Które podatki w górę? Kto dostanie podwyżkę? Oto budżet 2012!

| Aktualizacja:

Minister finansów Jacek Rostowski nie ustąpił przed żądaniami ministrów i silnych grup zawodowych. Tak wynika z projektu budżetu na przyszły rok, do którego dotarł „DGP”. Dzisiaj projektem oficjalnie zajmie się rząd, wczoraj ministrowie dyskutowali o nim na nieformalnym spotkaniu.

wróć do artykułu
  • ~Elena
    (2011-05-05 07:42)
    Jestem za uchwaleniem takich propozycji.
  • ~LOL
    (2011-05-05 11:30)
    Królewskie orszaki, piękne karoce, nienagannie zadbane konie, zabytkowy Rollse-Royce, ociekająca klejnotami korona i ekskluzywny pałac - czy to kosztuje aż tak wiele? Okazuje się, że mniej niż limuzyna BMW, rezydencja w Wiśle i na Helu czy kilku ministrów.

    Bo Kancelaria Prezydenta kosztuje nas rocznie więcej niż cały dwór brytyjskiej królowej!

    Na utrzymanie głowy państwa w tym roku wydamy przeszło 171 mln zł. Tymczasem Elżbieta II, mimo wyprawienia kosztownego ślubu wnukowi Williamowi, w ciągu roku wydaje o pięć milionów złotych mniej!

    W tym roku prezydent wyda aż 171,5 mln zł, choć pierwotne plany mówiły o 158 mln zł. Lwią część, prawie 73 mln zł, pochłoną pensje i nagrody dla prezydenckich urzędników. – Nie ma uzasadnienia dla wzrostu kosztów i przerostu administracji, kiedy gdzie indziej tnie się wydatki – krytykuje tę sytuację znany ekonomista Marek Zuber. Kilkadziesiąt milionów złotych kancelarię kosztuje też zakup przeróżnych towarów i usług.

    Lawinowo rosną natomiast wydatki na odznaczenia i ordery – aż 13 mln zł więcej niż w 2009 roku! Kancelaria tłumaczy to między innymi zwiększeniem liczby odznaczeń. Do dotychczasowych, wśród których były np. Gwiazda Iraku i Gwiazda Afganistanu, dojdą jeszcze Gwiazda Konga, Gwiazda Czadu i Gwiazda Morza Śródziemnego. - Skoro prezydent pełni tylko funkcję reprezentacyjną, to trzeba się zastanowić czy jego utrzymanie musi kosztować aż tyle - uważa Marek Zuber.
    Tym bardziej, że w przeciwieństwie do brytyjskiej królowej nas prezydent tylko kosztuje. A Elżbieta II potrafi zarobić dla kraju. I to niemało!


    Jak widać kolesie z Unii Wolności i sekretarze PZPR biegający wokół Komorowskiego po pałacu w dalszym ciągu liczą na suty wikt z podatków i nic dziwnego, że denerwują ich zgromadzenia pod pałacem, bo takie związki najlepiej utrzymywać w tajemnicy.

    Do nowych odznaczeń obok Gwiazdy Czadu warto dorzucić jeszcze Gwiazdę Obciachu, Gwiazdę Bezwstydu, no i oczywiście Gwiazdę Bulu.

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Komorowski-kosztuje-nas-wiecej-niz-brytyjska-krolowa,wid,13376411,wiadomosc_prasa.html
    http://internaut.nowyekran.pl/post/13166,gwiazda-czadu-czyli-krol-z-budy-ruskiej-i-orszak-z-unii-wolnosci
  • ~@młot
    (2011-05-05 10:05)
    Tyle rozumu masz co głupi młot ! Rozkazuje ci polszewia to walisz na oślep . Uważaj bo sam się walniesz w swoją durną łepetynę a PObudka będzie przykra !
  • ~153 ZŁ OD 6 LAT
    (2011-05-05 10:13)
    ZAPYTUJE RZĄD CO Z ZASIŁKIEM PIELĘGNACYJNYM KTÓRY OD 6 LAT NIE JEST WALORYZOWANY I WYNOSI 153 ZŁ---JEŻELI MĄDRE GŁOWY ZAPOMNIAŁY O TYM TO SIĘ PRZYPOMINAMY
  • ~>>>>>> Zibi <<<<<
    (2011-05-05 10:06)
    JAK DOBRZE ŻE MAFII-tuska ZOSTAŁO TYLKO KILKA MIESIĘCY NIE-rządów ,
    BRAWO ...
  • ~polka
    (2011-05-05 10:17)
    mlot ---MASZ RACJE Dwa lata rzadzili --cztery lata temu --A ci co teraz rzadzili kradli rozwalali rozprzedali Polske nabili sobie KABZE ---TAK RZADZILI DLA SIEBIE --GRATULUJA CI TAKIEGO ROZUMIENIA --MOZE JESTES TYM CO RZADZILI OSTATNIE LATa --BO ICH HASLO TO --wszystko winien PIs -Nawet zesmy kradli
  • ~zzz
    (2011-05-05 10:33)
    Rostowskiemu POzostała już tylko modlitwa.
  • ~CDFHUI
    (2011-05-05 11:24)
    Żaden prawdziwy nauczyciel na PO nie głosuje. Ciekawe, w jaki sposób sfałszują wyniki wyborów, czy w ten sam co na chorego KOmorowskiego???
  • ~gkalewski
    (2011-05-05 10:29)
    To jest de facto zatrzymanie" rozwoju Polski, i "zamrożenie" społeczeństwa i jego podmiotowości i potrzeb!!! Budowanie neokolonialnego bantustanu w środku Europy trwa. Niesamowite podwyżki jakie funduje mieszkańcom Warszawa, Wrocław, Gdańsk świadczy o tym, iż zostało to postanowione jako wspólna akcja reżimu Tuskowego- selekcja naturalna w POlsce trwa. Może otworzą Oświęcim? Co z tymi co się im, "nie udało" trzeba będzie zrobić!!!
  • ~Lekarz
    (2011-05-05 10:30)
    @~młot2011-05-05 08:56

