Które podatki w górę? Kto dostanie podwyżkę? Oto budżet 2012!

| Aktualizacja:

Minister finansów Jacek Rostowski nie ustąpił przed żądaniami ministrów i silnych grup zawodowych. Tak wynika z projektu budżetu na przyszły rok, do którego dotarł „DGP”. Dzisiaj projektem oficjalnie zajmie się rząd, wczoraj ministrowie dyskutowali o nim na nieformalnym spotkaniu.

wróć do artykułu
  • ~belfer72
    (2011-05-05 06:30)
    E... DONEK to chyba ty mówiłłeś, że nauczyciele mają zapewnione podwyżki tak długo jak będziesz premierem? 2,2% to realna obniżka a nie podwyżka.
  • ~Stary Moher
    (2011-05-05 06:32)
    Jedyny rząd w ostatnim 22-leciu który obniżał podatki i inne obciążenia obywateli i przedsiębiorców to rząd PiSu! Tzw. "lyberałowie" o obniżkach podatków mówią w czasie kampanii wyborczej a potem je realnie podwyższają. Czy szanowne Lemingi tego nie widzą?
  • ~Obserwator
    (2011-05-05 07:09)
    Jeśli jesteśmy wolnym i niepodległym krajem to czemu jakaś Unia dyktuje nam co mamy robić? Czemu musimy mieć 23% VAT na ubranka?
  • ~ciekawski
    (2011-05-05 07:10)
    A premie dla rządu też pozostaną bez zmian ?
  • ~puszczyk
    (2011-05-05 07:21)
    No niestety nie widzą. Do tego większość emerytów też żyje w przekonaniu że to PO zmieniło zasady rewaloryzacji rent i emerytur.
  • ~emeryt 2009
    (2011-05-05 07:22)
    przykre, ale jeśli Polska ma powoli wychodzić z zadłużenia i wychodzić na ścieżkę rozwoju, ten budżet musi zostać uchwalony
  • ~jad
    (2011-05-05 07:28)
    @Stary Moher
    przy niezwykłej koniunkturze 1% , czyli maksymalnie 50 zł miesięcznie ulgi, brak strukturalnych reform wtedy kiedy były na to pieniądze. Stworzenie za to niebezpiecznej sytuacji znacznego ubytku środków z ZUS. marny wynik. i lemmingi to widzą:)
  • ~Elena
    (2011-05-05 07:42)
    Jestem za uchwaleniem takich propozycji.
  • ~sfv
    (2011-05-05 07:55)
    nauczyciele tylko podwyzki dostają, a inni, nic. hehe przestancie biadolic ze wam źle
  • ~rozgoryczony
    (2011-05-05 08:01)
    mamy wielką politykę prorodzinną, rządzący myślą, że becikowym zamkną ludziom usta, przecież kwota progu dochodowego nie zwiększa się od 7 lat, więc ile rodzin rocznie traci świadczenia rodzinne, dlaczego ministrowie nie szukają oszczędności od swoich kieszeń, tylko ciągle okradają nasze portfele, ale bedą pieniądze na budowę nowego gmachu sejmu, bo obecny rzekomo jest za mały, a jak się ogląda posiedzenia to sale sa prawie puste, więc o co tu chodzi, krajem rządzą hieny a nie zdrowy rozsądek, to przez nich mamy tak żle
  • ~NorvidNH
    (2011-05-05 08:07)
    Aby PEŁŁO żyło sie lepiej
    BOŻE JAK ONI OSZCZĘDZAJĄ OCZYWIŚCIE NA NAS!
    Puszki zbierają na złom z maku jeżdżą. Oczywiście po godzinach bo cały czas pracują za darmo i z ręką w nocniku ze złota! Ale żyje im się gorzej bo diabeł ubogich szekle zmrozi!
    PRAWIE JAK W UNII!
  • ~@stary moher
    (2011-05-05 08:13)
    SWIETA PRAWDA!!

    To - niestety - nie do POjecia przez ptasie mozdzki POmatolstwa!!
  • ~".. za 30 pare lat ...jak dobrze pojdzie..
    (2011-05-05 08:15)
    od jesieni sie zmieni -jarek wszystko zalatwi ,zmieni pogode, udostepni dla wszystkich "swoj rurociag i gazociag",zniesie podatki , w koncu odda mlodym obiecane mieszkania,odpowiednio podwyzszy renty rodzinne, rodzinom "mordu"z 29.01.2006 -(byly premierze) ,darmowa zywnosc,zdelegalizuje wszystkie partie i ugrupowania polityczne,i t.d...i oglosi sie wladca dozywotnim z wiencem laurowym ,ktoremu co 10-tego kazdego miesiaca bedzie oddawana czesc i chwala!
  • ~któś
    (2011-05-05 08:22)
    STARY DUREŃ.
    Teraz oprócz Kaczyńskich kłopotom winna jest jeszcze Unia.
    Brawo człowieku znikąd.
  • ~polia
    (2011-05-05 08:24)
    to jest karygodne, nikt nic nie dostanie więc gdzie idą nasze podatki??? aha do kieszeni pOSŁÓW, złodzieje, nic tylko kraść, a ludowi nic, ubranka drogie, benzyna droga, wszystko drogie, ale co ich to obchodzi, ważne że mają pełne kieszenie, i nie piszę tu tylko o posłach PO bo przecież Hofman zmienia auta co roku, i ciekawe skąd ma tyle kasy, jak żona na jakimś zwolnieniu kupę lat już siedzi. co do nauczycieli to dobrze, ze nie dostaną za wiele, bo przecież mają najwięcej wolnego ze wszystkich grup zawodowych. Dziurę budżetową, można też podreperować, tym, że w mundurówkach l4 nie będzie 100 % płatne tylko 75 % tak jak pozostała część społeczeństwa.
  • ~mk47
    (2011-05-05 08:32)
    Z prasy
    Kancelaria Prezydenta kosztuje nas rocznie więcej niż cały dwór brytyjskiej królowej!
  • ~re: ktos
    (2011-05-05 08:40)
    POmatol z ...ciemnogrowu - TEREAZ WSZYSTKO JASNE!!
  • ~bolek
    (2011-05-05 08:45)
    Pytam Pana Rostowskiego ile jeszcze zatrudnią swoich biurokratów ?
  • ~helena
    (2011-05-05 08:46)
    komorowski droższy jak brytyjska królowa ,w tym roku wyda 171 milionów ...ludzie po jaką cholere mamy tyle urzędów ...każdy wydaje ile może ,a biedny naród na chleb nie ma...zawsze tak jest ,że najbiedniejsze narody najbogatszą władzę utrzymują !!!
  • ~Pytanko do pyskaczy...
    (2011-05-05 08:48)
    czy te wszystkie wypociny i produkowanie sie cos da ?Rzad swoje ludzie swoje -ani PO ani PIS nie zrobi z POLSKI "RAJU NA ZIEMI" Obecnie mozna wyjechac z tak znienawidzonego Kraju tam gdzie jest lepiej , gdzie wszystko jest tansze ,darmowe i kolorowe - droga wolna ! S****e tylko w swoje gniazdo!

Może zainteresować Cię też: