Do wejścia na rynek zamkniętych funduszy nieruchomości szykuje się Investors TFI, które czeka na zatwierdzenie prospektu Investor Property FIZ. Teraz firma interesuje się m.in. działkami rolnymi, które chce sprzedać po zmianie planów zagospodarowania i uzbrojeniu oraz, jako inwestor finansowy, średniej wielkości projektami mieszkaniowymi.

"O ile ruszyła nieco akcja kredytów hipotecznych, o tyle uzyskanie kredytu inwestycyjnego nie jest łatwe, a banki żądają dużych wkładów własnych od deweloperów. Dysponując gotówką, możemy uzyskać dobre warunki zarówno kupna gruntów, jak i udziału w projektach deweloperskich" - mówi Andrzej Maniewski z Investors TFI.

Firma zakłada, że minimalny zwrot na pojedynczym projekcie deweloperskim powinien wynosić 20 proc. w skali roku, a na gruntach 30 proc. O tym, że na rynku nieruchomości nadchodzi dobry moment na inwestycje, przekonane jest też BZ WBK AIB TFI. Jego fundusz, Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ, chce wkrótce pozyskać ok. 400 mln zł z drugiej emisji certyfikatów. Fundusz inwestuje m.in. w nieruchomości komercyjne. W ocenie TFI inwestycjom sprzyjają m.in. atrakcyjne, niskie wyceny nieruchomości.

Więcej informacji: TFI zwiększają ofertę funduszy nieruchomości

p