PGNiG zamierza do końca tego tygodnia przekazać odpowiedzi na pytania URE dotyczące nowej taryfy na gaz. Spółka chce, by nowa taryfa obowiązywała od 1 czerwca do końca września - poinformował wiceprezes PGNiG Sławomir Hinc."Jesteśmy w trakcie negocjacji z URE, do końca tygodnia, najpóźniej do poniedziałku, odpowiemy regulatorowi na jego ostatnie wezwanie" - powiedział Hinc podczas czwartkowej konferencji prasowej PGNiG.

Dodał, że wniosek obejmuje okres od 1 czerwca do końca września 2011 r. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło w kwietniu do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o podwyżkę cen gazu od 1 czerwca. Urząd uważa, że wzrost cen gazu prawdopodobnie nastąpi, powodem jest wysoki kurs ropy.

"Na dziś można przewidzieć, że zmiany cen gazu w górę nastąpią. PGNiG złożyło wniosek o zatwierdzenie wyższej taryfy od 1 czerwca" - mówił w kwietniu Marek Woszczyk, p.o. prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Aby nowa taryfa mogła wejść w życie, wniosek powinien zostać zatwierdzony do 17 maja.