Spór o dotacje dla barów mlecznych

2014-01-14 16:09 | Aktualizacja: 16:09
Bar mleczny

Bar mleczny (Fot. Fot. Jacek Marczewski Agencja Gazeta / Agencja Gazeta)

Ministerstwo finansów twierdzi, że bary mleczne nie wykorzystują pieniędzy zarezerwowanych dla nich na dotacje. Przedsiębiorcy odpowiadają, że wnioski są odrzucane.W ubiegłym roku ministerstwo przeznaczyło na wsparcie dla barów mlecznych prawie 22 miliony złotych. Pieniędzy nie wykorzystano i kwota zarezerwowana na ten rok została okrojona do 20 milionów złotych.

Współwłaściciel warszawskiego baru mlecznego "Prasowy" Kamil Hagemajer argumentacją resortu finansów jest zaskoczony. Jak tłumaczy - jego podanie o dotację zostało odrzucone z powodu braku pieniędzy. W uzasadnieniu odmowy urzędnicy zapisali, że muszą zabezpieczyć wsparcie na działalność dla dotychczasowych przedsiębiorców - podkreśla.

W zamian za wsparcie bary mleczne muszą oferować zdrowe i niedrogie posiłki. Wymogiem jest sprzedawanie produktów, które nie zostały przetworzone, a do ich przygotowania użyto świeżych składników. Bary nie mogą też sprzedawać alkoholu ani oferować cateringu. Muszą także utrzymać niskie ceny - narzucana przez nie marża nie może przekroczyć 30 procent.

Źródło: IAR
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 1
  • ~SLD-PZPR wprowadzilo dofinansowanie dla swoich2014-01-14 22:52

    -sprawdzcie kim sa wlasciciele barow mlecznych - Millera tez zapytajcie--- temat to przeplacenie ustawy za czasow SLD...


Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV