Awizo sądowe w kiosku? "Sytuacja odbiorców poczty nie zmienia się"

| Aktualizacja:
X

Pierwsze tegoroczne awiza sądowych pism powinny dziś dotrzeć do adresatów. Ale w tym roku - po raz pierwszy - swoją korespondencję będą oni mogli odebrać... w kioskach Ruchu.

Od stycznia Polska Grupa Pocztowa zastąpiła Pocztę Polską w dostarczaniu korespondencji z sądów i prokuratur. Obecnie to nie listonosz lecz kurier dostarcza nam takie przesyłki. Z awizem nie idziemy na pocztę, ale do jednego z punktów wskazanych przez Polską Grupę Pocztową. Może być nim jeden z kilku tysięcy kiosków Ruchu.

Adresaci nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo korespondencji - zapewniają przedstawiciele Polskiej Grupy Pocztowej. Prezes Grupy Leszek Żebrowski wyjaśnia, że adresaci przesyłek z sądów i prokuratur nie powinni odczuć zmiany. Korespondencja będzie dostarczana do adresatów czyli do osób prywatnych lub firm. Leszek Żebrowski dodał, że kurierzy PGP są odpowiednio motywowani, żeby korespondencje dostarczać bezpośrednio do adresata, a nie do punktu obsługi klienta. Najczęściej są to przesyłki ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Rozmówca IAR dodaje, że w razie potrzeby awizowania przesyłki adres odpowiedniego punktu odbioru listu będzie dokładnie opisany. Adresat ma tydzień na jej odbiór.
Jak zapewnia Leszek Żebrowski kioskarze i kurierzy byli i są doszkalani w zakresie obsługi klientów. Jakość usług jest sprawdzana przez kontrolerów i na bieżąco poprawiana. Rozmówca IAR dodaje, że zarówno pracownicy jego jak i agencji podpisują stosowne zobowiązania i podobnie jak listonosze, muszą dochowywać wszelkich zasad obsługi korespondencji.

Część Polaków obawia się o bezpieczeństwo przesyłek, które niedostarczone lądowałyby w jednym z ponad 7 tysięcy punktów obsługi klienta PGP. Wśród nich jest około 5 tysięcy kiosków Ruchu. Do tej pory Polska Grupa Pocztowa obsłużyła już prawie 380 tysięcy przesyłek sądowych i prokuratorskich. Kontrakt obowiązuje do 2015 roku, a jego wartość to około 500 mln zł.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: IAR
  Powered by ContentStream
  • ~2222
   2014-01-09 16:50
   Stowarzyszenie Interesu Społecznego "Wieczyste" i inne osoby już składają wnioski o doręczenie pism sądowych przez Pocztę Polską (a nie przez PGP czy Ruch). Więcej na stronie Serwis21 czy Stowarzyszenia.
  • ~cd
   2014-01-09 18:53
   SĄDY, KTÓRE SĄ REPREZENTANTEM RZECZYOSPOLITEJ I ORZEKAJĄ W JEJ IMIENIU - NEGUJĄ PODSTAWOWĄ JEDNOSTKĘ KOMUNIKACYJNĄ - POCZTĘ POLSKĄ A PREFERUJĄ OBCE FIRMY BYŚ MOŻE NAWET FIRMY OBCEGO WYWIADU- TO SKANDAL. RZĄD TUSKA-PIECHOCIŃSKIEGO JUŻ W JAWNY SPOSÓB NISZCZY PAŃSTWO POLSKIE. HAŃBA
  • ~awo
   2014-01-09 16:43
   czy w naszym kraju jest ktoś kto walnie pięścią w stół i powie dość ! Tusku,czy to zaplanowane dalsze gnojenie i poniżanie Polaków czy też nie stać was na mocne wejście i wykopanie łajdaków.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.