Spór o dotacje dla barów mlecznych

X

Ministerstwo finansów twierdzi, że bary mleczne nie wykorzystują pieniędzy zarezerwowanych dla nich na dotacje. Przedsiębiorcy odpowiadają, że wnioski są odrzucane.

W ubiegłym roku ministerstwo przeznaczyło na wsparcie dla barów mlecznych prawie 22 miliony złotych. Pieniędzy nie wykorzystano i kwota zarezerwowana na ten rok została okrojona do 20 milionów złotych.

Współwłaściciel warszawskiego baru mlecznego "Prasowy" Kamil Hagemajer argumentacją resortu finansów jest zaskoczony. Jak tłumaczy - jego podanie o dotację zostało odrzucone z powodu braku pieniędzy. W uzasadnieniu odmowy urzędnicy zapisali, że muszą zabezpieczyć wsparcie na działalność dla dotychczasowych przedsiębiorców - podkreśla.

W zamian za wsparcie bary mleczne muszą oferować zdrowe i niedrogie posiłki. Wymogiem jest sprzedawanie produktów, które nie zostały przetworzone, a do ich przygotowania użyto świeżych składników. Bary nie mogą też sprzedawać alkoholu ani oferować cateringu. Muszą także utrzymać niskie ceny - narzucana przez nie marża nie może przekroczyć 30 procent.

Udostępnij na Facebooku
  Powered by ContentStream
  • ~SLD-PZPR wprowadzilo dofinansowanie dla swoich
   2014-01-14 22:52
   -sprawdzcie kim sa wlasciciele barow mlecznych - Millera tez zapytajcie--- temat to przeplacenie ustawy za czasow SLD...
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.