Które podatki w górę? Kto dostanie podwyżkę? Oto budżet 2012!

| Aktualizacja:

Minister finansów Jacek Rostowski nie ustąpił przed żądaniami ministrów i silnych grup zawodowych. Tak wynika z projektu budżetu na przyszły rok, do którego dotarł „DGP”. Dzisiaj projektem oficjalnie zajmie się rząd, wczoraj ministrowie dyskutowali o nim na nieformalnym spotkaniu.

wróć do artykułu
  • ~pomroczność jasna
    (2011-05-11 07:51)
    co chcesz durniu zarabki srednia 3600zł czego jeszcze chcesz masz zieloną wyspe ( w głowie) wyjazdy na roboty do rzeszy głosój na PO będziesz BARAN !!!
  • ~Dosc odwracania uwagi Jarem
    (2011-05-06 03:33)
    Ten budzet to patykiem PO wodzie pisany. Kontynuacja bajo bongo premierka bajerka i jego kreatywnego ksiegowego. Oszczednosci i forsy Tusk szuka kosztem ubranek dla dzieci zaslaniajac sie Unia a tymczasem z dziwnych powodow pozbawil Polske miliard piecset milionow euro, ktore naszemu panstwu sie nalezalo na mocy ukladu o redukcji dwutelnku wegla z Kyoto.

    Czy Tusk z klika to ignoranci czy perfidni ludzie zerujacy na Polsce dla wlasnych prywatnych korzysci PO cichu zalatwianych w scislym gronie?
  • ~Elżbieta z Wielkopolski
    (2011-05-05 22:26)
    Jest nas wielu ,a jesteśmy tacy głupi i bezradni od 20 lat.oszołomy nami rządzą.,a my zdychamy i nic nie robimy,godzimy się na to .
  • ~Miroslaw 157
    (2011-05-05 22:05)
    Widomo za to m,kto dostanie .W pierwszej kolejnosci podwyzki naleza sie dworowi ich szerokosci pary pRezydenckiej,maja najdrozszy dwor w Europie ,ale co nie stac nas? Pokazmy swiatu ze pod swiatlymi nierzadami tfuskistow niektorym moze zyc sie naprawde lepiej.
  • ~SER
    (2011-05-05 15:58)
    NAROD CIEMNY GŁUPI OBIECANKI PLATFORMY KUPI ? A MOŻE NIE ? MAM NADZIEJĘ ,
  • ~STAN
    (2011-05-05 15:57)
    EMERYTOM WALORYZACJA 4,2% ZA PIS MIAŁEM 6,9% ALE PODWYZKI BEDA DLA RZĄDU MINISTROW MARSZALKOW SEJMU PREZYDENTOW MIAST ORAZ PREMIE DLA WSZYTSKICH PRZYDUPASOW PLATFORMY DLA NUICH SPORE PODWYŻKI JAK CO ROKU PO KILKADZIESĄT TYSIECY. NAROD GŁUPI OBIECANKI PLATFORMY KUPI
  • ~Elżbieta
    (2011-05-05 14:30)
    Gdzie Polacy byli jak wybierano prezydenta,gdzie są teraz jak władza niszczy kRAJ .POLACY to kRAJ ludzi głupich i sprzedawczyków,Prezydent jest chory jak cały kraj i ja leczę sie na to samo ,różnica polega na tym że mój dochód,renta wynosi 560 zł.PODZIĘKOWANIE Władzy za pracę.Cieszę sie gdy któryś z tych nierobów jest mocno chory,życzę ,aby nie znalazł się lek który złagodziłby im cierpienie wśród worków pieniędzy zdobytych nie uczciwie ,bez pracy,by oddali wszystko i nie zaznali ulgi w cierpieniu.
  • ~olmaria7
    (2011-05-05 13:11)
    odchudzić administrację ! Zmniejszyć o połowe liczbę posłów / ale kto ma to zrobić, jak sami posłowie muszą tak zagłosować...? Wogóle bałagan bo Polską rządzi kilka tysięcy ludzi! Na szczeblu najwyższym, potym kierownicy, ich zastępcy zastępców, dyrektorzy, ich zastępcy vice, vice, vice, dalej "w dół" wszyscy kierujący mają zastępców, a ci...no i dalej...aj, jeszcze kibole ! Najsilniejsi!
  • ~Słupki rosną
    (2011-05-05 12:58)
    Lud ciemny wybrał


    Lud ciemny niech płaci

    A oni pławią się w luksusach

    Im żyje się lepiej!
  • ~DIM
    (2011-05-05 12:21)
    Czyli po staremu - nie będziemy się biedzić nad pisaniem reform tylko leniwie poczekamy
  • ~baca
    (2011-05-05 12:20)
    wybory sie zbliżają, trzeba robic dobrą minę do złej gry.
  • ~bydłoszewski
    (2011-05-05 12:04)
    wstydzę się, że głosowałam na PO...
  • ~fakt
    (2011-05-05 12:00)
    A głupie POLACZKI dalej patrzą z uwielbieniem na SŁOŃCE PERU- i tylko czaem jakiś zgrzyt popsuje nastrój ,ale od czego jest G WYBIÓRCZA .BAWCIE SIĘ TAK DALEJ A BĘDZIEMY tu MIELI- WÓDĘ I OGÓRY
  • ~Cytat 2
    (2011-05-05 11:39)
    "Osobisty majątek powyżej miliona złotych zgromadzili prezydenci: Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz (4,86 mln zł), Gdańska - Paweł Adamowicz (2,8 mln), Krakowa - Jacek Majchrowski (2,65 mln), Wrocławia - Rafał Dutkiewicz (prawie 2 mln) Olsztyna - Piotr Grzymowicz (1,6 mln), a także Poznania, Szczecina, Rzeszowa i Gorzowa Wielkopolskiego."

