Spór o dotacje dla barów mlecznych

2014-01-14 16:09 | Aktualizacja: 16:09
Bar mleczny

Bar mleczny (Fot. Fot. Jacek Marczewski Agencja Gazeta / Agencja Gazeta)

Ministerstwo finansów twierdzi, że bary mleczne nie wykorzystują pieniędzy zarezerwowanych dla nich na dotacje. Przedsiębiorcy odpowiadają, że wnioski są odrzucane.

reklama


W ubiegłym roku ministerstwo przeznaczyło na wsparcie dla barów mlecznych prawie 22 miliony złotych. Pieniędzy nie wykorzystano i kwota zarezerwowana na ten rok została okrojona do 20 milionów złotych.

Współwłaściciel warszawskiego baru mlecznego "Prasowy" Kamil Hagemajer argumentacją resortu finansów jest zaskoczony. Jak tłumaczy - jego podanie o dotację zostało odrzucone z powodu braku pieniędzy. W uzasadnieniu odmowy urzędnicy zapisali, że muszą zabezpieczyć wsparcie na działalność dla dotychczasowych przedsiębiorców - podkreśla.

W zamian za wsparcie bary mleczne muszą oferować zdrowe i niedrogie posiłki. Wymogiem jest sprzedawanie produktów, które nie zostały przetworzone, a do ich przygotowania użyto świeżych składników. Bary nie mogą też sprzedawać alkoholu ani oferować cateringu. Muszą także utrzymać niskie ceny - narzucana przez nie marża nie może przekroczyć 30 procent.reklama
Źródło: IAR
Wypowiedzi: 1
  • ~SLD-PZPR wprowadzilo dofinansowanie dla swoich2014-01-14 22:52

    -sprawdzcie kim sa wlasciciele barow mlecznych - Millera tez zapytajcie--- temat to przeplacenie ustawy za czasow SLD...


reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV