Niemcy grają na nosie Gazpromowi. A korzysta Polska

| Aktualizacja:

Oddany wczoraj do użytku Gazociąg Północny na nowo definiuje pojęcie bezpieczeństwa energetycznego w Europie i stosunki niemiecko-rosyjskie. Zwiększy się zależność czołowych, niemieckich koncernów energetycznych od Rosji, a Niemcy stały się europejskim hubem energetycznym. Z tego paktu Ribbentrop-Mołotow bis może skorzystać i Polska.

wróć do artykułu
  • ~astronauta
    (2011-12-21 15:25)
    Jest miejsce na księżycu oraz marsje , ochotnicy PiS wylot.
  • ~Pisk
    (2011-12-21 15:22)
    Polacy = mogą cmoknąć w końcówkę przewodu pokarmowego,
    będą czuć gaz jelitowy (po Eksmubisanie ) , lub Katar
  • ~Aga
    (2011-11-15 21:06)
    Dzięki komu jak nie Kaczorom rosjanie zrezygnowali z drugiej nitki Jamał.To Kaczory nabijali w głowy ,że Rosjanie poprowadzą obok sieć szpeigowską internetu.Cyz nie pamitacie co ci zarliwi patryioci nam zgotowali.Kaczor powinien siedyziec w kryminale do konca zycia
  • ~Zgredek
    (2011-11-12 09:42)
    Do ekonomisty- tak zapewne jest. Tylko wielu durni myśli, że Niemcy graja na nosie komuś, kto im gaz taniej sprzedaje. Jesteśmy zarażeni małpią złośliwością ludzi PiS i Kościoła. Katole i PiS-ory myślą po chamsku i nie rozumieją interesów i szacunku jaki należy mieć do osoby z którą się prowadzi interesy. Premier Marcinkiewicz proponował przyłączyć się do budowy Nord-Stremu, tu głupole z PiS i Katole mu nie pozwolili. No to Pawlak wyżej pięt nie mógł podskoczyć. Wysokie ceny oraz obecne kłopoty budżetowe zawdzięczamy PIS i AWS oraz Kościołowi - czyli obecnym elitom. Pozdrowienia dla Solidarnych
  • ~ekonomista
    (2011-11-10 13:30)
    A nikt jakos nie wpadl na pomysl, ze to moze byc za zgoda Gazpromu i ze w ten sposob Gazprom splaca kredyty zaciagniete na budowe Nordstream w RFN. Niektorzy w POlsce Tuska ciagle jeszcze mysla, ze Polska nie jest przedmiotem, tylko jest podmiotem w polityce miedzynarodowej.
  • ~OMEN
    (2011-11-10 12:47)
    Taa... To oczywiste, że skorzystamy z PAKTU RIBBENTROP-MOŁOTOW BIS. W końcu mamy w tym wprawę. Ostatnio wiele PO-lskich rodzin korzystało z niemieckiej PO-mocy sPOłecznej jaką były OBOZY.Niemcy nas koncentrowali , a my sobie tam OBOZOWALIŚMY. Większość rodzin nawet DOŻYWOTNIO !!!
  • ~Iga
    (2011-11-09 17:07)
    Polska terz mogla pocignac rurociag od ruskiego do siebie i dalej Polska by mogla sprzedawac gaz na Europe zachodnia !
    Ale Polacy sa za bardzo bezrozumni !
  • ~darek
    (2011-11-09 15:47)
    Jako kolonia niemiecka niewątpliwie skorzysta, polityka PO prowadzi do kolejnego rozbioru Polski.
  • ~Nic nie robimy...I Zyskujemy
    (2011-11-09 15:28)
    Polskie Lenistwo zawsze górą.

    Niech inni budują gazociągi , Fabryki, Autostrady i Banki...Polska zyskuje!!!
  • ~kontakton
    (2011-11-09 14:30)
    POLSKA ZYSKA MILION ...A STRACI DZIESIĘĆ MILIONÓW
  • ~1
    (2011-11-09 14:24)
    Takie teksty są po to żebyśmy przestali podejmować działania prowadzące do niezależności energetycznej .
    Wszystkim dookoła jakoś się opłaca inwestować miliardy , tylko w Polsce nikt nie patrzy w przyszłość dalej niż na 4 lata . U nas nawet najdroższe w Unii autostrady są budowane ze śmieci .
    W Polsce zawsze byli zdrajcy opłacani przez obce mocarstwa dziś jest nie inaczej . Dlatego nasza dola się powtórzy . Zawsze mnie fascynują narody i ich włodarze którzy są patriotami . Popatrzmy na NIemcy i Wielką Brytanię . Tam jest mniej zdrajców niż u nas .
  • ~ekonomista
    (2011-11-09 13:22)
    RFN zwiekszy swoje znaczenie nie tylko dlatego, ze potrafi pragmatycznie handlowac z Rosja, ale takze dlatego, ze ma wlasne rezerwy gazu na terenie wydzierzawionym od Norwegii. Natomiast to , ze Polska zyska na Nordstream jest mniej prawdopodobne, gdyz POlska zmarnowala juz wiele szans po odzyskaniu tzwn. "niepodleglosci".
  • ~euro-pejczyk
    (2011-11-09 13:11)
    Szalona gonitwa zaprzyjaźnionych mediów, aby każdy idiotyzm, klęskę największą i porażkę przedstawić jako sukces osiągnięty dzięki niesłychanie przebiegłej polityce Donalda, jest POwalająca.
    To coś takiego jak Bolek, co podpisywał kwity w SB i w ten sposób oszukał komunę.
  • ~derwisz
    (2011-11-09 12:50)
    Oto nastepny ,,cud" Tuska.Jak nie od Ruskich to od Niemcow..a gdzie Polski interwes???
    horror trwa
  • ~OMEN
    (2011-11-09 12:36)
    Taa... To się w tym Dzienniku zastanówcie! ZYSKAMY, czy będziemy tą rurą SZANTAŻOWANI!!!
  • ~Pinko
    (2011-11-09 12:17)
    A Polska co do tej pory robiła ?
    To teraz największy tranzyt i sukces to Niemcy ?

    Pomidor ! ! !
  • ~?.??
    (2011-11-09 11:38)
    ZA 20 LAT NIEMCY I ROSJA WYBUDUJA AUTOSTRADE POD BALTYKIEM OMIJAJAC POLSKE A ANALITYCY BEDA PISAC ZE ZAROBILISMY
  • ~Rabin Lewartow
    (2011-11-09 11:33)
    Cały artykuł o zyskach Niemiec, a na koniec jakiś mętny wtręt o Polsce. Żenada.
  • ~My zawsze z ręką w Nocniku
    (2011-11-09 11:31)
    Zawsze biedni, zawsze za późno, nie przewidzieliśmy.

    Nawet polskie prawo - stwierdzenie Ustawodawca nie przewidział - to norma w tym kraju.
  • ~qwas
    (2011-11-09 11:25)
    Zgazowany umysł wymyślił teorię a ty głupi Polaku w nią wierz :( Największe złoże gazu chociaż nie najtańszego uruchamia się codziennie po obiadku w żyrandolowym pałacu : to wiadomość dla PGNiG :) POwodzenia w wydobyciu !!!

Może zainteresować Cię też: