Usługa prawna w Availo kosztuje poniżej 50 złotych i jest dostępna codziennie od 8.00 do 20.00 we wszystkie dni powszednie. Wystarczy wejść na stronę www.availo.pl i w parę minut zostać klientem firmy. Od tego momentu możemy korzystać z usług najwyższej jakości płacąc naprawdę niewiele.

W powszechnym przekonaniu kancelarie prawnicze oferują drogą usługę. Polacy korzystaliby na pewno częściej z usług prawników, gdyby nie obawa przed wysokimi cenami. Setki dowcipów o prawnikach bazują na stereotypie, że adwokat lub radca prawny to w gruncie rzeczy wyjątkowo drogi zbytek a pożytek z niego niewielki. Kancelarie prawne, zwłaszcza te dobrze znane, potrafią zaszokować cenami. Jednocześnie młodzi prawnicy, nawet gdyby chcieli, nie mogą zdobywać klientów oferując im porady prawne w dobrej cenie.

Cenowa rewolucja

Nie wszyscy wiedzą, że adwokaci i radcowie prawni mają w Polsce zakaz podawania publicznie cen swoich usług. To jest tak jak robić zakupy, nie wiedząc ile kosztuje towar na półce sklepowej. Trudno się więc dziwić, że klienci się do prawników nie garną i wizytę w kancelarii traktują jako ostateczność. Nikt nie lubi kupować kota w worku.

Availo nie jest jednak zwykłą kancelarią prawną, może więc zgodnie z prawem podawać ceny udostępnianych usług. To złamanie korporacyjnego tabu i głównej bariery, która powoduje że, ludzie boją się korzystać z prawników. Teraz klient nie tylko płaci mniej, ale także z góry wie, ile będzie go kosztowała porada prawna, sporządzenie umowy, czy napisanie pozwu.

Firma Availo przeniosła tradycyjne zasady świadczenia usług prawnych z kancelarii do świata nowoczesnych technologii, w którym pomoc prawną świadczą wyłącznie adwokaci i radcowie prawni. Są wśród nich prawnicy o wieloletniej praktyce i znakomitych referencjach.

Jak to działa?

Klient kupuje usługę prawną bezpośrednio w Internecie (www.availo.pl) lub w punkcie sprzedaży. Jedna usługa dla indywidualnego klienta kosztuje 50 złotych, dwie 85 złotych, natomiast dla firmy to tylko 149 zł za 3 usługi. Trzeba je wykorzystać w ciągu roku. Usługi zawsze można dokupić, dokładnie tak, jak kupujemy na kartę minuty w sieciach komórkowych.

Kiedy potrzebujemy prawnika wystarczy telefon do firmy. Tam konsultantka kieruje klienta do odpowiedniego adwokata lub radcy prawnego. Ten udziela pełnej pomocy prawnej, tak jak w tradycyjnej kancelarii, w razie potrzeby klient przesyła potrzebne dokumenty mailem, lub tą samą drogą otrzymuje zamówioną umowę czy pozew.

Warto zaznaczyć, że jedna usługa, to nie jedna rozmowa telefoniczna – to załatwienie konkretnej sprawy. Jeśli trzeba, klient dosyła dane lub dokumenty i prawnicy z Availo przygotowują np. pismo procesowe, pozew czy wniosek. Czasem załatwienie jednej sprawy wymaga 2 – 3 rozmów i analizy dokumentów. Koszt rozmowy wg taryfy operatora, żadnych ukrytych opłat.

Nowość w Polsce

W Polsce do tej pory nie istnieje porównywalny system dający szybki i stały dostęp do usług prawnych świadczonych wyłącznie przez profesjonalnych prawników, za określoną, niewysoką kwotę, bez wychodzenia z domu czy biura.

Są wprawdzie kancelarie prawne, które świadczą usługi za pośrednictwem internetu, jednak warunki dostępu do nich są na tyle skomplikowane, że korzysta z nich niewiele osób. Nie sprawdziły się abonamenty prawne, które za określoną kwotę miesięcznie oferują wsparcie prawnika na przykład dla firmy. Zawarcie umowy poprzedzone jest oceną ryzyka, badaniem kondycji klienta i jest znacznie droższe niż system Availo. Co gorsza w wypadku abonamentu płaci się niezależnie od korzystania z usług, tylko za to, że prawnik jest w gotowości do pracy. Umowa zawierana jest na rok, a płacić trzeba co miesiąc.

Dlaczego nikt inny wcześniej tego nie zrobił?

To chyba najczęściej zadawane pytanie z jakim spotykają się twórcy Availo.

- Nad uruchomieniem Availo pracowaliśmy ponad dwa lata – mówi Grzegorz Maj, prezes firmy. – Wiele osób mówiło nam, że to niemożliwe, by wysokiej jakości usługi prawnicze udostępniać przez telefon i to w tak korzystnej cenie. Ja uważam, że Polska pod tym względem nie różni się od Niemiec, Francji czy USA. Ludzie potrzebują dostępu do dobrego prawnika, w cenie na którą będzie ich stać. Udowodniliśmy że, można połączyć najwyższą jakość porady udzielonej przez wyspecjalizowanego prawnika za przystępną ceną. Wszystko dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii telekomunikacyjnych i informatycznych.

W Europie i USA dawno już to znają

Usługi prawne w formie pre paid są bardzo popularne i łatwo dostępne między innym w Austrii, Francji, Danii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Norwegii. W Niemczech aż 80% obywateli ma stały dostęp do pomocy prawnej.
W USA ponad połowa populacji ma różne formy „pre paid legal plan” czyli przedpłaconych pakietów prawnych, bardzo podobnych do tych jakie oferuje Availo.