Nowy wiceminister infrastruktury Andrzej Massel, odpowiedzialny w resorcie za kolej, we wtorek 28 grudnia przedstawi propozycje personalne dotyczące spółek kolejowych - zapowiedział w czwartek minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.Premier Donald Tusk powołał nowego wiceministra w środę, ale obowiązki Massel obejmie 28 grudnia.

"To jest bardzo dobry fachowiec. Został powołany w środę wieczorem, ale swoje obowiązki obejmie we wtorek 28 grudnia. Umówiliśmy się rano na rozmowę. Ma przedstawić własne propozycje zmian personalnych w spółkach kolejowych" - powiedział Grabarczyk w TOK FM.

Jego zdaniem Massel jest "wyjątkowo kompetentny". "Dlatego to on sformułuje wnioski personalne i będziemy je stopniowo wdrażać" - zapowiedział szef resortu infrastruktury. Dodał, że "to będzie trzęsienie ziemi w tych spółkach, nie tylko jeśli chodzi o zarządy, ale o wszystkie stopnie zarządzania, bo brak troski o pasażera można było obserwować na tych najniższych nawet stanowiskach".

Massel zastąpił Juliusza Engelhardta, który został odwołany ze stanowiska wiceministra w związku z bałaganem, jaki zapanował na polskiej kolei po wprowadzeniu nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów, który obowiązuje od 12 grudnia. Pasażerowie skarżyli się na brak informacji, na dworcach brakowało rozkładów albo zawierały one błędy. Ponadto atak zimy powodował liczne usterki taboru i infrastruktury kolejowej - skutkowało to nawet kilkugodzinnymi opóźnieniami pociągów.