Niemcy grają na nosie Gazpromowi. A korzysta Polska

| Aktualizacja:

Oddany wczoraj do użytku Gazociąg Północny na nowo definiuje pojęcie bezpieczeństwa energetycznego w Europie i stosunki niemiecko-rosyjskie. Zwiększy się zależność czołowych, niemieckich koncernów energetycznych od Rosji, a Niemcy stały się europejskim hubem energetycznym. Z tego paktu Ribbentrop-Mołotow bis może skorzystać i Polska.

wróć do artykułu
  • ~Adam_J
    (2011-11-09 07:38)
    Jest SUPER,
    będzie jeszcze lepiej !!
  • ~t.ze
    (2011-11-09 10:55)
    Bzdura i kłamstwo, robienie Polakom wody z mózgu. Gazprom sprzedaje Polsce gaz za najwyższą cenę w Europie, a następnie dla picu pośrednik odsprzedaje pozornie tanie i tak dalej cena być może będzie najwyższa w Europie.
  • ~qwas
    (2011-11-09 11:25)
    Zgazowany umysł wymyślił teorię a ty głupi Polaku w nią wierz :( Największe złoże gazu chociaż nie najtańszego uruchamia się codziennie po obiadku w żyrandolowym pałacu : to wiadomość dla PGNiG :) POwodzenia w wydobyciu !!!
  • ~jacieniemoge
    (2011-11-09 11:15)
    a rosyjskie "Wiedomosti" napisały: "będziemy mogli zakręcić kurek Polsce"
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosyjska-gazeta-bedziemy-mogli-zakrecic-kurek-Polsce,wid,13971723,wiadomosc.html
  • ~cd
    (2011-11-09 11:20)
    No sukces ogromny "Korytarz" już nie biegnie przez Gdańsk a środkiem Bałtyku.
  • ~My zawsze ogladamy się na Innych
    (2011-11-09 11:01)
    Inni zawsze winni... A my co zrobiliśmy przez 21 lat???

    Ani 1 elektrowni ani jednej nowej lini energetycznej...Co zbudowała Komuna i Rosja to mamy. A raczej mieliśmy bo pogoniliśmy dla obcych za srebrniki.

    Jak czytam rosyjska prasę to tam non-stop o strategii, gospodarce, rozwoju...

    A U Nas - Nergal, cycki Dody i Kto odpadł z Tańca z Gwiazdami.
    Polityka, rozwój, strategia?? Nie to dla nas obojetne
  • ~Celtic
    (2011-11-09 10:59)
    Ruskie nie mają pojęcia o Katyniu, więc trzeba o tym często mówić i pisać.
  • ~wołek
    (2011-11-09 10:56)
    Co my teraz z tym gazem zrobimy bo;
    -rząd PO-PSL podpisał umowę na gaz z Rosji do 2037 roku i to po cenach 350 $/m3
    -Tusk podpisał umowę na gaz skroplony z Katarem 5 mln m3
    -złoża konwencjonalne oferują 5 mln m3 rocznie
    -firmy poszukujące gazu łupkowego zadeklarowały chęć wydobycia już w przyszłym roku gazu w ilości 15 mln m3
    -a teraz jeszcze mamy zapewne podpisać umowy z Niemcami sugerując niższą cena
    Wniosek jest taki że zapewne sprzedajny rząd podpisze umowę Berlinem a następnie będzie sprzedawał gaz po cenach dampingowych 50 dolarów za m3 no bo po co nam gazu trzy razy więcej społeczeństwo pokryje różnice .
  • ~Jaś
    (2011-11-09 10:44)
    Niemcy jeszcze przed rurą kupowały od Rosji 24% taniej. A u nas Walduś będzie na drugąkadencję min.gospodarki za to że tak dobrze wynegocjował ceny u Ruskich.
  • ~Rabin Lewartow
    (2011-11-09 11:33)
    Cały artykuł o zyskach Niemiec, a na koniec jakiś mętny wtręt o Polsce. Żenada.
  • ~2 teoria
    (2011-11-09 10:44)
    2-to jest zakłamana teoria !!!
    -mamy z Rosją POdpisaną umowę na gaz -bardzo niekorzystną dla Polski ( nadwyżek nie możemy sprzedać ,Rosja zabrania w umowie)
    - Od Niemiec taniej o 15% ? Ha,ha -ładna teoryjka !!!
    A kto z resztą wie ,czy Rosja ZEZWOLI Niemcom sprzedać gaz Polsce ???

    A zarabiać powinniśmy i to dużo ,bo RURA POzbawiła nasz KRAJ dostępu do żeglugi statków PO Bałtyku -dlatego zlikwidowano stocznie !!! Czyli mamy WIELKIE gooowno !!!
  • ~Dopminik
    (2011-11-09 10:43)
    "Polska zyska na Gazociągu Północnym..." dlatego trzeba podnieść cenę gazu dla odbiorców w Polsce !? To się nazywa dojenie ile się da z obywateli przez PGNiG - t.j. s- synstwo.
  • ~tylko dla POmatołów
    (2011-11-09 10:26)
    "Polska zyska na Gazociągu Północnym"
    A świstak siedzi i zawija w sreberka...
  • ~Kazików u nas dostatek
    (2011-11-09 10:21)
    Kazik !!!
    Durniem urodziłeś się , durniem jesteś ,durniem pagibniesz ot co !!!
  • ~a
    (2011-11-09 10:20)
    Z powyzszego tekstu wynika ze nie jest to juz "zaskakujaca teoria" a raczej zaskakujaca praktyka.Nalezy wiec TAK TRZYMAC ! Gaz z lupkow to tylko niezbedna koniecznosc gdy nie ma juz ZADNEJ mozliwosci.
  • ~Cena gazu w USA
    (2011-11-09 10:14)
    Biedni Amerykanie...U nich cena gazu przez łupki spadła do 80$ za 1000m3.

    W Niemczech jest teraz taniej o 20%...A po Nowym Roku obniżają ceny gazu i pradu o 15%.

    My Zielona Wyspa jesteśmy zasobni finansowo i nas stać - U nas podwyżki 2012 beda dwucyfrowe (nie w złotówkach tylko w %)
  • ~My zawsze z ręką w Nocniku
    (2011-11-09 11:31)
    Zawsze biedni, zawsze za późno, nie przewidzieliśmy.

    Nawet polskie prawo - stwierdzenie Ustawodawca nie przewidział - to norma w tym kraju.
  • ~?.??
    (2011-11-09 11:38)
    ZA 20 LAT NIEMCY I ROSJA WYBUDUJA AUTOSTRADE POD BALTYKIEM OMIJAJAC POLSKE A ANALITYCY BEDA PISAC ZE ZAROBILISMY
  • ~To sa tematy zastępcze
    (2011-11-09 10:09)
    Ważne i najważniejsze dla polaka to zdjęcie krzyża w Sejmie i zwiekszenie ilości posłów z mniejszości seksualnych.

    To najpilniejsze zadnie na najliższe 30 lat
  • ~darek
    (2011-11-09 15:47)
    Jako kolonia niemiecka niewątpliwie skorzysta, polityka PO prowadzi do kolejnego rozbioru Polski.

Może zainteresować Cię też: