Dziennik.plNews

Sobota, 26 maja 2012

Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Pogoda: Warszawa Dziś

temp. 23°C

Pilna:Polska wygrywa ze Słowacją 1:0 do przerwy. Dziennik.pl zaprasza na relację na żywo>>>

Sieć wypożyczalni Blockbuster zbankrutowała

2010-09-23 | Ostatnia aktualizacja: 21:16 | Komentarze: 0 | skomentuj
Sieć wypożyczalni Blockbuster zbankrutowała

Sieć wypożyczalni Blockbuster zbankrutowała Fot. RON HEFLIN / AP

Amerykańska sieć wypożyczalni filmów Blockbuster ogłosiła w czwartek niewypłacalność, zwracając się o ustawową ochronę (tzw. Chapter 11) przed wierzycielami. Długi firmy przekraczają miliard dolarów.

Pogoda

POLSKA

Sobota 2012-05-26

temp. min 3°C max. 24°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Sieć Blockbuster, która już od kilku lat zmaga się z problemami finansowymi, zapewniła, że ok. 3 tys. wypożyczalni będzie w dalszym ciągu funkcjonować normalnie. Nie zostanie zawieszona także działalność internetowa.

Blockbuster zadłużony jest na ponad 1,1 mld dol. W ciągu ostatnich kilku lat sieć systematycznie traciła klientów, którzy zaczęli korzystać z usług innych, konkurencyjnych wypożyczalni - internetowego Netflixa i taniego RedBoxa.

Przedstawiciele firmy mają nadzieję, że ogłoszenie niewypłacalności i zwrócenie się o ochronę przed wierzycielami (Chapter 11) pozwoli im na gruntowną restrukturyzację.

"Proces, który ogłosiliśmy dzisiaj, pozwoli w optymalnym stopniu podwyższyć kapitał firmy i zapewnić Blockbusterowi pozycję w przyszłości" - powiedział w środę prezes zarządu tej firmy Jim Keys.

Na początku tego roku firma miała 6,5 tys. sklepów w Stanach Zjednoczonych i 17 innych krajach, ale po utracie klientów zamknięto połowę z nich. Największym konkurentem Blockbustera jest internetowa wypożyczalnia filmów Netflix, z której usług korzysta ponad 10 mln zarejestrowanych użytkowników.

PAP Źródło: PAP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Gospodarcze

    Najczęściej komentowane

    «