    Pytam się czy takie dochody uzyskuje się z pensji prezydenta ?
    Oni po prostu śmieją się nam w twarz.
  • ~wxr
    (2011-05-05 11:30)
    Widać gołym okiem , że nie mają żadnego pomysłu na gospodarkę to będzie kolejne cztery lata dryfowania bez żadnej walki ,aż wpłyniemy na mieliznę , albo rozbijemy się o skały.Gdzie jest jesienna i wiosenna ofensywa legislacyjna , pozostały tylko puste obietnice.Wszystko podawane jest ( od prawie czterech lat ) w czasie przyszłym , a gdzie jest słynne " tu i teraz ".
  • ~LOL
    (2011-05-05 11:30)
    Królewskie orszaki, piękne karoce, nienagannie zadbane konie, zabytkowy Rollse-Royce, ociekająca klejnotami korona i ekskluzywny pałac - czy to kosztuje aż tak wiele? Okazuje się, że mniej niż limuzyna BMW, rezydencja w Wiśle i na Helu czy kilku ministrów.

    Bo Kancelaria Prezydenta kosztuje nas rocznie więcej niż cały dwór brytyjskiej królowej!

    Na utrzymanie głowy państwa w tym roku wydamy przeszło 171 mln zł. Tymczasem Elżbieta II, mimo wyprawienia kosztownego ślubu wnukowi Williamowi, w ciągu roku wydaje o pięć milionów złotych mniej!

    W tym roku prezydent wyda aż 171,5 mln zł, choć pierwotne plany mówiły o 158 mln zł. Lwią część, prawie 73 mln zł, pochłoną pensje i nagrody dla prezydenckich urzędników. – Nie ma uzasadnienia dla wzrostu kosztów i przerostu administracji, kiedy gdzie indziej tnie się wydatki – krytykuje tę sytuację znany ekonomista Marek Zuber. Kilkadziesiąt milionów złotych kancelarię kosztuje też zakup przeróżnych towarów i usług.

    Lawinowo rosną natomiast wydatki na odznaczenia i ordery – aż 13 mln zł więcej niż w 2009 roku! Kancelaria tłumaczy to między innymi zwiększeniem liczby odznaczeń. Do dotychczasowych, wśród których były np. Gwiazda Iraku i Gwiazda Afganistanu, dojdą jeszcze Gwiazda Konga, Gwiazda Czadu i Gwiazda Morza Śródziemnego. - Skoro prezydent pełni tylko funkcję reprezentacyjną, to trzeba się zastanowić czy jego utrzymanie musi kosztować aż tyle - uważa Marek Zuber.
    Tym bardziej, że w przeciwieństwie do brytyjskiej królowej nas prezydent tylko kosztuje. A Elżbieta II potrafi zarobić dla kraju. I to niemało!


    Jak widać kolesie z Unii Wolności i sekretarze PZPR biegający wokół Komorowskiego po pałacu w dalszym ciągu liczą na suty wikt z podatków i nic dziwnego, że denerwują ich zgromadzenia pod pałacem, bo takie związki najlepiej utrzymywać w tajemnicy.

    Do nowych odznaczeń obok Gwiazdy Czadu warto dorzucić jeszcze Gwiazdę Obciachu, Gwiazdę Bezwstydu, no i oczywiście Gwiazdę Bulu.

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Komorowski-kosztuje-nas-wiecej-niz-brytyjska-krolowa,wid,13376411,wiadomosc_prasa.html
    http://internaut.nowyekran.pl/post/13166,gwiazda-czadu-czyli-krol-z-budy-ruskiej-i-orszak-z-unii-wolnosci
  • ~CDFHUI
    (2011-05-05 11:24)
    Żaden prawdziwy nauczyciel na PO nie głosuje. Ciekawe, w jaki sposób sfałszują wyniki wyborów, czy w ten sam co na chorego KOmorowskiego???
  • ~emerytka
    (2011-05-05 11:12)
    Wskaźnik wzrostu rent i emerytur nie uwzględni inflacji rok do roku. To są banialuki .Dziennikarze powinni "rypnąć" na ten temat komentarz. Przecież to życzeniowe pogaduszki ministra Rostowskiego wciskane go głów mało myślącym obywatelom.Jeśli weźmiemy pod uwagę tzw. wydatki sztywne:podwyżki czynszu, świadczeń:wywozu śmieci, dostaw widy, zwyżkę cen energii i żywności-to o jakich 4,2 proc.rekompensaty można tu mówić, skoro tegoroczna waloryzacja walnęła emerytów w plecy.Owszem można powiedzieć, że niektórzy -ci zdrowi-mogliby sobie dorobić .Pytanie brzmi: gdzie znajda prac,której tak strasznie braskuje, młodzi ludzie. Przecież bezrobocie mlodych to jest w Polsce dramat.
  • ~an77
    (2011-05-05 10:58)
    PLATFORMA "KUPUJE" elektorat - emerytów i nauczycieli - przed wyborami. Własnie, PRZED WYBORAMI i na WYBORY !!!
  • ~123
    (2011-05-05 10:55)
    a może trzeba powrocić do zwiekszększenia podatku dla bogatych. Zapomnieli juz ze obnizyli na samym poczatku.

Może zainteresować Cię też: