wydaję. Kapitał wynajmuje socjotechników do sterowania głupkami jak ty i ja... bogactwo zostanie skupione a reszta zostanie niewolnikami ekonomicznymi.. obudźmy się!
  • ~oburzony72
   2014-02-28 23:16
   U nas to jest przyjętą przez rząd normą. A każdy rdzenny Polak wie że realne bezrobocie w kraju nad Wisłą jest ZDECYDOWANIE większe: nie zgłaszający się i nieodhaczający się ludzie , plus rekordowa emigracja...
  • ~top_model
   2014-02-28 18:04
   Jak byscie sie obudzili Przeciez to zachodni styl zycia.Bezrobocie,coraz powszechniejsza bieda brak perspektyw ,zycie z socjalu a zarazem wolny przeplyw "sily roboczej" czyli wspolczesnych niewolnikow.Juz 120 milionow ludzi z UE zyje w biedzie.43% populacji europejskiej zyje od pensji do pensji,od socjalu do socjalu.Bedzie jeszcze gorzej.A w maju wybory do koryta...niestety wielu takich jak ostatnio nasz pijany posel.Jak moze byc dobrze?
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.