    Ty chyba chory jesteś.
  • ~gkalewski
    (2011-05-05 10:51)
    Zamiast narzekać ruszcie dupy!!! Jak bili ludzi z "Solidarności 80" na Krakowskim Przedmieściu, to większość patrzyła lub robiła zdjęcia komórką!!! Jeszcze wezmą Was za gardło -0 to dopiero początek i na Koniec "złota myśl" ale nie Polaka " Naród, który nie walczy o swoje prawa, musi zginąć" (Clausewitz)
  • ~123
    (2011-05-05 10:55)
    a może trzeba powrocić do zwiekszększenia podatku dla bogatych. Zapomnieli juz ze obnizyli na samym poczatku.
  • ~an77
    (2011-05-05 10:58)
    PLATFORMA "KUPUJE" elektorat - emerytów i nauczycieli - przed wyborami. Własnie, PRZED WYBORAMI i na WYBORY !!!
  • ~emerytka
    (2011-05-05 11:12)
    Wskaźnik wzrostu rent i emerytur nie uwzględni inflacji rok do roku. To są banialuki .Dziennikarze powinni "rypnąć" na ten temat komentarz. Przecież to życzeniowe pogaduszki ministra Rostowskiego wciskane go głów mało myślącym obywatelom.Jeśli weźmiemy pod uwagę tzw. wydatki sztywne:podwyżki czynszu, świadczeń:wywozu śmieci, dostaw widy, zwyżkę cen energii i żywności-to o jakich 4,2 proc.rekompensaty można tu mówić, skoro tegoroczna waloryzacja walnęła emerytów w plecy.Owszem można powiedzieć, że niektórzy -ci zdrowi-mogliby sobie dorobić .Pytanie brzmi: gdzie znajda prac,której tak strasznie braskuje, młodzi ludzie. Przecież bezrobocie mlodych to jest w Polsce dramat.
  • ~wxr
    (2011-05-05 11:30)
    Widać gołym okiem , że nie mają żadnego pomysłu na gospodarkę to będzie kolejne cztery lata dryfowania bez żadnej walki ,aż wpłyniemy na mieliznę , albo rozbijemy się o skały.Gdzie jest jesienna i wiosenna ofensywa legislacyjna , pozostały tylko puste obietnice.Wszystko podawane jest ( od prawie czterech lat ) w czasie przyszłym , a gdzie jest słynne " tu i teraz ".
  • ~cuba
    (2011-05-05 10:00)
    Mamy w Polsce tylu naukowców,także z dziedziny ekonomi.Więc powiedzcie mi tuskomatoły,skąd wziął się ten człowiek bez N.I.P.-u
  • ~Cytat 2
    (2011-05-05 11:39)
    "Osobisty majątek powyżej miliona złotych zgromadzili prezydenci: Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz (4,86 mln zł), Gdańska - Paweł Adamowicz (2,8 mln), Krakowa - Jacek Majchrowski (2,65 mln), Wrocławia - Rafał Dutkiewicz (prawie 2 mln) Olsztyna - Piotr Grzymowicz (1,6 mln), a także Poznania, Szczecina, Rzeszowa i Gorzowa Wielkopolskiego."

    Pytam się czy takie dochody uzyskuje się z pensji prezydenta ?
    Oni po prostu śmieją się nam w twarz.
  • ~fakt
    (2011-05-05 12:00)
    A głupie POLACZKI dalej patrzą z uwielbieniem na SŁOŃCE PERU- i tylko czaem jakiś zgrzyt popsuje nastrój ,ale od czego jest G WYBIÓRCZA .BAWCIE SIĘ TAK DALEJ A BĘDZIEMY tu MIELI- WÓDĘ I OGÓRY
  • ~bydłoszewski
    (2011-05-05 12:04)
    wstydzę się, że głosowałam na PO...
  • ~baca
    (2011-05-05 12:20)
    wybory sie zbliżają, trzeba robic dobrą minę do złej gry.

Może zainteresować Cię też: