"Polska gospodarka jest najlepsza w regionie"
Analitycy mają dobre wieści dla Polski. Okazuje się, że stan polskiego przemysłu jest najlepszy od trzech lat. Rośnie produkcja, a słaby złoty zapewnia godziwe zyski. Zdaniem więc ekspertów banku HSBC nasza gospodarka pokazuje, że jest najlepsza w Europie Środkowej.
- Unia zapłaci za naukowców w firmach
- Ostro w Szczecinie. "Wyprzedaż za grosze" i "kryminał"
- Uważaj na ogłoszeniowych oszustów
- Firmy dadzą podwyżki. Tylko lojalnym
- Ameryka boi się kolejnej recesji
- Polska 2035: single, seniorzy i rodziny bez dzieci
- Wielkie zmiany w polskich bankach
- Polska wyprzedza dużych graczy z Europy
- Polska ma dużo szczęścia
- Oto ranking gospodarek. Awans Polski
- Matura bez bólu >>
Pogoda
POLSKA
Sobota 2012-05-26

temp. min 3°C max. 24°C
opady:
niewielkie opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
W sierpniu nastąpiła największa od ponad trzech lat poprawa kondycji polskiego sektora przemysłowego - wynika z danych banku HSBC opracowanych przez firmę Markit. Wskaźnik HSBC PMI dla Polski w sierpniu 2010 roku wzrósł do 53,8 pkt, wobec 52,1 pkt w lipcu.HSBC zwraca uwagę, że polski PMI wzrósł do poziomu najwyższego od 37 miesięcy, a wielkość produkcji wzrosła w tempie najszybszym od marca 2007 roku.
"Sierpniowe dane HSBC opracowane przez Markit dotyczące kondycji polskiego sektora przemysłowego wskazały na największą poprawę warunków gospodarczych w sektorze od ponad trzech lat. Zarówno ilość nowych zamówień, jak i wielkość produkcji wzrosły w szybszym tempie. Firmy zwiększyły także zatrudnienie" - napisano w komunikacie HSBC.
Według banku tempo wzrostu nowych zamówień w polskim sektorze przemysłowym wyrównało dotychczasowy rekord, który odnotowano w listopadzie 2009 roku i pozostało zdecydowanie powyżej średniej z badań długoterminowych. "Popyt krajowy był kluczowym czynnikiem wpływającym na wzrost nowych zamówień w sierpniu, natomiast wzrost ilości nowych zamówień eksportowych był najsłabszy od października ubiegłego roku" - informuje raport.
Zwrócono uwagę, że znaczna poprawa warunków gospodarczych w polskim przemyśle w sierpniu była częściowo wynikiem wzrostu zatrudnienia w sektorze. "Poziom zatrudnienia w sierpniu wzrósł po raz trzeci od maja 2008 roku, aczkolwiek tempo tworzenia nowych miejsc pracy było niewielkie" - zaznaczono.
Źródło: PAP













































~Andrzelika2010-09-10 08:50
A gdzie wiesio-13 ze swoimi PIS cynglami i niby podrabianym nickiem .
O ESTONII i ŁOTWIE też tak pisano i jak skończyli .
~aluta2010-09-02 00:18
ale płace w sferze produkcji , na stanowisku - ten rzeczywisty człowiek co produkuje -najniższe a ceny niestety w czołówce najwyższycz
~Mirko2010-09-01 23:49
Jak to musi martwić PiSorów... uuuuuu... lepiej by było, żebyśmy przymierali głodem - dzięki temu PiS doszedłby do władzy. Przecież o to chodzi, a nie o kondycję Polski!
~real...2010-09-01 23:04
A mamy jeszcze jakiś wielki polski przemysł?POpaprańcy wszystko rujnują lub sprzedaja obcym;stocznie, hutnictwo,górnictwo,cukrownie,banki,media...Wszystko co się da.
~>>>>>> Zibi <<<<<2010-09-01 16:21
POLSKA GOSPODARKA NAJLEPSZA NA ŚWIECIE I BIEDA NAJWIĘKSZA LUDZI NA ŚWIECIE , ALE TAKIEGO CUDU MOŻNA DOWIEDIEDZIEĆ SIĘ OD CUDAKA-tuska , WSI-ŻYRANDOLA i PROPAGANDY-tvn-24-PO , TO ONI OGŁUPIAJĄ NARÓD W TE CUDA WIERZY TYLKO GŁUCHY I ŚLEPY I ZAKOCHANY W MAFII-tuska ...
WYŁĄCZ PROPAGANDĘ-tvn-24-PO ...
~stasio 1242010-09-01 16:20
Mam pytanie jezeli jest tak dobrze to dlaczego jest tak zlwe w naszym kraju ?Dowiedzialem sie ze nadal bedziemy chronili obce banki i duze zyski Supermarketow oraz wlascixieli nie polskich firm.Gdzie podzial sie polski przemysl na przyklad stoczniowy,produkcji traktorow,kombajnow rolniczycvh,urzadzen dla cukrowni itd..Dlaczego nie maleje bezrobocie i ludzie zarabiaja mniej. a podatki i oplaty rosna..Takie analizy to kupa smiechu.
~Bocian2010-09-01 15:45
Czytam i oczy przecieram. Mam lecieć do Stanów, już mam bilet. Boże po co ja tam lecę? Może sie wrócę?
~Ekonomista2010-09-01 15:41
Święta prawda, Panie Redaktorze.
Ponadto trzeba dodać, że Polska jest głównym producentem masztów do żagli na łodziach podwodnych w NATO. I to świadczy o naszym dominującym znaczeniu w technologii i gospodarce światowej.
~oswiecony2010-09-01 15:34
najlepiej trzymac naród w ciemnocie
~Emigrant2010-09-01 15:33
i jeszcze Panie Redaktorze proponuję odświeżyć hasełka:
Naród z Partią,
a zwłaszcza hasło pasujące jak ulał do PO:
Aby Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!